printlogo


کد خبر: 197123تاریخ: 1397/5/25 00:00
اخبار

با موافقت شورای نگهبان با کلیت طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان
معاون وزیر و 12 رئیس فدراسیون رفتنی شدند
شورای نگهبان از موافقت با کلیت طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان خبر داد که براین اساس معاون وزیر ورزش و 12 رئیس فدراسیون رفتنی خواهند شد. شورای نگهبان دیروز کلیت طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را مورد تایید قرار داد. براین اساس با ابلاغ این طرح تعدادی از بازنشستگان وزارت ورزش و فدراسیون‌ها رفتنی خواهند شد که در راس آنها می‌توان به محمدرضا داورزنی، معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش اشاره کرد. مجلس در این طرح درباره استفاده از بازنشستگان استثنائاتی را قائل شده اما درباره ایثارگری نظر مثبتی نبوده و براین اساس روسای فدراسیون‌ها و مدیرانی که براساس آن مشغول به کار هستند باید پست‌های خود را تحویل دهند. در فدراسیون‌های ورزشی از جمله روسای بازنشسته می‌توان به غلامرضا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال، بهرام شفیع رئیس فدراسیون هاکی و... اشاره کرد. به گفته داورزنی، معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش با این طرح 10 تا 12 رئیس فدراسیون که مشغول به کارند بازنشسته هستند. درباره فریبا محمدیان نیز صحبت‌هایی مطرح شده است. با وجود اینکه اعلام شده وی بازنشسته است اما این موضوع مطرح شد که معاون امور بانوان با 20 سال خود را بازنشسته کرده و مشمول این قانون نمی‌شود. بر اساس تبصره یک ماده واحده این طرح به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های روسای 3 قوه، معاون اول رئیس‌جمهور، نواب رئیس مجلس، نمایندگان مجلس، وزرا، اعضای شورای نگهبان و معاونان رئیس‌جمهور ذکر شده در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهر 86 و همچنین به کارگیری بازنشستگان نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا صرفا در دستگاه متبوع خود مجاز است.


تصویب اساسنامه پارالمپیک
سلطانی‌فر: مشکل فدراسیون و کی‌روش در حال برطرف شدن است
وزیر ورزش و جوانان گفت اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک و قانون انقطاع آن از کمیته ملی المپیک در دولت به تصویب رسید و مشکلات قانونی استقلال آن از کمیته ملی المپیک برطرف شد.
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ظهر دیروز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون مشکلات کی‌روش و فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: مشکل کی‌روش با فدراسیون فوتبال در حال حل شدن است. وی افزود: امروز (دیروز) اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک و قانون انقطاع آن از کمیته ملی المپیک که قرار بود اساسنامه جدید پیشنهادی آن را تقدیم دولت کنیم و در 6 جلسه به صورت تخصصی بررسی شده، در دولت به تصویب رسید و مشکلات قانونی استقلال آن از کمیته ملی المپیک برطرف شد.
سلطانی‌فر با بیان اینکه در حاشیه جلسه امروز (دیروز) تفاهمنامه‌ای با وزیر کشور در زمینه توانمندسازی و تقویت مشارکت نهادمند اجتماعی سمن‌ها امضا کردیم، تصریح کرد: بر این اساس صدور مجوز فعالیت آنان تسهیل می‌شود و مجوزهایی که قبلا صادر شده بود به تایید وزارت کشور می‌رسد. امیدواریم با امضای این تفاهمنامه، نزدیک به 2 هزار سازمان مردم‌نهادی که توسط وزارت ورزش ایجاد شده از این به بعد با قدرت بیشتری فعالیت کنند.
وزیر ورزش و جوانان درباره انتشار لیست بدهی سرخابی‌های پایتخت، خاطرنشان کرد: از سال گذشته با ساماندهی دقیقی که درباره پرسپولیس و استقلال هم در زمینه تامین منابع مالی اسپانسرینگ و هم پرداخت بدهی آنان انجام دادیم، بیش از 80 درصد بدهی قطعی آنان پرداخت شد و لیست‌هایی که متاسفانه مطرح می‌شود ادعاهایی از سوی افراد حقوقی و حقیقی است که باید یا به تایید AFC یا به تایید کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال برسد که در این زمینه هم هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی در پایان گفت: به محض اینکه هرکدام از آن مقدار محدود باقی مانده به تصویب 2 نهاد اشاره شده برسد بلافاصله توسط این دو باشگاه پرداخت می‌شود.
 


Page Generated in 0/0025 sec