printlogo


کد خبر: 197121تاریخ: 1397/5/25 00:00
شروع هفته چهارم لیگ برتر
سرخابی‌ها برابر جنوبی ها

هفته چهارم لیگ برتر فوتبال در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود و پرسپولیس صدرنشین در خانه به مصاف نفت مسجدسلیمان می‌رود و استقلال میهمان پارس‌جنوبی جم است. دیدارهای هفته چهارم در حالی برگزار می‌شود که فضای فوتبال همچنان تحت تاثیر تنش‌های رخ داده روی سکوها در 2 بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان و استقلال و تراکتورسازی تبریز است.
آبی‌پوشان مقابل پرسپولیسی‌های سابق
این بازی فرصتی مناسب برای شاگردان شفر است که فاصله امتیازی خود را با پرسپولیس کم کنند و حتی آبی‌پوشان شانس صدرنشینی در لیگ را در صورت پیروزی مقابل پارس جنوبی دارند. پارس‌جنوبی تیم جوانی است که بازیکنان باانگیزه‌ای دارد و آنها می‌خواهند توانایی‌های‌شان را در عرصه فوتبال ایران به نمایش بگذارند، بنابراین سرمربی پارس‌جنوبی از نظر انگیزشی کار دشواری ندارد زیرا بازیکنانش بمب انگیزه هستند ولی او باید توانایی فنی خود را مقابل استقلال به نمایش بگذارد. پارس‌جنوبی فصل گذشته توانست استقلال منصوریان را 2 بر صفر در شهر جم شکست بدهد. آبی‌پوشان کار دشواری در ورزشگاه شهر جم خواهند داشت زیرا این تیم هواداران فراوانی دارد و تقریبا تمام سکوهای ورزشگاه در اختیار تماشاگران میزبان است. استقلال با حضور بازیکنانی مثل مرتضی تبریزی، نومایر و... تبدیل به تیمی قدرتمند شده است. پیروزی پر گل 3 بر صفر مقابل تراکتورسازی نشان می‌دهد که آبی‌پوشان تهرانی مدعی جدید قهرمانی هستند. پارس جنوبی هم تیمی است که می‌خواهد رتبه‌ای آبرومند در لیگ برتر کسب کند. در پارس‌جنوبی شماری از بازیکنان سابق پرسپولیس از جمله محمد نوری، محسن بنگر، روح‌الله سیف‌اللهی و خود مهدی تارتار حضور دارند.
کدام سپیدرود را می‌بینیم؟
سپیدرود همچنان درگیر حواشی مدیریتی و مالکیتی خود است ضمن اینکه کادر فنی این تیم هم در پایان هفته سوم لیگ برتر تغییر کرد تا شاهد سریع‌ترین تغییر مربیان در تاریخ لیگ برتر باشیم! اکنون این تیم که در رده آخر جدول قرار دارد میزبان تیم پدیده‌ای است که اگر چه از نظر مالی شرایط بدی دارد اما کادرفنی باثبات و باانگیزه‌ای دارد. پدیده به دنبال صید سومین برد متوالی خود در گیلان است و سپیدرود هم احتمالا برای نباختن بازی خواهد کرد. قرمزپوشان شهر رشت جز هوادار پرشمار فاکتور قدرتمند دیگری برای مقابله با پدیده ندارند و شاید با حمایت هواداران سپیدرود باز هم امتیاز بگیرند. شاگردان یحیی گل‌محمدی هم خیلی زود خود را به رده دوم جدول لیگ رسانده‌اند.
در انتظار یک تساوی!
هر دو تیم باخت ندارند. پیکان 2 مساوی و یک برد دارد و در رده پنجم جدول ایستاده و گسترش فولاد هم با 3 مساوی پیاپی روی پله دهم جدول لیگ مستقر شده است. مجید جلالی و فیروز کریمی هر دو از سرمربیان قدیمی و باتجربه محسوب می‌شوند. از نظر مهره هم هر دو تیم بازیکنان تاثیرگذار خوبی دارند شاید به همین دلیل می‌توان پیش‌بینی کرد این بازی هم مساوی تمام شود! زیرا یکی از کارشناسان معتقد بود با شرایطی که تیم‌های ایرانی در لیگ برتر دارند باید انتظار داشت 80 درصد بازی‌های این فصل مساوی تمام شود!
یاران نکونام مقابل حریف فولادی
فولاد خوزستان برای برد خانگی به مصاف نساجی ای می‌رود که هنوز در این فصل پیروز نشده است. فولادی‌ها با حفظ کادر فنی فصل گذشته به دنبال کسب رتبه‌ای آبرومند در لیگ برتر هستند اما نساجی هدف اصلی‌اش بقا در لیگ برتر است؛ هدفی که با توجه به نتایجی که نساجی گرفته خیلی به آن نزدیک نیست!
2 امتیاز از 3 مسابقه نتیجه مطلوبی برای این تیم پرهوادار نیست. شاگردان نکونام کار دشواری در گرمای اهواز خواهند داشت. عبور از فولاد راحت نخواهد بود.
قرمزپوشان تبریزی به دنبال برد
تراکتورسازی با مالک جدیدش و هزینه‌های میلیاردی به امید قهرمانی وارد مسابقات لیگ برتر شد اما هنوز جان توشاک، سرمربی قرمزپوشان تبریزی نتوانسته نتایج دلخواه هواداران پرشور تبریزی را کسب کند. برخی نیز تراکتورسازی را به استیل‌آذین تشبیه می‌کنند؛ تیمی که با هزینه فراوان هیچ موفقیتی در لیگ برتر ایران کسب نکرد اما تراکتورسازی یک تفاوت اساسی با استیل‌آذین دارد و آن هم حضور هوادارانی است که بیشتر از همه دل‌شان برای تیم محبوب تبریز می‌سوزد بنابراین قطعا با حمایت آنها تراکتورسازی به لیگ برتر بازمی‌گردد و از رده پانزدهم جدول جدا خواهد شد. قرمزپوشان تبریزی این هفته میزبان سایپا هستند؛ تیمی که بسیار جوان و باانگیزه است. نارنجی‌پوشان تهرانی هفته گذشته مقابل ذوب‌آهن متوقف شدند و این هفته البته مساوی برای‌شان نتیجه بدی در تبریز محسوب نمی‌شود. توشاک هفته قبل بعد از باخت سنگین مقابل استقلال اعتراف کرد مرتکب اشتباه شده است و اکنون توشاک باید مقابل علی دایی اشتباهش را تصحیح کند و نخستین ‌برد تراکتورسازی را رقم بزند. البته مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی هم تغییر کرد و علیرضا اسدی، دبیر سابق فدراسیون فوتبال جانشین صادق درودگر شد.
داربی اصفهان
داربی اصفهان دیدنی خواهد شد بویژه اینکه امیر قلعه‌نویی فصل گذشته هدایت ذوب‌آهن را برعهده داشت و اکنون به تیم رقیب پیوسته است. 2 تیم همچنین نسبت به هزینه‌های یکدیگر گلایه‌هایی در رسانه‌ها داشتند و اکنون در میدان سبز  فوتبال با هم زورآزمایی خواهند کرد. هر دو تیم یک برد و 2 مساوی کسب کرده‌اند. باید دید در این مسابقه کدام تیم نخستین‌ شکست را متحمل خواهد شد. قلعه‌نویی قطعا شناخت خوبی از بازیکنان ذوب‌آهن دارد و کار سختی برای آنالیز تیم سابقش ندارد ولی امید نمازی شاید بخوبی با تیم سپاهان و شگردهای مربیگری قلعه‌نویی آشنا نباشد. ذوب‌آهن در این فصل مرتضی تبریزی را ندارد ولی ادی هرناندز در داربی اصفهان می‌تواند یک مهره تاثیرگذار باشد. سپاهان با 6 گل زده قوی‌ترین خط حمله لیگ را تا این لحظه در اختیار دارد بنابراین سبزپوشان اصفهانی برای مهار این خط آتش کار دشواری خواهند داشت.
برد راحت شاگردان برانکو؟
پرسپولیس و پیکان تنها تیم‌های بدون گل خورده لیگ هستند. سرخپوشان این هفته به مصاف تیمی می‌روند که هنوز یک گل هم نزده است بنابراین روی کاغذ می‌توان یک برد راحت را برای پرسپولیس متصور بود مگر اینکه یاران عبدالله ویسی در این هفته متحول شده باشند. پرسپولیس هفته قبل در جو متشنج اهواز 2 امتیاز از دست داد ولی این بار آنها در ورزشگاه آزادی به میدان می‌روند که ورزشگاه خانگی شان
است با خیال راحت به میدان خواهند رفت و مطمئن هستند از روی سکوها مورد حمله! قرار نمی‌گیرند. البته تنش بین لیدرهای باشگاه با بازیکنان می‌تواند دوباره چالشی روی سکوها برای پرسپولیس ایجاد کند که در آن صورت شرایط به سود نفت مسجدسلیمان رقم بخورد. پرسپولیس با سوزاندن نفت می‌تواند در صدر باقی بماند اگرنه امکان دارد جایگاهش را در این هفته از دست بدهد. 5 تیم در کمین نشسته‌اند تا پرسپولیس دچار لغزش شود. بنابراین پرسپولیس این روزها بیشتر از هر چیزی به اتحاد و همدلی نیاز دارد؛ همدلی که از داخل تیم تا روی سکوها باید به وجود بیاید.
داربی جنوب
داربی خوزستان می‌تواند جذاب تلقی شود البته نتایج 4 نماینده فوتبال‌خیز ایران در این فصل باعث تعجب و حیرت است، زیرا هیچکدام از این تیم‌ها هنوز بردی به دست نیاورده‌اند. شاید در این داربی نخستین ‌برد تیم‌های خوزستانی رقم بخورد. نفت آبادان فقط یک گل در 3 بازی زده و آبی‌پوشان هم 2 گل زده‌اند. باید منتظر ماند و دید در هوای گرم آبادان گل‌های زیادی زده می‌شود یا 2 تیم خوزستانی به مساوی قناعت می‌کنند.
 


Page Generated in 0/0034 sec