printlogo


کد خبر: 1701تاریخ: 1392/12/19 00:00
آژیر

نزاع 89 هزار نفر را به پزشکی قانونی کشاند
در 10 ماه امسال تعداد مراجعانی که به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند به 89 هزار و 561 نفر رسید. به گزارش «وطن امروز» تعداد مراجعانی که در 10 ماه نخست سال به دلیل نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند 89هزار و 561 مورد است.  این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعین نزاع 90 هزار و 892 نفر بود، کاهش 5/1 درصدی را نشان می‌دهد. از تعدادکل مراجعان نزاع در 10 ماه امسال 59 هزار و 175 نفر مرد و  30 هزار و 386 نفر زن بودند. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل 60 هزار و 641 نفر از مراجعان به دلیل نزاع، مرد و 30 هزار و 251 نفر زن بودند. در دی ماه امسال نیز آمار مراجعان به مراکز پزشکی قانونی به دلیل نزاع با 3/2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 7 هزار و 32 مورد رسیده است.

باز هم آتش‌سوزی در مدارس
آتش‌سوزی در مدرسه شهرک چوکای رضوان‌شهر، به دلیل اتصال سیم برق سقف کتابخانه مدرسه به وقوع پیوسته است. عمران حسن‌زاده، مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان درباره آتش‌سوزی این مدرسه به فارس گفت: مدرسه‌ای که دچار آتش‌سوزی شده، در سال 54-53 احداث شده است و به دلیل قدمت ساختمان و فرسودگی سیم‌ برق، آتش‌سوزی رخ داده است. وی افزود: آتش‌سوزی به دلیل اتصال سیم برق سقف کتابخانه مدرسه به وقوع پیوسته است. به گفته حسن‌زاده، این مدرسه شبانه‌روزی دارای 90 دانش‌آموز پسر است که 70 دانش‌آموز از خوابگاه استفاده می‌کردند و البته هیچ صدمه‌ای به دانش‌آموزان وارد نشده و تنها یکی از کارکنان خوابگاه که کمک‌رسانی کرده، دچار آسیب جزئی شده است. وی با بیان اینکه سیستم گرمایشی این خوابگاه استاندارد بوده، بیان داشت: سیستم گرمایشی این مدرسه شوفاژ بوده است. مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان اظهار داشت: با مدیران آموزش و پرورش گیلان هماهنگی کردیم و دانش‌آموزان به مدرسه شبانه‌روزی که در کمتر از 5 کیلومتری این مدرسه قرار دارد و ظرفیت پذیرش این دانش‌آموزان را دارد، انتقال می‌یابند.

کلاهبرداری زن شیاد به بهانه ازدواج موقت
رئیس پلیس فتای استان البرز از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که با وعده ازدواج موقت در فضای مجازی پسران جوان را فریب می‌داد، خبر داد. سرهنگ نیکنام، رئیس پلیس فتای استان البرز با تشریح جزئیات این خبر به ایسنا گفت: کارشناسان این پلیس در پی رصد سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به صفحه‌ای برخوردند که در آن دختر جوانی با دادن مشخصات ظاهری، سن، ارسال شماره تماس و شماره حساب با وعده ازدواج موقت از افراد جوان کلاهبرداری می‌کرد. نیکنام افزود: ماموران پلیس فتا با بررسی‌های فنی و با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی، شناسایی فرد مذکور را در دستور کار خود قرار دادند و سرانجام مخفیگاه وی را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی و تحت نظر قرار دادن محل اختفای وی، متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
به گفته رئیس پلیس فتای استان البرز، متهم در بازجویی‌های ماموران در ابتدا منکر جرم خود شد اما در مواجهه با مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و اذعان داشت که مدتی پیش با هدف کلاهبرداری از جوانان از طریق فضای مجازی با آنها ارتباط برقرار کرده و پس از جلب اعتماد مخاطبان از آنها کلاهبرداری می‌کرده است. نیکنام ادامه داد: متهم با دادن شماره حساب خود از کاربران سایت می‌خواست تا در ازای ازدواج موقت مبالغی وجه نقد از 100تا 300 هزار تومان به حساب وی واریز کنند و پس از دریافت مبلغ درخواستی روابط اینترنتی را با طعمه‌های خود قطع می‌کرد.
 


Page Generated in 0/0033 sec