printlogo


کد خبر: 164724تاریخ: 1395/7/14 00:00
اخبار

رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان و مسؤولان نیروی انتظامی تأکید کردند
امنیت، رکن اساسی پیشرفت کشور
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر حکیم انقلاب اسلامی ظهر دیروز [سه‌شنبه] به مناسبت روز نیروی انتظامی در دیدار فرماندهان و مسؤولان این نیرو، «امنیت» را یکی از ارکان اساسی رشد و پیشرفت کشور خواندند و با تأکید بر نقش مهم نیروی انتظامی در برقراری امنیت خاطرنشان کردند: توانایی‌ها و آمادگی‌های نیروی انتظامی و عزم و ایمان کارکنان آن باید روز به روز ارتقا پیدا کند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، امنیت را به معنای «آرامش روانی فردی و آرامش عمومی اجتماعی» برشمردند و افزودند: در نبود امنیت، حتی با وجود توانایی و انگیزه‌ در میان افراد یک جامعه، امکان فعالیت‌های متنوع اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و خدماتی از بین می‌رود.  رهبر انقلاب اسلامی با استناد به قرآن کریم، امنیت را مایه افزایش ایمان مؤمنان دانستند و گفتند: یکی از مهم‌ترین ارکان امنیت کشور، نیروی انتظامی است، البته این رکن عظیمِ امنیت را نیروهای انسانی که اغلب آنها کارآمد، شریف و زحمتکش هستند تشکیل داده‌اند و باید دائما عزم، ایمان، انگیزه و روحیه این نیروها تقویت شود. ایشان با اشاره به خدمات گسترده نیروهای انتظامی در کشور، بر توجه ویژه به نقش کلانتری‌ها به‌دلیل مواجهه مستقیم با آحاد جامعه تأکید کردند. فرمانده کل قوا همچنین با اشاره به تغییرات سریع در بخش‌های مختلف از جمله پیشرفت‌های علم و فناوری، لزوم «افزایش آمادگی‌ها و به‌روزرسانی توانایی‌ها»، «شناخت و انجام کامل وظایف» و «تبیین دقیق فعالیت‌ها و خدمات برای مردم در رسانه‌ها» را در جهت تأمین و ارتقای امنیت کشور یادآور شدند. پیش از این دیدار، نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.

توصیه انتخاباتی ضرغامی به مشاوران رئیس‌جمهور
روحانی را از شرکت در مناظره‌های انتخاباتی منصرف نکنید
سید عزت‌الله ضرغامی ابراز امیدواری کرد «مشاوران رئیس‌جمهور، ایشان را از شرکت در مناظره‌های انتخاباتی منصرف نکنند!» رئیس اسبق صداوسیما در اینستاگرام با انتشار تصویری از استقبال خود از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 نوشت: مناظره‌های انتخاباتی نقشی بی‌بدیل در افزایش مشارکت عمومی و تصمیم‌گیری نهایی مردم برای نامزد مورد قبول آنها دارد. در انتخابات سال 92؛ توانمندی و زیرکی جناب آقای روحانی در اداره مناظره باعث رشد جهشی آرا و ممتاز شدن ایشان نسبت به سایر نامزدها شد.  بدون تردید قدرت برنامه‌ریزی و اداره مناظره‌های انتخاباتی رسانه ملی در سال 96 می‌تواند مردم را در انتخاب نهایی کمک کرده و مشارکت را به نحو قابل توجهی افزایش دهد.  امیدوارم مشاوران محترم رئیس‌جمهور، ایشان را از شرکت در مناظره‌های انتخاباتی منصرف نکنند!

گزارش ۶ ماهه اجرای برجام ۱۸ مهر آماده می‌شود
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تکمیل و نهایی شدن گزارش 6 ماهه اجرای برجام تا یکشنبه هفته آینده خبر داد. سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از تأسیسات هسته‌ای فردو و اراک و گفت‌وگوهای انجام شده با کارشناسان دستگاه‌های مرتبط با اجرای برجام توسط کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار داشت: با جمع‌بندی این اطلاعات، گزارش ۶ ماهه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک حداکثر تا یکشنبه هفته آینده آماده می‌شود. وی تصریح کرد: ممکن است تا آن روز بازدیدی از UCF اصفهان نداشته باشیم، چرا که گزارش‌های لازم از این بخش را هم گرفته‌ایم. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: یکشنبه هفته آینده گزارش ما تکمیل می‌شود اما با توجه به اینکه مجلس هفته آینده به دلیل تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است، زمان قرائت این گزارش توسط هیأت رئیسه مجلس تعیین خواهد شد. نقوی‌حسینی گفت: روز گذشته نشست مفصلی در کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی داشتیم و بخش‌های مختلف گزارش را مشخص کردیم؛ هر کدام از اعضای کمیته نیز مسؤول جمع‌بندی و نهایی کردن یک بخش از گزارش شدند.


Page Generated in 0/0038 sec