printlogo


کد خبر: 148030تاریخ: 1394/8/9 00:00
پرسپولیس در آخرین ثانیه‌ها از شکست گریخت
تساوی دراماتیک
کی‌روش: بهترین داربی‌ای بود که در ایران دیدم

داربی 81 پایتخت با تساوی یک ـ یک به پایان رسید اما کاملا دراماتیک به نفع قرمزها، چرا که استقلال فقط چند ثانیه با پیروزی فاصله داشت اما در آخرین لحظه به صورت کاملا عجیب و شاید هم اتفاقی گل تساوی را دریافت کرد. تک‌گل استقلال را جابر انصاری در دقیقه 49 و گل پرسپولیس را هم بنگستون در دقیقه 95 به ثمر رساند. در نیمه نخست این دیدار 2 تیم بازی تماشاگرپسند و جذابی را ارائه دادند هرچند فرصت‌های گلزنی 2 تیم زیاد نبود اما سرعت بازی بالا بود و 2 تیم تا محوطه جریمه یکدیگر به خوبی پیش می‌آمدند.  در آغاز این دیدار استقلال بازی بهتری را ارائه داد و شاگردان مظلومی بازی را هجومی آغاز کردند آنها در دقیقه پنجم یک فرصت شوت‌زنی مناسب داشتند که یعقوب کریمی این توپ را به بالای دروازه پرسپولیس زد. در ادامه این دیدار پرسپولیس نبض بازی را در دست گرفت و در دقیقه 15 بود که عالیشاه در موقعیتی تک به تک قرار گرفت ولی نتوانست دروازه استقلال را باز کند. توپ او را رحمتی با واکنشی دیدنی به کرنر فرستاد. در ادامه پرسپولیس با فشار روی جناح چپ استقلال تلاش کرد فرصت‌هایی را به دست آورد ولی چون در دادن پاس نهایی دقت لازم را نداشتند نتوانستند موقعیت خطرناکی را ایجاد کنند در آن سو هم شاگردان مظلومی با فرار به عمق دفاع پرسپولیس سعی کردند به گل برسند اما در این راه ناموفق بودند. دقیقه 45، روی یک ضدحمله بازیکنان پرسپولیس صاحب موقعیت خوبی شدند. در حالی که مدافعان استقلال جامانده بودند، پاس عرضی عالیشاه در محوطه جریمه به نوراللهی رسید و او که تقریبا در موقعیت تک به تک قرار گرفته بود شوتی با بغل پا زد که رحمتی توپ را از کنج دروازه دفع کرد و در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل مساوی به پایان رسید.  با شروع نیمه دوم و درحالی که بازی هنوز شکل خودش را پیدا نکرده بود در دقیقه 48 ارسال خسرو حیدری با ضربه سر خوب جابر انصاری همراه شد و استقلال خیلی راحت به گل نخست دست یافت. اشتباه مدافعان پرسپولیس در جاگیری باعث شد این گل برای تیم مظلومی به دست آید.  پس از این گل، پرسپولیس دست به حملات گسترده و زیادی زد اما شاگردان برانکو در دادن پاس نهایی دقت لازم را نداشتند و نتوانستند به گل برسند و در سوی مقابل استقلال در یک ضدحمله صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این توپ را ابراهیمی در دقیقه 63 زد و مکانی با واکنشی مناسب توپ را به کرنر فرستاد.  در ادامه این دیدار باز هم پرسپولیس بود که بازی هجومی را در دستور کار قرار داد و در دقیقه 67 محسن بنگر این شانس را داشت تا کار را به تساوی بکشاند اما ضربه او از پشت محوطه شش قدم استقلال از بالای دروازه استقلال راهی اوت شد. یک دقیقه بعد از این فرصت هم ضربه سر عالیشاه را رحمتی با واکنشی بموقع دفع کرد تا حساب کار همچنان یک بر صفر به سود استقلال باقی بماند.  در اواخر این دیدار فشار شاگردان برانکو روی دروازه استقلال بیشتر شد و در ثانیه‌های پایانی و در صورتی که همه تصور می‌کردند بازی یک بر صفر تمام می‌شود شوت رامین رضاییان در یک رفت و برگشت به جری بنگستون برخورد کرد تا توپ به صورت اتفاقی وارد دروازه شود.
مظلومی: دفاع ما طبیعی بود
سرمربی تیم استقلال گفت: 4 دقیقه وقت اضافه 6 دقیقه شد.  پرویز مظلومی در نشست خبری پس از بازی تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: بالاخره فوتبال است. تیم ما عقب کشید. پرسپولیس یک گل عقب بود و نیروهای تهاجمی‌اش را به زمین آورد. فکر می‌کنم 4 دقیقه وقت اضافه 6 دقیقه شد. یکی از بازیکنان ما باید توپ را به کنار می‌برد اما این کار را انجام نداد.  وی دامه داد: دنبال این بودیم که نفرات سرزن را اضافه کنیم. میانه زمین را از دست داده بودیم. بازیکنان سرعتی ما متاسفانه خوب تغذیه نشدند و در نیمه دوم می‌توانستیم به گل دوم برسیم.  سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: ما هم موقعیت داشتیم. خوشحالم که تیمم طوری بازی کرد که پرسپولیسی‌‌ها از تساوی خوشحال شدند. بازی خوبی برگزار شد و از هواداران هم تشکر می‌کنم. مظلومی درباره داوری گفت: داوری کار خود را کرد و خسته نباشید می‌گویم.
پنجعلی: پرسپولیس باید 3 گل می‌زد
 پیشکسوت پرسپولیس گفت: اگر رحمتی نبود پرسپولیس حداقل 3 گل می‌زد. محمد پنجعلی پس از داربی 81 اظهار داشت: پرسپولیس باید حداقل 3 گل می‌زد. پرسپولیس موقعیت‌های خیلی زیادی داشت. اگر رحمتی نبود پرسپولیس حداقل 3 گل می‌زد. به هرحال فوتبال همین است و قرار نیست هر توپی تبدیل به گل شود. وی افزود: پرسپولیس امروز روز خوبش بود. موقعیت‌های زیادی را روی دروازه استقلال خلق کرد. فکر می‌کنم تماشاگران هم از دیدن یک بازی زیبا لذت بردند.
برانکو: هر دو تیم تا ثانیه‌های آخر جنگیدند
سرمربی تیم پرسپولیس گفت: باید از هواداران پرسپولیس تشکر کنم که تا ثانیه آخر تیم را تشویق کردند.  برانکو ایوانکوویچ پس از بازی پرسپولیس مقابل استقلال اظهار داشت: خوشحالم جمعیت آمد و استادیوم را پر کرد. خیلی‌ها هم در منزل بازی را دنبال می‌کردند. تا ثانیه‌های آخر 2 تیم جنگیدند. باید از هواداران پرسپولیس تشکر کنم که تا ثانیه آخر تیم را تشویق کردند. قطعا ما استحقاق شکست را نداشتیم، چون در این بازی تیم برتر میدان بودیم.  وی درباره تعویض نوراللهی گفت: او بین 2 نیمه احساس ناراحتی می‌کرد و پس از دریافت گل تصمیم گرفتیم تغییر ایجاد کنیم. همین مشکل را با عالیشاه هم داشتیم که توانش افت کرده بود. این تعویض‌ها منجر شد بازی را مساوی کنیم.
کی‌روش: بهترین داربی‌ای بود که در ایران دیدم
کارلوس کی‌روش در دقایق پایانی داربی درباره این مسابقه اظهار داشت: داربی خیلی خوبی بود. بهترین داربی‌ای بود که تا الان در ایران دیدم. بازی خوبی بود. وی درباره درگیری لفظی‌اش با اسدی نیز گفت: من منتظر کارها و وظایفی که ایشان باید انجام دهد هستم تا تجهیزات لازم را در اختیار تیم قرار بدهد. اسدی باید از دخالت‌هایش در تیم‌ملی جلوگیری کند.  کی‌روش درباره مناظره با اسدی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهند با من صحبت کنند من در فدراسیون و با حضور اعضای فدراسیون با اسدی صحبت می‌کنم.


Page Generated in 0/0031 sec