printlogo


کد خبر: 146638تاریخ: 1394/7/14 00:00
اخبار

همزمان با فرارسیدن ماه محرم
آلبوم «عطش و آتش» با صدای آهنگران بازنشر می‌شود
آلبوم موسیقی «عطش و آتش» از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری بازنشر می‌شود.  به گزارش تسنیم، این اثر به آهنگسازی سیدمحمد میرزمانی و با صدای حاج‌‌صادق آهنگران شامل 6 قطعه است. قطعات این آلبوم موسیقایی با شعرهایی از ابوالقاسم حسینجانی، قیصر امین‌پور، حسنعلی بای، محمدعلی ریاضی‌یزدی، داوری‌شیرازی و سیف فرغانی تولید شده است.  اعضای گروه نوازندگان این آلبوم موسیقی را سیدمحمد هنجنی (نی)، ناصر رحیمی (فلوت)، زنده‌یاد کامران علی‌آقا (ابوا)، سعید اتوت (کلارینت)، مسعود غریب‌نواز (هورن)، امیرفرشید رحیمیان (ترومپت)، مسعود حبیبی (دف)، علی رحیمیان، ارسلان کامکار، رضا عالمی، ابراهیم لطفی و سیاوش ظهیرالدینی (ویلن)، عماد نکویی (آلتو)، کریم قربانی (ویلنسل)، علیرضا خورشیدفر (کنترباس) و سیدمحمد میرزمانی (کیبورد) تشکیل می‌دهند. آلبوم موسیقی «عطش و آتش» برای نخستین‌بار توسط مرکز موسیقی حوزه هنری در محرم سال 1374 تولید شده است.

همدردی ارکستر سمفونیک تهران با داغداران فاجعه منا
بهرام جمالی، مدیرعامل بنیاد رودکی درباره کنسرت پیش روی ارکستر سمفونیک تهران گفت: موسیقی هیچ‌وقت جدا از مسؤولیت‌های اجتماعی خود نبوده و در غم و شادی همچنین اتفاقاتی که در طول تاریخ افتاده نقش موثری را ایفا کرده است.  وی افزود: به همین خاطر افتتاح فصل هنری ارکستر سمفونیک تهران با همدردی با خانواده‌های شهدای منا خواهد بود. همچنین با همراهی ارکستر سمفونیک تهران به شکل نمادین تمام اصناف هنری دور یکدیگر جمع خواهند شد و بیانیه‌ای را اعلام خواهند کرد.

رونمایی از کتاب «هلی‌بُرن از پشت میز»
کتاب «هلی‌بُرن از پشت میز» با موضوع بررسی اهداف راهبردی ایالات متحده آمریکا از پیگیری مذاکرات دوجانبه با ایران در موضوع هسته‌ای نوشته مهدی افراز و سیدمحمدجواد زمانیان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد. به گزارش «وطن امروز»، این کتاب در 12 فصل با محوریت قرار دادن مواضع و تحلیل‌های رسمیِ مقامات، اندیشکده‌ها و نهادهای تصمیم‌ساز در کشور آمریکا، به دنبال روشن کردن انگیزه‌های اساسی کاخ سفید از پیگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران است.  آیین رونمایی از این کتاب امروز از ساعت 16 تا 18 با سخنرانی دکتر منوچهر محمدی، دکتر صادق کوشکی، دکتر وحید یامین‌پور و با حضور تنی چند از فعالان فرهنگی و سیاسی در سازمان هنری- رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود.

«تاج‌محل» تقدیم به شهدا شد
کارگردان فیلم «تاج‌محل» در آیین رونمایی این فیلم در سینما فرهنگ تهران، اثر خود را تقدیم به روح شهدای گرانقدر دفاع‌مقدس کرد و گفت: اکران فیلم را به روح شهدایی تقدیم می‌کنم که جان‌شان را در راه آزادی و عدالت گذاشتند. در آیین اکران این فیلم در گروه هنر و تجربه پس از مراسم امضای پوستر، عوامل فیلم روی صحنه آمدند و دانش اقباشاوی، کارگردان فیلم «تاج‌محل» اشاره‌ای به دوران 8 ساله دفاع‌مقدس داشت و گفت: «خیلی کوچک بودم که آبادان در محاصره بود. من یک دایی داشتم که دبیر بود و در همین دوره حصر شهید شد. بعدها که به آبادان رفتم دست‌نوشته‌ای از او دیدم با این مضمون که «این است عاشقی که من از دوست داشتن شروع می‌کنم». فکر می‌کنم این شعار خوبی برای فیلم ما است.  در ادامه مراسم و پیش از نمایش فیلم، «تاج‌محل» با قاب عکسی از شهید خسرو پرویز مرادی رونمایی شد.

نمایشگاه «کاریکاتور‌ داعش» در مجلس شورای اسلامی
100 اثر برگزیده مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور داعش در محل مجلس شورای اسلامی در معرض دید نمایندگان مردم و مقامات کشوری قرار گرفت.  در این نمایشگاه که از روز یکشنبه 12 مهر 1394 در محل مجلس شورای اسلامی آغاز شد، آثار هنرمندان مختلفی از 43 کشور جهان و از جمله ایران در معرض دید نمایندگان مردم و نیز مقامات کشوری و کارکنان مجلس قرار می‌گیرد.  نمایشگاه «کاریکاتور‌ داعش» تا 16 مهرماه ادامه خواهد داشت.

 


Page Generated in 0/0041 sec