printlogo


کد خبر: 145980تاریخ: 1394/7/1 00:00
نخست‌وزیر انگلیس در افتضاح اخلاقی پیگ گیت
رسوایی خوکی

گروه بین‌الملل: بله! خوک‌ها هم به حرف می‌آیند! این نسخه‌ای تغییریافته از همان ضرب‌المثل بسیار معروف انگلیسی است که می‌گوید «خوک‌ها پرواز می‌کنند!» حالا اما در جزیره خوک‌های پرنده جایشان را با کلاغ‌های سخن‌چین عوض کرده‌اند تا پته نخست‌وزیر مغرور را با رسوایی «پیگ‌گیت» روی آب بریزند.
تا پیش از بامداد دوشنبه 21 سپتامبر به نظر می‌رسید «دیوید کامرون» نخستین رئیس دولت نسبتا نرمال انگلیسی‌ها طی چند دهه آمد و رفت مردان غیرعادی جنگ‌افروز، دست و پا چلفتی، کودک‌آزار و البته زنی آهنین به خانه شماره 10 داونینگ استریت باشد. ظاهرا کامرون خود را آنقدر موجه و محبوب می‌دانست که یک هفته جلوتر سعی کرده بود تنها با یک اظهارنظر ساده حزب رقیب را به خاطر رئیس جدید چپگرایش «جرمی کوربین» زیر سوال ببرد: «اکنون حزب کارگر تهدیدی علیه امنیت ملی، امنیت اقتصادی و امنیت خانواده‌های ماست».
اما حالا با افشاگری یک نماینده مجلس که هنوز هویتش معلوم نشده و بعید نیست یکی از اعضای حزب کارگر باشد، معلوم می‌شود کامرون دهانش را بیش از اندازه برای رسوایی دیگران گشوده است. حالا خوک‌ها درباره گذشته او لب به اعتراف گشوده‌اند و بعید نیست با این روند دیگران هم پرونده‌های دیگری رو کنند.
یک یاغی ثروتمند و قدرتمند مثل لرد اشکرافت معروف هم که سابقا قائم‌مقام حزب محافظه‌کار بوده و گویا از ابتدای ورود کامرون جوان به این حزب از قیافه‌اش خوشش نمی‌آمده این اعترافات را ثبت کرده تا در کتاب «مرا دیو صدا بزن» یک انتقام حسابی از رقیب جوانی که او را از دور خارج کرده بگیرد؛ به قول سیاسیون انگلیسی یک انتقام «جاکوبی» حسابی!
عضو قدیمی و شاخص پارلمان انگلیس این کتاب جنجالی را با کمک ایزابل آوکشوت، روزنامه‌نگار انگلیسی درباره سوابق آقای نخست‌وزیر نوشته و حالا کتاب که به صورت سریالی در روزنامه دیلی‌میل منتشر می‌شود به جاهای جالبش رسیده است. اما اگر در زندگی نهان گذشته و حال اغلب رهبران سیاسی غرب پای یک زن یا گاهی هم یک مرد (مثل اوباما) در میان است، اینجا پای یک خوک به وسط کشیده شده یا اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم کله خوک. بله! دیوید کامرون در دوران جوانی با یک کله خوک کذایی سر و سری داشته است.  لرد اشکرافت این را حدود یک سال پیش در یک میهمانی شام از زبان یک نماینده دیگر پارلمان شنیده است. آن نماینده حتی گفته عکس‌ها و سندش هم موجود است که کامرون حرکت نمادین جنسی با کله خوک انجام می‌داده است.
اسناد مورد ادعا مربوط به مراسم معارفه دانشجویان دانشگاه آکسفورد در یکی از سال‌های 1985 تا 1988 بوده چرا که او در حقیقت یکی از اعضای یک باشگاه مخفی و کاملا مردانه دانشجویان آکسفورد بوده است.  در کتاب «مرا دیو صدا بزن»، اشکرافت به تشریح خاطرات یک دانشجوی قدیمی این دانشگاه که رفتارهای غیرمجاز و غیراخلاقی انجام می‌داده، می‌پردازد: جیمز فرگوسن. دست بر قضا او دوست نزدیک و هم‌باشگاهی دیوید کامرون بوده است. این دو به همراه یک دانشجوی دیگر به نام جیمز دلینگپول خاطرات شیرینی داشته‌اند که حالا کام نخست‌وزیر انگلیس و رؤسای حزب حاکم محافظه‌کار را تلخ کرده است. غیر از کله خوک که بخشی از مراسم آیینی سیاه باشگاه «پایرز گاوستون» بوده، آنها انواع مواد مخدر از ماری جوآنا و حشیش تا کوکائین هم استعمال می‌کرده‌اند که این برخلاف ادعای اخیر کامرون درباره عدم استعمال مخدرات است.
پایرز گاوستون در حقیقت یک باشگاه دانشجویی کاملا مردانه بوده که برخی اعضای آکسفورد برای تقدیر از «شاه ادوارد دوم» تاسیس کرده بودند اما امروز تنها مکانی است برای تخلیه و بدمستی و روابط جنسی آنچنانی دانشجویان عمدتا متعلق به طبقات بالای جامعه. این گروه که هیو گرانت، بازیگر سینما و بوریس جانسون، شهردار جنجالی لندن نیز از اعضای آن هستند مدت‌هاست به خاطر برگزاری میهمانی‌های فاسد، افراط جنسیتی و سرگرمی‌های غیراخلاقی شناخته شده است.
اما از 2 روز پیش به دنبال افشاگری لرد اشکرافت، کاربران رسانه‌های اجتماعی با انفجار هشتگ piggate #  به تمسخر نخست‌وزیر انگلیس و محکومیت عمل غیراخلاقی او پرداخته‌اند. یک کاربر با نشان دادن عکس قدیمی از دیوید کامرون با یک خوک، نوشته: «دقت کنید که او در این عکس حلقه در دستش نیست. کمی مشکوک است».  کاربر دیگری گفته بود در صورت برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی، دیوید کامرون در پایان می‌پرسد: خبرنگاران سوال دیگری ندارند؟ و وقتی آنان اعلام آمادگی برای طرح سوال می‌کنند، نخست‌وزیر انگلیس تاکید می‌کند: «درباره خوک نباشد. و همگی دست‌شان را پایین می‌اندازند!»
روزنامه گاردین هم رسوایی اخلاقی اخیر کامرون را یک پدیده مابعد «جیمی سویلی» خوانده که در آن هیچ‌یک از قدرتمداران انگلیسی در هیچ سطحی از خطر رسوایی درباره ابعاد تاریک زندگیشان در امان نیستند. در نهایت ظرف یک هفته پس از اظهارنظر نخست‌وزیر درباره رئیس جدید حزب کارگر، این خود دیوید کامرون است که مشکلی برای امنیت اجتماعی انگلیس قلمداد می‌شود.


Page Generated in 0/0034 sec