printlogo


کد خبر: 145206تاریخ: 1394/6/19 00:00
نبض‌جامعه

مشاور سازمان سنجش خبر داد
انتشار کارنامه کنکوری‌ها در 26 شهریور
 کارنامه داوطلبان آزمون سراسری که پس از مجاز شدن در مرحله اول اقدام به انتخاب‌رشته کردند در روز پنجشنبه
26 شهریورماه منتشر می‌شود. حسین توکلی، مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این مطلب به فارس گفت: نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 94 روز 30 تیرماه امسال از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شد و کارنامه  افرادی که در این مرحله به عنوان افراد مجاز به انتخاب رشته اعلام شدند و اقدام به انتخاب رشته کردند روز پنجشنبه 26 شهریورماه منتشر می‌شود. وی افزود: کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در کد رشته محل‌های انتخابی و در بین متقاضیان کد رشته یادشده در سهمیه مربوط با توجه به نمره کل از همان رشته محل و آخرین فرد پذیرفته شده و اطلاعات مفید دیگر است. توکلی عنوان کرد: با توجه به کنترل‌های متعدد و بررسی‌های انجام شده از نتایج افراد اطمینان حاصل شده است بنابراین داوطلبان پس از دریافت کارنامه در صورتی که در زمینه مندرجات سوالی داشتند یا در انتخاب رشته مرتکب اشتباهی شدند می‌توانند تا
18 مهرماه فقط از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی اقدام کنند.

افزایش 5 برابری گیت‌های مرزی اربعین
فرمانده ناجا از آمادگی پلیس و دستگاه‌های اجرایی برای پذیرایی و ساماندهی 5/2 میلیون زائر در پایانه مرزی مهران و افزایش 5 برابر گیت‌های مسافری خبر داد به گزارش «وطن امروز»، سردارحسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه جلسه قرارگاه اربعین حسینی  اظهار داشت: این جلسه با هدف تسهیل در تردد و تأمین نظم و امنیت زائران برگزار شد که امیدواریم بتوانیم از این مأموریت بزرگ سربلند بیرون آییم. وی ادامه داد: سال گذشته با همکاری مدیران استانی و همراهی مردم، ورود و خروج زائران به خوبی صورت گرفت. فرمانده ناجا تصریح کرد: امسال، تمهیدات بیشتری برای تسهیل در سفر زائران به عتبات عالیات صورت گرفته و درصدد هستیم خلأهای سال گذشته برطرف شود. این مقام ارشد انتظامی، افزایش گیت‌های ورود و خروج در پایانه مرزی مهران را از جمله اقدامات مثبت ناجا در سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: در سال گذشته 18 گیت وجود داشت که با افزایش 5 برابری به 96 گیت ارتقا پیدا کرد. وی اظهار داشت: گیت‌های خروجی پایانه مرزی مهران باید تا 10 روز مانده به اربعین آماده و راه‌اندازی شود. سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی از مبدأ تا مقصد، زائران را هدایت می‌کند به آنها توصیه کرد ضمن توجه به اطلاعیه‌های پلیس هنگام سفر، مدارک و اسناد مسافرتی خود را همراه داشته باشند زیرا تنها سندی که در عراق اعتبار دارد، گذرنامه است.

بی‌برنامگی دولت در تشکیل شورایعالی جوانان
عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی از انجام نگرفتن اقدامات جدی و اساسی برای حل مشکل ازدواج جوانان از سوی دولت انتقاد کرد. رحمت‌الله نوروزی، عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در این‌باره گفت: بحثی که مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکید دارند این است که ما برای جوانان به عنوان سکانداران آینده نظام باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم اما  این مقوله مغفول مانده است. وی با انتقاد از تشکیل نشدن مرتب شورایعالی جوانان به فارس عنوان کرد: در دولت یازدهم تاکنون تنها یک‌بار این شورا تشکیل جلسه داده است. ما انتظار داریم بحث ازدواج جوانان و بحث اعطای تسهیلات به جوانان به صورت جدی از سوی دولت پیگیری شود، جوانی که می‌خواهد کارآفرینی کند نمی‌داند باید کجا برود تا بتواند وامی را برای کارآفرینی دریافت کند حتی برای وام ازدواج هم جوانانی هستند که 2 یا 3 سال در صف انتظار قرار دارند. این عضو فراکسیون جوانان اظهار داشت: همه مشکلات جوانان را به حرف مطرح می‌کنیم اما بانک‌های عامل در این زمینه همکاری خوبی ندارند. بنده بارها در فراکسیون جوانان با وزیر ورزش و جوانان مطرح کردم که مقام معظم رهبری روی بحث جمعیت تأکید دارند اما از سوی دیگر سن ازدواج و آمار طلاق در جامعه بالا رفته است.


Page Generated in 0/0033 sec