printlogo


کد خبر: 145198تاریخ: 1394/6/19 00:00
سرخط خبر

 محسن جلال‌پور، رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در ماه اکتبر تعدادی از تورگردان‌های اتریشی به ایران می‌آیند تا با قابلیت‌های ایران در زمینه گردشگری آشنا شوند.
 محمدرضا رضازاده، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: سد دز تنها مخزن رودخانه دز است که پس از گذشت ۵۰ سال از زمان ساخت، ۷۰۰میلیون مترمکعب از حجم مخزنش با رسوب پر شده و ادامه این روند سبب از بین رفتن خاصیت این سد می‌شود.
 رئیس اتاق فدرال اتریش گفت: ۱۵ تفاهمنامه به رقم ۸۰ میلیون یورو بین 2 کشور به امضا رسید که می‌توان این رقم را بزودی تا ۵ برابر افزایش داد.
 در راستای تراکم‌زدایی فعالیت‌های اجرایی و تبیین خط‌مشی اجرایی دولت، همه وزرا و رؤسای مؤسسات دولتی و مدیران عامل شرکت‌های دولتی موظف شدند آن دسته از وظایف و اختیارات خود را که واگذاری آنها منع قانونی ندارد، به واحدهای استانی متناظر خود تفویض کنند. با مصوبه هیات دولت، ۲۳ اختیار ۴ وزیر اقتصادی صنعت، تعاون، کشاورزی و نیرو به استان‌ها واگذار شد.
 مسلم بیات، مدیرکل استاندارد تهران با بیان اینکه تجهیزات شهربازی فرهنگسرای رازی فاقد استاندارد است،گفت: تا اطلاع ثانوی مردم از استفاده از تجهیزات این مرکز تفریحی خودداری کنند.
 شرکت‌های هواپیمایی بابت نرخ سوخت حدود ۸۰۰ میلیارد تومان به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان بابت عوارض فرودگاهی به شرکت فرودگاه‌های کشوری بدهی دارند که مجموع این دو بدهی یکهزار و ۴۵۰ میلیارد تومان می‌شود.
 مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم از تولید بیش از 11 میلیون تن گندم در سال زراعی جاری خبر داد.
 وزیر راه‌وشهرسازی در نامه‌ای خطاب به جامعه مهندسی کشور پیش‌نویس اصل اخلاق حرفه‌ای و شؤون مهندسی را برای نظرخواهی منتشر کرد.
 شاپور محمدی، معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تا یک ماه آینده اصلاح قانون مجازات اخلالگران نظام اقتصادی کشور در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب می‌شود.
 مهران اعتماد، مدیرعامل شرکت احداث، بهره‌برداری و نگهداری آزادراه تهران-شمال از تردد روزانه ۱۵تا ۱۸ هزار خودرو در قطعه 4 این آزادراه خبر داد و گفت: قیمت عوارضی قطعه چهار ۴۰ تا ۵۰ درصد کمتر از سطح اقتصادی تعیین شد تا مردم توانایی پرداخت داشته باشند.
 براساس یافته‌های مرکز آمار ایران، افراد 15 ساله و بیشتر در یک شبانه‌روز به طور متوسط بیشترین زمان خود را به فعالیت‌های نگهداری و مراقبت شخصی با 13 ساعت و 12 دقیقه، فعالیت خانه‌داری با 3 ساعت و 18 دقیقه، کار و فعالیت‌های شغلی با 2 ساعت و 55 دقیقه و استفاده از رسانه‌های جمعی با 2 ساعت و 3 دقیقه، اختصاص داده‌اند.
 کاوه خاکسار، مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهادکشاورزی ضمن تشریح جزئیات طرح خوداتکایی ذرت، گفت: امسال خرید تضمینی ذرت دانه‌ای با قیمت کیلویی ۹۶۰ تومان اجرا می‌شود.
 نسبت نقدینگی به تولید ناخالص داخلی (به قیمت جاری) از 7/46 درصد در سال 1381 به 4/72 درصد در سال 1393 رسید و این روند افزایشی در سال جاری هم ادامه داشته است. در مدت 14 سال گذشته، نسبت 4/72 درصدی سال 93 بالاترین نسبت بوده است.
 


Page Generated in 0/0035 sec