printlogo


کد خبر: 145172تاریخ: 1394/6/19 00:00
اخبار

پیروزی والیبال ایران برابر تونس
تیم‌ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در جام‌جهانی به مصاف تونس رفت و این تیم را با حساب ۳ بر یک پشت سر گذاشت. شاگردان کواچ در ست دوم بازی حریف را دست کم گرفتند و یک ست را به این تیم اهدا کردند. تیم‌ملی والیبال ایران دومین بازی خود در جام‌جهانی ژاپن را مقابل تونس برگزار کرد و این تیم نه‌چندان قدرتمند آفریقایی را با حساب ۳ بر یک شکست داد تا بعد از باخت برابر آرژانتین به نخستین پیروزی خود در این تورنمنت دست یابد. شاگردان کواچ که در طول بازی در دفاع روی تور حریف را کاملا تحت فشار قرار داده بودند ست‌های اول، سوم و چهارم را با امتیازات ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۲۰ برنده شدند و ست دوم را ۲۵ بر ۲۱ واگذار کردند.

سرخابی‌ها به وزارت تعاون می‌رسند
2 باشگاه استقلال و پرسپولیس در صورت تصویب و موافقت مسؤولان دولتی، به صورت دائمی به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار خواهند شد. مهر در این باره نوشت: هفته‌های گذشته بود که دولت با تصویب یک طرح 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس را از فرآیند خصوصی‌سازی خارج کرد و آنها را در حیطه فعالیت‌های دولتی نگه داشت. این در حالی است که هر 2 باشگاه بویژه پرسپولیس مشکلات شدید مالی دارند و کمک‌های دولتی هم جوابگوی هزینه‌های سرسام‌آور آنها نیست. در حالی که این روزها از بحث انتخاب اسپانسر جدید پرسپولیس مطرح است اما خبرها حکایت از نسخه جدید برای واگذاری پرسپولیس و حتی استقلال دارد. طبق این طرح که به صورت جدی مطرح شده است، سرخابی‌ها طبق مکانیسمی تعریف شده به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه خواهند رسید. البته مسؤولان به دنبال این هستند تا اگر این شرکت بتواند از عهده تامین هزینه‌ها، پرداخت بدهی‌ها و حل مشکلات مالی بر بیاید، این 2 باشگاه را به صورت نامحدود و دائمی به آنها واگذار کنند. علی‌اکبر طاهری، سرپرست باشگاه پرسپولیس در جریان این موضوع قرار دارد و حتی آن را در جلسات خصوصی مطرح کرده است. دولت به صورت قطعی به دنبال پیاده کردن این طرح است ولی باید منتظر ماند و دید آیا موانع قانونی سر راه اجرای این طرح قرار خواهد گرفت یا خیر.

۸ غایب احتمالی استقلال برای جام حذفی
سرمربی استقلال از اینکه تمام بازیکنان تیمش را برای بازی با شهرداری سمنان در جام‌حذفی در اختیار ندارد ناراحت است. محسن کریمی، روزبه چشمی، بهنام برزای و فرشید اسماعیلی به خاطر حضور در اردوی تیم امید حضورشان در بازی با شهرداری سمنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و خسرو حیدری و امید ابراهیمی هم به خاطر حضور در اردوی تیم‌ملی به احتمال زیاد شرایط بازی کردن در این بازی را ندارند، ضمن اینکه ریوالدو دیگر در اردوی استقلال نیست و هرائر مگویان هم به دلیل شرکت در اردوی تیم‌ملی ارمنستان مدتی از تمرینات استقلال دور بوده و معلوم نیست پرویز مظلومی بتواند در بازی روز جمعه به او بازی بدهد یا نه.  پرویز مظلومی در حالی از این موضوع شکایت دارد که با همین نفراتی که در اختیار دارد هم به راحتی می‌تواند شهرداری سمنان را شکست دهد. استقلال در فصل نقل‌وانتقالات بازیکنانی را جذب کرده که به راحتی می‌توانند جای خالی بازیکنان غایب را پر کنند؛ بازیکنانی که خیلی از تیم‌ها آرزوی حضور آنها را دارند و به نظر می‌رسد مظلومی بدون حضور ملی‌پوشانش هم به راحتی می‌تواند شهرداری سمنان را شکست دهد. البته طبیعی است سرمربی هر تیم بخواهد با ترکیب کامل به میدان برود.

ملی‌پوشان امروز در سفارت آمریکا
تیم‌ملی فوتبال ایران پس از دیدار مقابل هند، صبح چهارشنبه با پروازی به دوبی بازگشت. تیم‌ملی فوتبال ایران پس از آنکه موفق شد هند را با 3 گل در ورزشگاه کانتیراوا شهر بنگلور شکست دهد، صبح چهارشنبه این شهر را به مقصد دوبی ترک کرد تا برنامه‌های خود را برای اخذ ویزای گوآم دنبال کند.  تیم‌ملی فوتبال ایران باید برای دریافت ویزای گوآم به کشوری سفر کند که سفارتخانه آمریکا در آن وجود دارد،‌ بنابراین با توجه به بعد مسافتی نزدیک به ایران، شهر دوبی توسط مسؤولان فوتبال ایران انتخاب شد. تیم‌ملی فوتبال ایران پس از آنکه صبح چهارشنبه به دوبی سفر کرد، امروز صبح به سفارت آمریکا در دوبی خواهد رفت تا مراحل اخذ ویزای گوآم را پشت سر بگذارد. پس از آن، ملی‌پوشان دوبی را به مقصد تهران ترک خواهند کرد تا امشب به کشور بازگردند.


Page Generated in 0/0040 sec