printlogo


کد خبر: 144811تاریخ: 1394/6/12 00:00
در واکنش به کشف صرافی رفسنجانی در اوین عفت مرعشی مسؤولان قضایی را به باد ناسزا گرفت
ماقبل ادبیات!

گروه سیاسی: از قبل انتظار آن می‌رفت که کشف خلاف‌های جدید مهدی هاشمی در زندان با یک سناریوی جدید از سوی خانواده هاشمی رفسنجانی مواجه شود. ماجرای کشف 30 سکه طلا و همین‌طور یک دستگاه تلفن همراه و سیمکارت از مهدی هاشمی در اوین بار دیگر نشان داد آقازاده رفسنجانی حتی در ندامتگاه هم دست از اقدامات خود بر نداشته و رویه‌ای متفاوت از آنچه بیرون از زندان داشته است، اختیار نکرده. به گزارش «وطن امروز»، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه یکشنبه گذشته در نشست خبری با اهالی رسانه در پاسخ به سوالی درباره صحت ماجرای بازرسی از اوین و نیز کشفیاتی که طی این بازرسی از مهدی هاشمی به دست آمد، گفت: هفته گذشته[2هفته قبل] از بند 7 و 8 این زندان بازرسی صورت گرفت و طبق گزارشی که ارائه شد از مهدی هاشمی هم یک گوشی تلفن همراه با سیمکارت و 30 سکه طلا اعم از ربع‌سکه، نیم‌سکه و سکه گرمی کشف شد. معاون اول قوه‌قضائیه با بیان اینکه نمی‌توان گفت سکه غیرمجاز است، گفت: ممکن است سکه را همراه خود داشته باشد اما داشتن تلفن همراه غیرمجاز است. این خبر همانند یک موج خبری افکار عمومی کشور را متوجه خود کرد. سوالات زیادی نیز در این‌باره مطرح شد. از جمله اینکه آقازاده هاشمی که به دلیل اثبات دریافت رشوه زندانی شده است، چرا دست از کارهایش نمی‌کشد؟ پسر آقای رفسنجانی برای رتق‌وفتق کدام کارهایش، 30 سکه طلا به زندان برده است؟ و اینکه آیا میان وی و سایر زندانیان تبعیض صورت می‌گیرد که می‌تواند در بدو ورود به زندان یک صرافی کوچک – احتمالا برای مواقع لزوم- برای خود داشته باشد و برای ارتباط با بیرون موبایل در دست داشته باشد؟! با این حال اما خانواده آقای هاشمی که در ماجرای بدرقه مهدی به زندان، آن سناریوی هندی را به نمایش گذاشتند، این بار که «مایه افتخار» خاندان با یک آبروریزی دیگر در زندان حیثیت فامیل را هدف قرار داد؛ باز هم دست به کار شدند و با ساختن یک سناریوی «تخیلی» تلاش کردند آبی بر اقدام فرزندانشان بریزند! به گزارش «وطن امروز»، این بار نیز عوامل سناریوی فیلم‌ هندی در این سناریوی تخیلی نقش‌آفرین شدند. پس از آبروریزی انتشار کشفیات از مهدی هاشمی در زندان، وحید ابوالمعالی وکیل رده دوم مهدی هاشمی نوشته‌ای منتشر کرد و در نقش وکیل خلافکاران در فیلم‌های مافیایی، مدعی شد موبایل را زندانبانان به مهدی هاشمی داده‌اند. وی در این نوشته مدعی شد این موبایل به دلیل مسائل امنیتی به مهدی داده شد تا در صورت قرار گرفتن در معرض تهدید، مسؤولان زندان را باخبر کند! خانم عفت مرعشی، همسر آقای هاشمی رفسنجانی نیز نقش اول را ایفا و سایت هاشمی رفسنجانی نامه‌ای را به قلم وی منتشر کرد. او نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه نوشت. مادر مهدی هاشمی نامه‌ای توهین‌آمیز به معاون اول قوه‌قضائیه نوشت و با عرض پوزش از این مقام قضایی، وی را «بیمار» خطاب کرد. او که با آن اظهارنظر‌هایش در فتنه 88 و نیز «پدرسوخته‌بازی» دانستن حکم فرزندش و اکنون این نامه‌نگاری‌ها، صاحب ادبیات منحصربه‌فرد در حوزه سیاسی است؛ اینگونه خطاب به سخنگوی قوه‌قضائیه کشور نوشته است:
«جناب محسنی‌اژه‌ای گویا عذاب‌وجدان به خاطر ستمی که بر مهدی رفته شما را راحت نمی‌گذارد که با جواب سوال‌های معلوم‌الحال خودتان را تسکین می‌فرمایید. گوشه‌ای از سوالات فراوان از جریان به اصطلاح دادگاه مهدی را برای‌تان می‌فرستم اگر جواب دادید، سوالات مهم‌تر را می‌فرستم شاید شفای‌دردتان باشد».
عفت مرعشی، 10/6/94
به پیوست این نامه توهین‌آمیز، نوشته‌ای نیز با امضای «بیت آیت‌الله هاشمی(!)» منتشر شد و در آن حکم رشوه‌خواری مهدی هاشمی «مسخره» و نیز یک اقدام سیاسی و از پیش طراحی شده دانسته شده بود! به گزارش «وطن امروز»، در این نوشته که پیوست نامه عفت مرعشی است، اتهامات سنگین و توهین‌های زشتی نسبت به دستگاه قضایی مطرح شده است که به نظر می‌رسد به دلیل جلوگیری از اعمال قانون در قبال این توهین‌ها و فحاشی‌ها، نامه با امضای «بیت آیت‌الله هاشمی» و پیوست نامه عفت مرعشی، همسر آقای رفسنجانی منتشر شده است! این واکنش تخیلی و در عین حال توهین‌آمیز توسط خانواده آقای هاشمی البته نمی‌تواند افکار عمومی را از نکته مهم ماجرا مغفول کند و آن مربوط به صرافی کوچک رفسنجانی در زندان است! آنچه افکار عمومی را در جریان کشفیات جدید از مهدی هاشمی درگیر خود کرده، آن 30 سکه طلایی است که اکثریت مردم ایران اکنون در خانه‌های خود آن را ندارند اما مهدی در زندان 30 عدد از آنها را یکجا داشته است!
واکنش مادر 3 شهید به عفت مرعشی
همزمان با انتشار نامه عفت مرعشی به سخنگوی قوه‌قضائیه، خانم بتول روزبهانی مادر شهیدان نورعلی، فتحعلی و رستگار مومنی خطاب به عفت مرعشی، گفت: از تهمت‌هایی که به نظام می‌زنید خجالت بکشید اینکه جرم پسرتان را انکار می‌کنید و نظام را زیر سوال می‌برید در حقیقت خیانت به شهداست. به گزارش جهان، مادر شهیدان «نورعلی، فتحعلی و رستگار مومنی»درباره نامه‌نگاری «عفت مرعشی» مادر مهدی هاشمی، اظهار داشت: ما مادران شهدا بدون هیچ چشمداشتی فرزندان خود را تقدیم انقلاب و نظام کردیم و هیچگونه گله و شکایتی از نظام نداریم. وی افزود: خطاب من به مادر مهدی هاشمی این است که مگر می‌شود کسی را ناحق به زندان بیندازند، حتما پسر شما جرمی مرتکب شده است که زندان جزای کارش بوده و جرم پسرتان به اثبات رسیده است. این مادر ۳ شهید دفاع‌مقدس عنوان کرد: اینکه خانم عفت مرعشی به نظام و قانون تهمت می‌زند و ادعا می‌کند نظام مدیون آنها است باید بگویم ما زحمات آقای هاشمی در سال‌های قبل از انقلاب و زمان ریاست‌جمهوری را فراموش نمی‌کنیم اما علاوه بر ایشان افراد زیادی به انقلاب و نظام خدمت کرده‌اند که هیچ چشمداشتی ندارند و حتی به زبان نیز نیاورده‌اند. خانم بتول روزبهانی در ادامه این مطلب تصریح کرد: به خانم عفت مرعشی توصیه می‌کنم وصیتنامه امام خمینی(ره) را به دقت مطالعه کنند و ببینند که امام فرمودند «ملاک حال فعلی افراد است». وی بیان داشت: به خانم عفت مرعشی توصیه می‌کنم کمی پای صحبت مادران شهدا بنشیند، مادرانی که هنوز چشم به راه فرزندانشان هستند و سال‌هاست آرزو دارند حتی تکه استخوانی از فرزندشان پیدا کنند، آنوقت این‌طور از فرزند خود که جرم مرتکب شده و به اثبات رسیده است دفاع نمی‌کند و به نظام تهمت نمی‌زند. مادر شهیدان مومنی خطاب به مادر مهدی هاشمی، تصریح کرد: شما در فتنه ۸۸ موضع خود را نشان دادید و اکنون نیز صادقانه مسیر خود را بیان کنید و از تهمت‌هایی که به نظام می‌زنید خجالت بکشید؛ اینکه جرم پسرتان را انکار می‌کنید و نظام را زیر سوال می‌برید در حقیقت خیانت به شهداست.


Page Generated in 0/0041 sec