printlogo


کد خبر: 144807تاریخ: 1394/6/12 00:00
تأکید بر بررسی برجام در بیانیه هجدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبرى
شورایعالی و مجلس راه سوءاستفاده‌ آمریکا را ببندند

گروه سیاسی: هجدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری(دوره چهارم) بعدازظهر دیروز با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد. به گزارش «وطن امروز»، در ابتدای این بیانیه تصریح شده است: «ولایت‌فقیه محکم‌ترین سدى است که در عصر غیبت، همواره در مقابل تهاجم استکبار ایستادگى کرده است؛ از فتواى تحریم تنباکو گرفته تا فتاواى جهادیه فقهاى عظام شیعه و نهضت مشروطیت و قیام امام خمینى قدس سره در برابر رژیم طاغوت پهلوى و استقرار نظام اسلامى و زعامت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌‏الله خامنه‏اى مدظله العالى در برابر توطئه‌ها و فتنه‌هاى داخلى و خارجى و حفظ «اسلامیت» و «جمهوریت» نظام. مجلس خبرگان رهبرى، بیعت مجدد خود با ولایت فقیه و آرمان‌هاى والاى بنیانگذار انقلاب اسلامى را اعلام می‌دارد. در بند 5 این بیانیه نیز آمده است: با قدردانى از تلاش‌هاى تیم مذاکره‌کننده هسته‌‏اى، از شورایعالی امنیت ملى و نمایندگان محترم مجلس شوراى اسلامى می‌‏خواهیم با حفظ وفاق ملى و دقت نظر در مفاد «برجام»، رعایت اصول قانون اساسى، خطوط قرمز نظام، رهنمودهاى مقام معظم رهبرى و مصالح عالیه کشور را سرلوحه کار خود قرار دهند تا علاوه بر حفظ دستاوردهاى علمى و فناورى صلح‌آمیز هسته‌‏اى، جلوى هرگونه فریبکارى، زیاده‌خواهى و سوءاستفاده احتمالى از سوى آمریکا و همپیمانانش گرفته شود.
در این بیانیه همچنین خطاب به دولت آمده است: ضمن تقدیر از زحمات دولت در کاهش تورم، اجراى طرح تحول سلامت، برنامه‌‏ریزى براى ادامه حرکت علمى کشور، تلاش براى مدیریت مصرف آب و غیره با گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان شهید، رجایى و باهنر؛ از رئیس‌جمهور محترم و مسؤولان نظام اسلامى مى‏خواهیم نسبت به حفظ، صیانت و تعمیق فرهنگ اسلامى ـ ایرانى، تقویت هویت ملى و انقلابى، پاسدارى از فرهنگ ایثار، شهادت، حجاب و عفاف، ترویج ارزش‌ها، اهتمام به قانون امر به معروف و نهی از منکر و بیان صریح مواضع انقلابى، تلاش کنند و با رصد توطئه‌هاى دشمنان که فرهنگ اسلامى را نشانه رفته‌اند؛ مراقب برخى‏حرکت‌هاى آشکار و پنهان داخلى و خارجى بوده و با سالم‌سازى فضاى فرهنگى، «مدیریت عرصه فرهنگ بر مبناى اصول و شعارهاى امام و انقلاب» و عرضه محتواى غنى دینى و ملى، مانع گسترش فرهنگ پلید استکبارى و استعمارى در جامعه شوند.
انتخابات اسفندماه جاری نیز در بیانیه خبرگان ملت مورد اشاره قرار گرفت و اعضای مجلس خبرگان رهبری در این بیانیه درباره این انتخابات تاکید کردند: «امت فهیم ایران به حول و قوه الهى، خود را براى برگزارى پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبرى و دهمین انتخابات مجلس شوراى اسلامى در اسفندماه آماده مى‌کند تا با حضور حماسى خود برگى دیگر از دوران پرفراز و نشیب انقلاب اسلامى را ورق زند. مجلس خبرگان رهبرى از آحاد ملت، انتظار دارد پرشورتر از گذشته در صحنه این دو انتخاب مهم و سرنوشت‌ساز حضور یابند و با حفظ انسجام، همبستگى و هوشیارى و سالم نگاه داشتن فضاى جامعه و پرهیز از تفرقه، نمایندگانى متعهد به قانون اساسى و ارزش‌هاى اسلامى، ملتزم به ولایت‌فقیه، عالم و متخصص، باتقوا و شجاع و مدافع حقوق محرومان را انتخاب نمایند. ما ضمن تقدیر از تلاش‌هاى همه دست‌اندرکاران امر انتخابات، از شوراى محترم نگهبان مى‌خواهیم که با اعمال نظارت استصوابی در راستاى صیانت از شرع مقدس و قانون اساسى، در بررسى صلاحیت‌ها دقت لازم را به عمل آورد».
خبرگان ملت همچنین به تحولات منطقه اشاره و خاطرنشان کردند: «ضمن تقبیح توطئه‌هاى شوم مستکبران و اذناب آنان و ایجاد ناامنى در کشورهاى فلسطین، عراق، سوریه، بحرین و یمن، از حافظان امنیت جمهورى اسلامى قدردانى کرده، امنیت و آرامش کشورهاى مظلوم منطقه را از خداوند متعال مسألت می‌نماییم».


Page Generated in 0/0035 sec