printlogo


کد خبر: 144585تاریخ: 1394/6/9 00:00
سخنگوی قوه‌قضائیه: در بازرسی از زندان اوین 30 سکه طلا و یک تلفن همراه از مهدی هاشمی کشف شد
صرافی رفسنجانی!

گروه سیاسی: پسر جنجالی خاندان پرحاشیه هاشمی رفسنجانی باز هم خبرساز شد. به گزارش «وطن امروز»، مهدی هاشمی که خاندانش در هنگام عزیمت او به زندان یک فیلم هندی تمام‌عیار برایش بازی کردند و در نقش یک قهرمان وارد ندامتگاه شد؛ در زندان وسایلی به همراه خود داشت که کشف آنها می‌تواند باز هم ماهیت این فرد را نزد افکار عمومی بیشتر روشن کند! روز گذشته سخنگوی قوه‌قضائیه خبر داد در بازرسی از بند‌های 7 و 8 اوین، 30 عدد سکه طلا از مهدی هاشمی کشف شد. براساس اظهارات حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای به همراه این 30 سکه، یک عدد تلفن همراه و سیمکارت نیز کشف شد.  در هشتادوچهارمین نشست خبری سخنگوی قوه‌قضائیه، خبرنگار فارس خطاب به محسنی اژه‌ای گفت: در هفته‌‌های اخیر اخباری منتشر شده مبنی بر بازرسی از زندان اوین بویژه بند 7 این زندان که مهدی هاشمی در آن دوران محکومیت خود را سپری می‌کند و در همین بازرسی‌ها تعدادی وسایل غیرمجاز کشف شده، آیا شما این خبر را تایید می‌کنید یا نه؟ در صورتی که تایید می‌کنید این وسایل چگونه وارد زندان می‌شود که اژه‌ای در پاسخ گفت: طبق ضوابط زندان معمولاً بازرسی‌ها به صورت سرزده یا با تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده صورت می‌گیرد. سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: گاهی از برخی بندها بازرسی‌هایی به عمل می‌آید و در آنجا وسایل غیرمجازی پیدا می‌شود که بلافاصله رفع می‌شود و گاهی هم زندانیان سر و صدا می‌کنند که چرا بازرسی‌ صورت می‌گیرد در حالی که اگر این کار انجام نشود با همان وسایل مرتکب جرم می‌شوند و مجدداً هم خودشان و هم ما را دچار مشکل می‌کنند. وی با تایید خبر بازرسی از زندان اوین گفت: در هفته گذشته از بند 7 و 8 این زندان بازرسی صورت گرفت و طبق گزارشی که ارائه شد از مهدی هاشمی هم یک گوشی تلفن همراه با سیمکارت و
 سکه طلا اعم از ربع‌سکه، نیم‌سکه و سکه گرمی کشف شد. معاون اول قوه‌قضائیه با بیان اینکه نمی‌توان گفت سکه غیرمجاز است، گفت: ممکن است سکه را همراه خود داشته باشد اما داشتن تلفن همراه غیرمجاز است. وی تأکید کرد: همچنین از برخی دیگر از زندانیان هم تعدادی وسایل غیرمجاز از جمله گوشی موبایل و فلش‌مموری کشف شد. وی همچنین درباره رد مال و پرداخت جزای نقدی در پرونده مهدی هاشمی، گفت: اینگونه مسائل را دادسرا اجرا می‌کند و پیگیری آن نیز با دادسرا است. اظهارات حجت‌الاسلام اژه‌ای درباره کشف سکه طلا و سیمکارت از مهدی هاشمی می‌تواند منشأ اقدامات جدید تنبیهی نسبت به این مجرم باشد. حمل تلفن همراه در زندان یک اقدام غیرقانونی است و قاعدتا باید مجازاتی بر مجرم نیز اعمال شود. این به این معناست که مهدی هاشمی به خاطر حمل تلفن همراه باید مجددا مجازات شود. از سوی دیگر از فردی که به جرم دریافت رشوه اکنون در زندان است، 30 سکه طلا کشف شده است. طبیعی است در چنین شرایطی شائبه‌های زیادی نسبت به فردی که رفتار ناسالم اقتصادی داشته است، مطرح می‌شود بویژه اینکه این 30 سکه طلا قرار بوده است در ازای چه خدماتی خرج شود؟!
دستگیری فتنه‌گر فراری
حجت‌الاسلام اژه‌ای در ادامه نشست خبری دیروز به 2 متهم جاسوسی آمریکا و اسرائیل اشاره کرد و گفت: این 2 نفر در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به 10 سال حبس محکوم شده‌اند. اژه‌ای درباره یکی از مجرمین فتنه 88 که به طور غیابی محکوم شده بود، گفت: برای این فرد به طور غیابی حکم صادر شده بود اما این فرد فراری بود و در هفته‌های اخیر در داخل شناسایی و دستگیر شد که هم‌اکنون رسیدگی به پرونده وی دنبال می‌شود. وی در ادامه اظهار داشت: پرونده دیگر مربوط به وکیلی است که به عنوان بررسی پرونده موکل خود به دادسرا مراجعه کرده بود و مخفیانه برگه‌ای از پرونده برداشته، دستکاری کرده و می‌خواست دوباره به صورت مخفیانه وارد پرونده کند که مأموران متوجه می‌شوند و ایشان تحت‌تعقیب قرار می‌گیرد و باید گفت این کار کار زشتی است. اژه‌ای در ادامه درباره پرونده متهمان سیگار مارلبرو اظهار داشت: دادگاه این متهمان مشخص شده و پرونده این افراد به دادگاه شماره 1065 دادگاه عمومی تهران ارجاع شده که هم‌اکنون وقت نظارتی دارد. اژه‌ای در ادامه به شایعه‌ای که در بعضی از سایت‌ها و بویژه سایت‌های ضد انقلاب منتشر شده اشاره کرد و گفت: در این سایت‌ها شایعه شده معاون حفاظت اطلاعات قوه‌قضائیه فردی به نام احمدی دستگیر شده است. سخنگوی قوه‌قضائیه با بیان این که این ادعا کذب محض است، گفت: لیکن در یکی از استان‌های غرب کشور فردی که خود را منتسب به برادر فلانی در قوه‌قضائیه کرده بود، دستگیر شده و در بازداشت است اما اسم آن فرد احمدی نیست و ربطی به حفاظت قوه‌قضائیه نیز ندارد. در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه‌قضائیه، یکی از خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری، سرکرده عرفان‌حلقه سوال کرد که اژه‌ای گفت: اتفاق جدیدی نیفتاده و بعید می‌دانم حکم وی تایید شده باشد. وی درباره اعلام رضایت خانواده شهید خلیلی و انصراف از قصاص متهم پرونده گفت: از باب شخصی کار متهم تمام شده اما از جنبه عمومی جرم ممکن است آزاد نشود.


Page Generated in 0/0040 sec