printlogo


کد خبر: 143871تاریخ: 1394/5/28 00:00
با انتشار یادداشتی صورت گرفت
تجلیل مقدم‌فر از شریعتمداری

دکتر حمیدرضا مقدم‌فر، مشاور فرهنگی سپاه پاسداران طی یادداشتی در خبرگزاری تسنیم نوشت: در تکمیل و توضیح بیشتر نامه اخیر اینجانب به مدیرمسؤول محترم روزنامه کیهان و به‌منظور جلوگیری از برخی برداشت‌های غلط و غرض‌آلود، مواردی را متذکر می‌شوم:
بدون تردید در بین یاران صمیمی و همراه انقلاب اسلامی کمتر کسی را می‌توان چون برادر گرامی جناب حاج‌حسین شریعتمداری معرفی کرد که با روحیه ولایتمداری و جهادگونه، «لاتخافون لومه‌00 لائم» در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تلاش کرده باشد. اینجانب سابقه آشنایی دیرینه با این مجاهد و شخصیت فرهیخته و انقلابی زجرکشیده را داشته‌ام و همواره به ایشان به‌عنوان یک استاد و الگو در دفاع و پاسداری از انقلاب اسلامی نگریسته‌ام. با این حال به دلیل یک دغدغه مشترک و با انگیزه‌ای مخلصانه در توصیه‌ای دوستانه به این برادر عزیز نگرانی خود را از انتساب مطلبی در سرمقاله شنبه ایشان به مقام معظم رهبری اعلام کردم و در این بین نه‌تنها هیچ انگیزه و اندیشه‌ای برای خدشه به شخصیت این مجاهد و سردار عرصه فرهنگی وجود نداشت، بلکه شخصاً معتقدم هرگونه جسارت به شخصیت این یار دیرینه رهبر معظم انقلاب اسلامی اقدامی نابخشودنی است. دوستان مشترک می‌دانند که این توصیه یک توصیه در درون خانواده انقلاب بود و اگر مطلب فوق‌الذکر کیهان به شکل علنی انتشار نیافته بود و بیم برخی تبعات آتی این انتساب در افکار عمومی و بروز انشقاق در بدنه نیروهای انقلاب وجود نداشت، حق این بود که آن یادداشت نیز علنی منتشر نشود. بدخواهان و کسانی که کینه انقلاب اسلامی را در دل دارند بدانند که خواب آنان در ایجاد اختلاف در اردوگاه یاران انقلاب اسلامی هرگز تعبیر نخواهد شد و همه یاران انقلاب با یک اشاره رهبر عزیزمان همچون «بنیان مرصوص» در مقابل آنان صف خواهند کشید. اما از آنجا که برخی از دوستان از علت انتشار نامه به برادر عزیزم آقای شریعتمداری سوال کرده‌اند، لازم است به مواردی اشاره کنم:
1- «برجام» و قطعنامه 2231 دارای اشکالات اساسی و نگران‌کننده‌ای است که بحق طیف وفادار به انقلاب اسلامی را با دل‌نگرانی مواجه ساخته است و از سر دلسوزی آنان را وادار به طرح انتقادهای جدی از مفاد توافق صورت گرفته کرده است که در این بین اقدام شجاعانه توأم با نگاه کارشناسی برادر عزیز آقای شریعتمداری در روزنامه وزین کیهان که مرجعی برای جبهه فکری انقلاب اسلامی است، بسیار بجا و در خور تحسین است.
2- پس از انجام توافق در فاصله اندکی از اعلام آن، رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر بررسی و اعلام‌نظر درباره آن را به عهده مراجع قانونی و رسمی کشور گذاشتند و همچنان بر این نظر خود باقی هستند.  باور حقیر این  است که در این مرحله از فرآیند مذاکرات که مرحله تصمیم‌گیری نهایی است و مراجع معینی در حال بررسی موضوع هستند، علی‌الاصول هر تصمیمی از سوی آنان نهایی شود و مسؤولان ارشد نظام آن را تایید کنند تصمیم نظام تلقی شده و تمامی نیروهای انقلاب و دلسوزان نظام قطعاً از آن تمکین خواهند کرد. چه رد برجام باشد و  چه پذیرش آن.
3- برخی تصور می‌کنند تاکید بر لزوم عدم توقف در جزئیات برجام به معنای حمایت اینجانب از مفاد برجام و مهر تایید زدن بر آن به عنوان یک «توافق خوب» است، حال آنکه دوستانی که از نزدیک با نظرات بنده آشنایی دارند، مطلعند همانگونه که اشاره شد برجام و قطعنامه دارای موارد و مفاد نگران‌کننده‌ای نیز هست، با این حال آنچه در این مرحله اهمیت بیشتری دارد خطر توطئه‌های آمریکا برای نفوذ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و... در ایران و تسلط بر منطقه است که بسیار فراتر از برخی اشکالات برجام است. و توقف و مناقشه بر سر جزئیات برجام که موجب عدم توجه به این مخاطرات و خدشه به اتحاد، همدلی و همزبانی همه‌جانبه نیروهای متدین و انقلابی علیه این توطئه‌ها می‌شود، با مصلحت‌های بالاتر سازگار نیست.
4- حتی اگر برجام دارای شرایط و لوازم یک «توافق خوب» بود، باز هم خطر نفوذ آمریکا در ایران از طریق معنابخشی غلطی که رسانه‌های غربی و جریان وابسته غربگرای داخلی با استکبارزدایی از چهره کریه آمریکا(مصداق اتمّ استکبار) در پی آن هستند، وجود داشت. چرا که جریانی در داخل کشور به دنبال آن است که از کلیت توافق با 1+5 بهره گیرد و جای پای آمریکا و نفوذ او را به کشور باز کند.
5- جوانان دغدغه‌مند، دلسوز و انقلابی کشور قطعاً شاهد و ناظر این عرصه هستند و می‌بینند که برخی با بزک چهره خبیث آمریکا و با طرح ادعاهای مضحکی نظیر «غرب فقط از ایران شفافیت می‌خواهد» از مدت‌ها پیش پروژه‌های پساتوافق خود را کلید زده و جاهلانه به یاری دشمنان ملت ایران شتافته‌اند؛ لذا امروز روز شکاف و نقار نیست و باید همه وفاداران انقلاب هوشیار و متحدتر از پیش بر روی این موضوع متمرکز شوند و دشمنان انقلاب اسلامی را به تأسی از رهبر معظم انقلاب مایوس و در تحقق اهدافشان ناکام کنند.
 


Page Generated in 0/0035 sec