printlogo


کد خبر: 134371تاریخ: 1393/12/6 00:00
اخبار

آمارهای رئیس‌جمهور از کاهش تورم نشان از بی‌اثر بودن تحریم‌ها دارد
علیرضا زاکانی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که آیا تلاش دولت در عرصه اقتصادی کشور شبیه یک معجزه است، اظهار داشت: جریان دوم خرداد در سال‌های 90 و 91 همواره تلاش کرد تا 2 عامل را به‌عنوان منشأ اشکال در حوزه اقتصادی کشور برجسته کند؛ عامل اول مدیریت ناکارآمد دولت دهم و عامل دوم نحوه پیگیری در حوزه سیاست خارجه بود. وی افزود: البته در این میان، مسائلی همچون موضوع هسته‌ای را نیز تبیین کردند که به واسطه پیشبرد این فناوری و رشد علمی، تحریم ایجاد شده است. زاکانی تأکید کرد: بعد از انتخابات به‌گونه‌ای افکارعمومی، منتقدان و کارشناسان را مدیریت کردند که دیدگاه‌ها از مدیریت به سمت تحریم سوق پیدا کند یعنی در واقع این فضا و هجمه را در کشور ایجاد کنند که مشکل ما مدیریت نیست بلکه تحریم مشکل اساسی مسائل اقتصادی است. نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است دولت آمارها و دیدگاه‌های اقتصادی خود را فارغ از واقعیت‌های جامعه مطرح می‌کند. وی افزود: هجمه‌پراکنی‌ها در راستای برجسته کردن برچسب «تحریم مشکل اساسی اقتصادی است»، امروز پس از یک سال و چند ماه تلاش، به ثمر نشسته است، زیرا دولت یازدهم از کاهش تورم و افزایش رشد اقتصادی خبر می‌دهد و این فضا را ایجاد می‌کند که در نیل به موفقیت، تحریم اثری نداشته است البته این نکته هم جالب است که رئیس‌جمهور کشورمان این دیدگاه‌ها را فارغ از واقعیت‌های جامعه و شرایط اقتصادی مردم مطرح کرده‌ است. وی اظهار داشت: اگر همین صحبت‌ها یعنی کاهش 24 درصدی تورم و افزایش رشد اقتصادی از منفی 9 به مثبت 3 درصد به‌عنوان مبنای ارزیابی در اختیار افکار عمومی، کارشناسان و مسؤولان ذی‌ربط قرار داده شود نشان از بی‌اثر بودن تحریم‌ها دارد. بدون شک عامل تحریم را باید کم‌اثرترین عامل در حوزه اقتصادی دانست؛ از سوی دیگر کارآمدی دولت مطرح می‌شود که به تعبیر آقای روحانی اقدامی شبیه به معجزه سبب شده این موفقیت‌های اقتصادی حاصل شود.

ارشاد: ممنوع‌التصویری رئیس‌جمهور اصلاحات لازم‌الاجراست
حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری خود درباره ممنوع‌التصویر بودن رئیس‌جمهور دوران اصلاحات گفت: تصمیم دادستانی تهران درباره جلوگیری از درج تصویر و نام وی را ما هم شنیده‌ایم. وزارت ارشاد به تصمیمات و مصوبات شورایعالی امنیت ملی و تصمیمات قوه قضائیه در چارچوب قانون مطبوعات احترام می‌گذارد و آن را لازم‌الاجرا می‌داند. به گزارش فارس، وی ادامه داد: در قانون مطبوعات به صراحت آمده تصمیمات شورایعالی امنیت ملی و دستگاه‌ قضا در حوزه رسانه و مطبوعات لازم‌الاجراست بنابراین ما مخالفتی نداریم اما ابلاغ هم نکردیم چون آن دستگاه خودش اقدام کرده است. سخنگوی وزارت ارشاد همچنین درباره صحبت‌های منتسب به کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که گفته بود وزیر ارشاد نسبت به موضوع فتنه حساسیت نداشته یا آن را قبول ندارد، گفت: بنده با ایشان صحبت کردم و گفتند اصلا صحبتی در این باره نکرده‌ام اما صحبتی را قبلا و در زمان انتخاب وزرا داشتم که شاید آن زمان رسانه‌ای هم نشد؛ این قبیل اقدامات اخلاقی نیست، آقای جنتی چندین بار اعلام کردند فتنه خط قرمز ما است.

وزارت ارشاد با مطلب هتاکانه روزنامه اصلاح‌طلب برخورد کند
حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی دیروز سه‌شنبه در تذکری شفاهی گفت: تذکر اولم به وزیر ارتباطات است که خبری کذب از قول ابراهیم نبوی ضدانقلاب خارج‌نشین در شبکه‌های مجازی با موضوع گفت‌وگویی به نام بنده گذاشته است که هر روز هم گسترش پیدا می‌کند. چرا جلوگیری نمی‌کنید؟به گزارش فارس، وی در تذکر دیگری به قوه قضائیه ضمن تقدیر از برخورد قاطع آنها در پرونده رحیمی از آنان خواست درباره پرونده مهدی هاشمی نیز قاطعانه برخورد کنند. حسینی در تذکر خود به وزیر ارشاد درباره مطلب روزنامه اعتماد که گفته است امام حسین اسطوره جوانان ما نیست، گفت: پس این همه جوان که در تاسوعا و عاشورا برای امام حسین عزاداری می‌کنند چه کسانی هستند؟ شاید این آقایی که چنین سوالی کرده خود جزو فتنه‌گران 88 که در روز عاشورا پرچم امام‌حسین را آتش زده‌اند، باشد. از وزیر ارشاد و از تمام حضار تقاضا داریم برخورد مناسب با این موضوع داشته باشند.


Page Generated in 0/0046 sec