printlogo


کد خبر: 134321تاریخ: 1393/12/6 00:00
نبض جامعه

دبیرکل شورایعالی آموزش‌وپرورش مطرح کرد
تحصیل استعدادهای برتر در مدارس عادی
انتقال تمام دانش‌آموزان تیزهوش به مدارس عادی سیاست جدید آموزش‌وپرورش نیست بلکه دانش‌آموزان دارای استعداد برتر در کنار دانش‌آموزان عادی تحصیل خواهند کرد. مهدی نویدادهم دبیرکل شورایعالی آموزش‌وپرورش درباره اینکه آیا کاهش تعداد مدارس استعدادهای درخشان و تحصیل دانش‌آموزان تیزهوش در مدارس عادی آسیب‌هایی را درباره ارائه آموزش‌های لازم به این گروه ایجاد می‌کند؟ اظهار داشت: استراتژی آموزش‌وپرورش این نیست که تمام دانش‌آموزان تیزهوش را به مدارس عادی منتقل کند و این موضوع از نظر ما پذیرفته نیست. دانش‌آموزانی که به مفهوم دقیق تیزهوش هستند باید سرویس ویژه‌ای دریافت کنند. وی به تسنیم افزود: ‌در سال‌های گذشته گستردگی بی‌حد و حصر مدارس استعدادهای درخشان باعث شده است تا دانش‌آموزانی که استعداد برتر نداشته و تیزهوش محسوب نمی‌شوند در مدارس استعدادهای درخشان جذب شوند. دبیرکل شورایعالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه جذب دانش‌آموز در مدارس استعدادهای درخشان محدود می‌شود، بیان داشت: سیاست جدید آموزش‌وپرورش مبنی بر این است تا دانش‌آموزان دارای استعداد برتر را از سایر دانش‌آموزان جدا نکنیم البته می‌پذیریم که دانش‌آموزان با جداسازی و تحصیل در مدارس سمپاد، سرویس بهتری را دریافت خواهند کرد اما آثار منفی تربیتی این جداسازی نیز قابل اغماض نیست به‌گونه‌ای که آثار منفی آن بیشتر از فوایدش است.

معاون فنی سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد
جزئیات بیمه نخبگان و استعدادهای برتر
نخبگان و استعدادهای برتر کشور با انعقاد توافقنامه بین سازمان تأمین اجتماعی و بنیاد ملی نخبگان در چارچوب قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی درمی‌آیند. به گزارش ایسنا، محمدحسن زدا، معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با بیان این مطلب، افزود: آن گروه از نخبگان و استعدادهای برتر که مشمول طرح‌های حمایتی بنیاد ملی نخبگان قرار داشته و به‌عنوان پژوهشگر (بدون احراز رابطه مزدبگیری) شاغل محسوب شده و از سوی واحدهای تابعه بنیاد ملی نخبگان در استان معرفی شده و تحت پوشش مقررات حمایتی خاص قرار نداشته باشند، مشمول این موافقتنامه قرار می‌گیرند. وی اظهار کرد: متقاضیان پس از معرفی از سوی بنیاد ملی نخبگان باید «حسب ضوابط مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد» نسبت به ارائه درخواست و انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد اقدام کنند. وی گفت: با پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان، در مرکز هر استان یک شعبه تأمین اجتماعی به‌عنوان شعبه عامل معرفی می‌شود تا به صورت متمرکز امور مربوط به بیمه نخبگان و استعدادهای برتر در واحد اجرایی مربوطه انجام و مورد پیگیری قرار گیرد. زدا افزود: حق بیمه هر یک از مشمولان بیمه نخبگان و استعدادهای برتر به طور جداگانه محاسبه و به‌صورت تجمیعی در قالب لیست منضم به یک برگ پرداخت صادر و طی یک نامه به نماینده آن بنیاد در استان تحویل می‌شود تا نسبت به واریز حق بیمه به حساب سازمان اقدام کند.

آخرین خبرها از تسهیلات خودرویی معلولان
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از واگذاری تسهیلات خرید خودروهای داخلی مناسب‌سازی‌شده به معلولان خبر داد. یحیی سخنگویی، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در این باره افزود: طی رایزنی‌هایی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته‌ایم، بزودی تفاهمنامه‌ای با شرکت‌های خودروسازی داخلی منعقد می‌شود که براساس آن به جای خودروهای وارداتی به معلولان واجد شرایط که مجوز تسهیلات خرید خودروهای گمرکی دارند، خودروهای داخلی واگذار می‌شود. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور به ایسنا گفت: براساس این تفاهمنامه معلولان در انتخاب شرکت و نوع خودرو مجاز بوده و تمام این خودروها با دریافت مبالغی بیشتر و بین 500 هزار تومان تا یک‌میلیون تومان پس از مناسب‌سازی شدن، تحویل داده می‌شوند.


Page Generated in 0/0038 sec