printlogo


کد خبر: 171937تاریخ: 1395/11/25 00:00
اخبار

توطئه‌های دشمن به ضرر خودش تمام می‌شود
رئیس هیات موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: تجربه ۵۰ سال اخیر چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد آن، ثابت کرده توطئه‌های دشمن به ضرر خودش تمام می‌شود. حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در گفت‌وگو  با تسنیم، درباره تهدیدات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی گفت:‌ مطمئن باشید دشمن هرچه بیشتر توطئه کند به ضرر خودش تمام می‌شود و به نفع جمهوری اسلامی خواهد بود. تجربه 50 سال اخیر چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد آن، ثابت کرده توطئه‌های دشمن به ضرر خودش تمام می‌شود. وی با بیان اینکه ممکن است در این سال‌ها سختی‌ها و مشکلاتی از سمت دشمن ایجاد شده باشد، تأکید کرد: آنچه مهم است پایان کار این مشکلات است. جنگ تحمیلی تجربه تلخ و بدی بود اما دستاوردهای جنگ برای جمهوری اسلامی فوق‌العاده زیاد بود. صدام جنگ را برای براندازی راه انداخته بود اما در نهایت جنگ موجب تثبیت قطعی نظام شد.

حمایت رسمی «جبهه پیروان» از «جبهه مردمی»
جبهه پیروان خط امام و رهبری از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» اعلام حمایت کرد. در ادامه حمایت احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های انقلابی از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی»، جبهه پیروان خط امام و رهبری حمایت بی‌قید و شرط خود از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را اعلام کرد. در اطلاعیه جبهه مردمی نیروی های انقلاب اسلامی آمده است: جبهه پیروان خط امام و رهبری از جریان‌های ریشه‌دار و دیرپا در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور است و تشکل‌های مختلفی از جمله احزاب و گروه‌هایی همچون حزب موتلفه اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار، جامعه اسلامی مهندسان، جامعه اسلامی کارمندان، جامعه اسلامی کارگران، جامعه اسلامی فرهنگیان، جمعیت پیروان زینب سلام‌الله علیه، جامعه جوانان متحد اسلامی، جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی، جامعه فاطمیون، جامعه اسلامی ورزشکاران و... را شامل می‌شود. در ادامه این اطلاعیه تاکید شده: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ضمن ارج نهادن به حمایت و همدلی این همراهان همیشگی انقلاب و نظام اسلامی، دیگر احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های انقلابی و اقشار و صنوف مختلف را دعوت به همراهی و همسویی با این جبهه کرده و تعهد می‌نماید تمامی هم خود را مصروف وحدت و انسجام نیروهای انقلاب، خدمت به مردم و حل مشکلات کشور کند.

آغاز نام‌نویسی داوطلبان میان‌دوره‌ای مجلس از هشتم اسفند
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح 8 اسفندماه 95 آغاز می‌شود و به مدت 7 روز ادامه می‌یابد. علی پورعلی‌مطلق در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: این نام‌نویسی در فرمانداری‌های حوزه‌های انتخابیه و وزارت کشور انجام می‌شود. وی ادامه داد: براساس جدول زمانبندی فرآیند انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با آغاز نام‌نویسی، دستور شروع فرآیند برگزاری انتخابات و تشکیل هیات‌های اجرایی این انتخابات را خواهیم داشت. دبیر ستاد انتخابات کشور یادآور شد: انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه مراغه، عجبشیر، اهر و هریس در استان آذربایجان غربی، در حوزه انتخابیه اصفهان و در حوزه انتخابیه بندرلنگه، پارسیان و بستک در استان هرمزگان برگزار می‌شود.

لاوروف: ایران و حزب‌الله نقش مهمی در جنگ با داعش دارند
وزیر خارجه روسیه بار دیگر در واکنش به آمریکا از نقش ایران در مبارزه با تروریسم دفاع کرد. به گزارش فارس به نقل از راشا تودی، سرگئی لاوروف ادعای اسرائیل درباره ارسال سلاح‌های روسی به حزب‌الله را رد کرد و گفت که تل‌آویو باید این ادعا را ثابت کند.  وی افزود: ایران و حزب‌الله نقش مهمی در جنگ با داعش دارند و واشنگتن باید در زمینه اولویت‌هایش تصمیم بگیرد. وزیر خارجه روسیه پیش از این نیز درباره ادعای ترامپ درباره حمایت ایران از تروریست‌ها گفته بود: به نظر ما ایران یک کشور حامی تروریسم نیست. ایران نه از داعش، نه از جبهه‌النصره و نه از هیچ گروه تروریستی که در لیست شورای امنیت آمده، حمایت نمی‌کند.


Page Generated in 0/0039 sec