سرکرده گروهک تروریستی«تندر» که ساکن آمریکا بود توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد
انجمن مردگان
سرکرده گروهک تروریستی«تندر» توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد. 
به گزارش «وطن امروز»، اشراف سربازان گمنام امام زمان(عج) بر یک گروهک تروریستی مستقر در آمریکا، منجر به دستگیری سرکرده این گروهک شد. 
جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی «تندر» که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد، در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار دارد. شارمهد سال ۱۳۸۷ عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و هدایت کرد؛ در آن اقدام تروریستی، ۱۴ نفر شهید و ۲۱۵ نفر از عزاداران حسینی زخمی شدند. 
گروهک تروریستی «تندر» در سال‌های اخیر نیز قصد اجرای چند عملیات بزرگ را داشت. منفجر کردن سد سیوند شیراز، انفجار بمب‌های سیانوری در نمایشگاه کتاب تهران و منفجر کردن حرم حضرت امام خمینی(ره) هنگام برگزاری مراسم عمومی از جمله این عملیات‌های تروریستی بود که با تسلط اطلاعاتی مأموران وزارت اطلاعات ناکام ماند. 
سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به انتشار این خبر ضمن قدردانی از اقدام مقتدرانه سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: رژیم آمریکا در حالی خود را در کنار مردم ایران معرفی می‌کند که تروریست‌های شناسنامه‌دار و کسانی که مسؤولیت چندین عملیات تروریستی داخل ایران را برعهده گرفته و دست‌شان به خون مردم و شهروندان بی‌گناه ایرانی آلوده است را در خاک خود جای داده و از آنها در ابعاد و اشکال مختلف حمایت و پشتیبانی می‌کند. 
موسوی ضمن اعتراض شدید به دولت آمریکا افزود: این رژیم باید پاسخگوی حمایت از این گروهک تروریستی و دیگر گروهک‌ها و جانیانی که از داخل آمریکا هدایت عملیات خرابکارانه، مسلحانه و تروریستی علیه مردم ایران را بر عهده دارند و خون شهروندان ایرانی را بر زمین می‌ریزند، باشد.
 
* سابقه اقدامات تروریستی گروهک تندر
گروهک تروریستی تندر سال 1383 توسط فردی به‌ نام «فتح‌الله منوچهری» ملقب به «فرود فولادوند» تشکیل شد. این فرد هدف خود را از تشکیل این گروهک براندازی نظام جمهوری اسلامی ظرف مدت یک سال اعلام کرد. شبکه تلویزیونی معاند «Your TV» که متعلق به فرود فولادوند است، مسؤول تبلیغات و انتشار مواضع این گروهک است. 
سایت هابیلیان پیش از این درباره گروهک تندر نوشته بود: سرکرده این گروهک تروریستی سال 1385 ناپدید شد و کسی از سرنوشت وی اطلاع دقیقی ندارد. تنها دختر وی مدعی شده است پدرش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین (اسرائیل) به ‌سر می‌برد. پس از ناپدید شدن فرود فولادوند، فرد دیگری به‌ نام جمشید شارمهد به ‌عنوان مسؤول این گروهک معرفی شد. این گروهک تروریستی به‌ طور مستقیم مسؤولیت چندین عملیات تروریستی در ایران را به‌ عهده گرفته است. نخستین عملیات تروریستی این گروهک در ایران 24 فروردین 1387 در شیراز انجام شد که طی آن عوامل تروریست این گروهک با کار گذاشتن یک بمب 8 پوندی میان عزاداران حسینیه شهدا متعلق به کانون رهپویان وصال شیراز باعث به ‌شهادت ‌رسیدن 14 نفر و مجروحیت 200 نفر شدند. در اقدامی دیگر تروریست‌ها که در یکی از هتل‌های تهران مشغول ساخت بمب بودند، بر اثر انفجار و آتش‌سوزی موقعیت‌شان لو می‌رود و توسط نیروهای امنیتی دستگیر می‌شوند. دومین عملیات تروریستی این گروهک روز 30 خرداد 88 در حرم حضرت امام‌خمینی(ره) انجام شد که البته فرد بمب‌گذار موفق به واردکردن محموله انفجاری به حرم حضرت امام(ره) نشد و بمب را مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر انفجار آن 8 نفر از هموطنان مجروح شدند. انفجار مقابل منزل امام جمعه نهاوند در 24 دی 88 از دیگر اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی است. این گروهک در ترور شهید مسعود علی‌محمدی از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز نقش داشت. گروهک تروریستی تندر طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده توسط سرویس‌های اطلاعاتی غربی به ‌دنبال عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و عملیات تروریستی در کنسولگری روسیه در رشت نیز بود اما با هوشیاری نیروهای امنیتی موفقیتی به‌‌ دست نیاورد. از دیگر طرح‌های تروریستی ناموفق این گروهک می‌توان به طرح انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه و بمب‌گذاری در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که این طرح‌ها نیز عقیم ماند و اجرایی نشد.