اخبار
پرونده قضایی علیه اینفانتینو
دادستانی سوییس پرونده‌ای قضایی علیه جیانی اینفانتینو به جریان انداخته که با حمایت سپ بلاتر روبه‌رو شده است. به گزارش ساکرنت، تنها یک سال پس از تمدید ریاست جیانی اینفانتینو بر فدراسیون بین‌المللی فوتبال، موقعیت او متزلزل شده است و اکنون دادستانی سوییس پرونده‌ای قضایی علیه جیانی اینفانتینو به جریان انداخته که با حمایت سپ بلاتر روبه‌رو شده است. موضوع بر سر تماس‌های پنهان و مخفیفانه جیانی اینفانتینو با میشاییل لابر، دادستان کل سوییس در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ است.  سپ بلاتر، رئیس پیشین فیفا از این اقدام دادستانی سوییس حمایت کرده و خواستار تحقیقات بیشتر شده است. 
***
تعویق رقابت‌های کشتی آزاد روسیه به دلیل شیوع کرونا
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی روسیه به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا به مدت ۲۰ روز به تعویق افتاد. به گزارش ایسنا، با توجه به اعلام مشروط تقویم فنی از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای برگزاری رقابت‌های جهانی بزرگسالان در آذرماه سال جاری به میزبانی صربستان، مقرر بود رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی روسیه که از قبل به تعویق افتاده بود اواخر شهریور در شهر مسکو برگزار شود. بر این اساس با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در روسیه و ممنوعیت مسابقات ورزشی در شهر مسکو پایتخت این کشور، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی روسیه با ۲۰ روز تعویق، ۱۸ تا ۲۰ مهرماه در ولادیق قفقاز پایتخت جمهوری اوستیای شمالی برگزار خواهد شد. 
***
باشگاه فنرباغچه به دنبال جذب علیرضا جهانبخش
رسانه‌های ترکیه از علاقه باشگاه فنرباغچه به جذب علیرضا جهانبخش، بازیکن ایرانی تیم برایتون خبر دادند. علیرضا جهانبخش این فصل در تیم برایتون انگلیس فرصت چندانی برای بازی پیدا نکرد و اغلب نیمکت‌‌نشین و سکونشین بود. با صحبت‌های اخیر سرمربی برایتون به نظر می‌رسد جهانبخش از وضعیتش در این تیم ناراضی است و جدایی وی از این تیم انگلیسی قوت گرفته است. هرچند از کشور هلند و تیم‌هایی نظیر آژاکس و آیندهوون به عنوان مقصد احتمالی جهانبخش یاد می‌شود اما رسانه‌های ترکیه گزارش دادند این بازیکن ایرانی مدنظر باشگاه فنرباغچه هم قرار دارد. سایت‌های «صاباح» و «فاناتیک» ترکیه اعلام کردند مسؤولان تیم فنرباغچه در حال پیشبرد برنامه‌های نقل و انتقالاتی خود هستند و یکی از گزینه‌‌های‌شان، علیرضا جهانبخش است. طبق ادعای این سایت‌ها، جهانبخش فرصت زیادی در تیم برایتون برای بازی پیدا نکرد اما تیم انگلیسی او را به صورت قرضی به تیم دیگری منتقل نمی‌کند و خرید این بازیکن احتمالا ۱۹ میلیون یورو آب می‌خورد. این در حالی است که اللهیار صیادمنش دیگر بازیکن ایرانی این فصل در تیم فنرباغچه حضور داشت اما به او هم شانس بازی داده نشد و احتمالا او این تیم ترکیه‌ای را ترک خواهد کرد. 
***
واکنش کالدرون به دعوت باشگاه پرسپولیس برای جشن قهرمانی
سرمربی سابق پرسپولیس به دلیل ویروس کرونا نمی‌تواند در جشن قهرمانی این تیم شرکت کند. 
باشگاه پرسپولیس هفته گذشته اعلام کرد برای برگزاری جشن قهرمانی این تیم در لیگ نوزدهم که قرار است 17 مرداد پس از بازی این تیم با ذوب‌آهن در ورزشگاه آزادی برگزار شود از برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون دعوت کرده تا در این مراسم شرکت کنند. سرمربی آرژانتینی سابق پرسپولیس که این تیم را در پایان نیم‌فصل نخست لیگ به صدر جدول رساند، با منتشر کردن پیامی در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به این دعوت اظهار داشت: بسیار خوشحالم از اینکه پرسپولیس برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ شد و احساس افتخار می‌کنم از اینکه باشگاه من را برای شرکت در جشن قهرمانی دعوت کرد. وی افزود: خیلی دوست داشتم می‌توانستم در این موفقیت کنار اعضای هیات‌مدیره، هواداران و بازیکنان فوق‌العاده پرسپولیس باشم اما متاسفانه ویروس کرونا شرایطی را به وجود آورده که اصلا مسافرت و تجمع توصیه نمی‌شود. به همین دلیل قادر به پذیرش این دعوت نبوده و از راه دور تبریک می‌گویم.