اخبار
جبران خسارت‌ها باید در دستور کار دولت قرار بگیرد
رئیس قوه‌قضائیه بر جبران خسارت کسانی که در حوادث و اغتشاشات اخیر خسارت دیده‌اند تاکید کرد.سید آیت‌الله ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه‌قضائیه گفت: از آسیب‌های خسارت‌دیدگان و کسانی که در این بین دچار لطمه‌هایی شدند، خسارات جانی و مالی دیده‌اند به هیچ عنوان نمی‌توان گذشت و حتما ما از نظر حقوقی معتقدیم باید نسبت به خسارت‌دیدگان مدعی بود. وی افزود: درخواستی که از مسؤولان مختلف بویژه دولت ‌داریم این است که نسبت به جبران خسارت‌های این افراد فکری کنند، چرا که اطلاعاتی که ما داریم خساراتی به افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی وارد شده است و نسبت به جبران آن نمی‌توان بی‌تفاوت بود و حتما جبران خسارت‌ها باید در دستور کار دولت قرار بگیرد و همکاران ما نیز کار را دنبال می‌کنند تا به لحاظ قانونی حتما این حساسیت به حقوق مردم وجود داشته باشد تا حقوق مردم در این بین ضایع نشود. آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید  بر ضرورت شنیدن سخن مردم در مقام عمل و اجرا، به موضوع نظارت بر بازار و قیمت‌ها اشاره کرد و افزود: مسأله بازار و قیمت کالاها و خدمات بویژه برای اقشار کم‌در‌آمد از مسائل بسیار مهم است. بر همین اساس، نظارت سازمان‌ها و دستگاه‌های مسؤول بر بازار و قیمت‌ها ضروری است و باید بازار را از دست سوداگران و سودجویان حفظ کرد.
***
دستگیری ۷۹ نفر از عوامل مؤثر اغتشاشات اخیر در خوزستان
مدیرکل ضدتروریسم وزارت اطلاعات اعلام کرد: با اقدامات شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان خوزستان، ۷۹ نفر از عناصر اصلی حمله به مراکز عمومی و خصوصی، پایگاه‌های نظامی و انتظامی و مردم شناسایی و در حین و بعد از اغتشاشات دستگیر شدند. وی افزود: از این افراد ۱۳ قبضه انواع اسلحه از جمله کلاشنیکف و کلت کمری، لباس نظامی، پلاک جعلی خودرو و تابلوی ایست بازرسی کشف و ضبط شد. 3 تیم تروریستی با حمایت یکی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس آموزش‌های ویژه دیده و نقش مهمی در حمله به مراکز دولتی و شلیک به حافظان امنیت و مردم داشته‌اند که یکی از اتباع این کشور نیز جزو دستگیرشدگان است. مدیر‌کل ضد‌تروریسم وزارت اطلاعات همچنین بیان داشت: چندین تیم تروریستی که برنامه‌ریزی یا نقش موثر در خرابکاری و حمله به مراکز حساس و مردم در سطح کشور داشتند، شناسایی و دستگیر شدند که در آینده نزدیک به سمع و نظر مردم بصیر کشور خواهد رسید.
***
انتقاد اصلاح‌طلبان از دولت روحانی صادقانه نیست
عضو فراکسیون ولایی مجلس در گفت‌وگو با مهر با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه اقتصادی گفت: دولتمردان بویژه رئیس‌جمهور معتقد به تفکر اقتصاد نئو کینزی هستند و مدل اقتصادی آنها حاکمیت سرمایه‌داری است. محمدجواد ابطحی با بیان اینکه دولت تمرکز