اخبار
دیدار تراکتور - شهر خودرو لغو شد
دیدار تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و شهر خودروی مشهد در هفته یازدهم لیگ برتر لغو شد. در یکی از مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال قرار بود تیم‌های تراکتور و شهر خودروی مشهد از ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه این هفته در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز به مصاف هم بروند. طبق اعلام مسؤولان استانی و ابلاغ به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، این مسابقه لغو شده و به زمان دیگری موکول خواهد شد. این احتمال وجود دارد که مسابقات هفته یازدهم در بعضی از شهرهای دیگر هم لغو شود.
***
کدام مدیرعامل پرسپولیس در دادگاه محکوم شده است؟
سخنگوی قوه‌قضائیه بدون بیان نام متهم خبر مهمی را با خبرنگاران در میان گذاشت. به گزارش ورزش 3، غلامحسین اسماعیلی روز سه‌شنبه در چهاردهمین نشست خبری خود گفت: 4 فقره محکومیت تاکنون برای مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس از سوی دادسرا گزارش شده است. او در پاسخ به سوالی درباره پرونده مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس که گفته می‌شود به یک سال حبس محکوم شده است،‌ گفت: این فرد چند پرونده داشت. برخی از این پرونده‌ها منتهی به رأی و اجرای حکم شده است. وی ادامه داد: به دلیل اینکه مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس پرونده‌های متعدد دارد، نمی‌توانیم همه را بیان کنیم و تا امروز 4 فقره محکومیت را برای این فرد در دادسرا گزارش کرده‌اند و این محکومیت‌ها با آنچه مطرح شد مبنی بر حبس‌های طولانی، سازگار نیست اما محکومیت‌های دیگر برای این فرد قطعی شده است. سخنگوی قوه‌قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرونده فساد در فوتبال که از مرداد ٩۶ در قالب ۶ جلد و ١٣٧٠ برگه سند در شعبه 2 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه مفتوح شد، به کجا رسیده است؟ گفت: این پرونده در دادسرا هنوز منتهی به تصمیم‌ نهایی نشده است.
***
دیاباته در بین ۱۰ آفریقایی بزرگ فراموش‌شده
سایت ورزش آفریقا به معرفی ۱۰ ستاره آفریقایی فراموش‌شده پرداخت که نام مهاجم استقلال نیز در آن به چشم می‌خورد. به نقل از سایت ورزش آفریقا، خیلی از بازیکنان آفریقایی هستند که شاید خیلی‌ها تصور کنند اکنون بازنشسته هستند ولی آنها در واقع نه در سطح اول فوتبال اروپا بلکه در لیگ‌های دیگر همچنان مشغول بازی و البته درخشش هستند. در ادامه اسامی ۱۰ بازیکن بزرگ آفریقایی می‌آید که از سطح اول فوتبال دنیا فاصله گرفته‌اند ولی هنوز به خط پایان نرسیده‌اند و در جاهای دیگر دنیا مشغول درخشش هستند. 
آرونا کانه (سیوااسپور)
سالومون کالو (هرتابرلین)
شیخ دیاباته (استقلال)
شابالالا (ارزوم اسپور)
اوبافمی مارتینس (شانگهای)
مایکل اسین (سابایی)
ژان کاکون (آلساناک)</