نبض جامعه

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد
آغاز اعزام‌ تمتع 95   از نیمه دوم مرداد
رئیس سازمان حج و زیارت درباره پرداخت قسط دوم حج تمتع و زمان اعزام زائران توضیحاتی ارائه داد. به گزارش فارس، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زمان پرداخت قسط حج تمتع 95 عنوان کرد: زائران می‌توانند قسط دوم را هفته اول اردیبهشت پرداخت کنند. وی با بیان اینکه مبلغ 50 میلیون ریال قسط اول به‌صورت علی‌الحساب است، گفت: در اردیبهشت مشخص می‌شود هزینه‌ها چه مقدار خواهد بود و با توجه به آن، قسط دوم دریافت می‌شود. رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: در هفته اول اردیبهشت جزئیات سفر مانند اینکه کدام زائران مدینه قبل هستند یا مدینه بعد یا زمان پروازها و محل اسکان به زائران اطلاع داده می‌شود. وی زمان اعزام‌های حج تمتع 95 را از نیمه دوم مرداد دانست و بیان داشت: برنامه‌ریزی‌ها برای چگونگی صدور روادید، با توجه به شرایط فعلی 2 کشور انجام شده است.

اجرای طرح نوروزی راهور  از ۲۵ اسفند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا توضیحاتی ارائه داد. به گزارش «وطن امروز»، سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا  با اعلام اینکه از
۲۵ اسفند طرح نوروزی پلیس راهور آغاز خواهد شد، گفت: قانونمندی و انضباط در ترافیک باعث به‌وجود آمدن سلامت و آرامش در سفر می‌شود. وی اظهار داشت: امیدواریم در سال ۹۵ و با شروع سفرهای نوروزی، هموطنان در کنار رعایت قوانین، با نشاط بیشتری به مسافرت بروند تا شاهد وقوع حوادث کمتری در سال جدید باشیم. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه کمیته ویژه طرح ترافیک نوروزی سال ۹۵ با تجربیات خوب همکارانم در سال‌های گذشته ایجاد شده است و امسال نیز همچون سنوات گذشته به فعالیت می‌پردازد، افزود: امسال به صورت رسمی از ۲۵ اسفند رزمایش طرح ترافیکی نوروزی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وعده ایجاد هزار فرصت شغلی
با راه‌اندازی فاز اول شبکه ملی فرهنگ و با سرمایه‌گذاری اندک زمینه ایجاد هزار فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد. سیدمرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پایان یافتن فاز اول شبکه ملی فرهنگ، اظهار داشت: بدین ترتیب امکان ایجاد 400 خانه فرهنگ دیجیتال و مجتمع‌های فرهنگی شهری و استانی فراهم شده است. رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  عنوان کرد: بحث اقتصاد فرهنگی موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و اکنون با راه‌اندازی فاز اول شبکه ملی فرهنگ به نوعی این مهم صورت گرفته و بدین ترتیب با سرمایه‌گذاری اندک هزار شغل ایجاد شده است. وی با اشاره به آغاز به کار اجرایی‌سازی فاز دوم این شبکه بیان داشت: با راه‌اندازی فاز‌های دیگر این شبکه تلاش داریم با برنامه‌ریزی‌های گوناگون به سمتی پیش رویم که هر نفر عضوی از شبکه ملی فرهنگ باشد. در واقع با تعریف سرای دیجیتال که به زمان و مکان بستگی ندارد مردم می‌توانند به طور دائم در خانه‌های خود از محصولات دیجیتال تولیدشده استفاده کنند.