printlogo


کد خبر: 6374تاریخ: 1393/3/27 00:00
یادداشت

تعطیلی 8 شبکه ماهواره‌ای عراق در پی حملات تروریستی «داعش»
به نظر می‌رسد علاوه‌ بر مردم، رسانه‌های خبری عراق هم متحمل هزینه‌های سنگین ورود گروهک‌های تروریستی شده‌اند که در همین راستا تاکنون تعطیلی 8 شبکه ماهواره‌ای گزارش شده است.  به گزارش ایسنا، درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی عراق با گروهک تکفیری «داعش» در استان‌های «نینوا»، «صلاح‌الدین» و «الانبار» منجر به تعطیلی هشت شبکه ماهواره‌ای عراقی شده که در این سه استان مستقر هستند.
به گزارش شبکه «نشوان نیوز»، همه این هشت شبکه ماهواره‌ای به کار انتشار اخبار مربوط به استان‌های خود می‌پرداختند.  عبدالرزاق الطائی، تحلیلگر شبکه «نینوای فردا» در این‌باره اعلام کرد: کارمندان این شبکه ماهواره‌ای روز شنبه گذشته طبق معمول به دفتر محل کار خود مراجعه کردند اما نتوانستند برنامه‌های عادی خود را پخش کنند و تنها به پخش اینترنتی اکتفا و اخبار و نشریه‌های خبری خود را بازپخش کردند. روز بعد هم پس از اینکه نیروهای تکفیری داعش به صورت کامل بر منطقه تسلط یافتند، از رفتن به محل کار خود امتناع کردند.  نیروهای مسلح تکفیری به دو شبکه ماهواره‌ای «نینوای فردا» که از سوی آنیل النجیفی استاندار «نینوا» حمایت مالی می‌شوند و همچنین شبکه ماهواره‌ای «آسمان موصل» که شبکه‌ای دولتی و نزدیک به اسامه النجیفی، رئیس پارلمان عراق است، آسیبی وارد نکردند اما مانع انجام فعالیت‌های روزانه این شبکه‌ها شده‌اند.  تحلیلگر شبکه ماهواره‌ای «نینوای فردا» افزود: گروهک تروریستی «داعش» ساختمان شبکه «موصل» را آتش زد. همچنین شبکه‌های «الشعب» که با حمایت مشعان الجبوری، چهره سیاسی جنجال‌ساز عراقی فعال بود و شبکه «آسمان صلاح‌الدین» که از حدود چند ماه پیش بخش آزمایشی آن آغاز شده بود، تعطیل شدند.  در استان «الانبار» هم که ارتش عراق قسمت‌های وسیعی از آن را تحت کنترل خود درآورده است، شبکه ماهواره‌ای «الانبار» تعطیل و دفتر کار آن به بغداد منتقل شد.  در منطقه «فلوجه» استان «الانبار» که از حدود 5 ماه قبل نیروهای مسلح بر آن احاطه یافته‌اند، پخش برنامه‌های شبکه ماهواره‌ای «ام‌المساجد» که به تازگی راه‌اندازی شده بود، متوقف شد.

صادقی: کشتارهای داعش در عراق غیرقابل بخشش است
قطب‌الدین صادقی، نویسنده و کارگردان تئاتر با ابراز تاسف از جنایاتی که گروه داعش در عراق انجام می‌دهد به این نکته اشاره کرد که اگر تماشاگران مسابقات ورزشی خودشان اهل ورزش نباشند به تماشاگرانی منفعل تبدیل می‌شوند. قطب‌الدین صادقی، نویسنده و کارگردان تئاتر ایران درباره وضعیت اجرای نمایش «طلسم صبحگل» به مهر گفت: قرار بود نمایش «طلسم صبحگل» را اردیبهشت و خرداد در سالن اصلی تئاتر شهر به صحنه ببرم اما این اجرا را به نمایش دیگری دادند ولی طی صحبت‌هایی که با علی مرادخانی داشته‌ام، قرار است 6 ماه دوم سال نمایش را در سالن اصلی تئاتر شهر به صحنه ببرم. این مدرس و منتقد تئاتر درباره اتفاقاتی که در روزهای اخیر در کشور عراق افتاده، اظهار کرد: متاسفانه این روزها در کشور عراق شاهد جنایات وحشتناکی هستیم. این کشتارها با هر ایدئولوژی که باشد غیرقابل بخشش است چون این رفتارها به معنای عدم شعور و تفکر این گروه و غریزی عمل کردن‌شان است. گروه داعش دارد در نهایت بدویت عمل می‌کند و این اتفاق‌ها توطئه‌ای برای تضعیف کشور عراق است.

«جاده جنگ» ؛ مبارزه با داعش
مسؤول موسسه استودیوی نشانه از ساخت بازی «جاده‌جنگ» با توجه به موضوع داعش و حرکت گروهک‌های تروریستی از سوریه به عراق در این بازی سخن گفت و خبر داد که احتمالا تا 3 ماه دیگر تولید و ساخت این پروژه به پایان برسد. مهدی سامنی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به مراحل تولید و ساخت بازی انیمیشنی «جاده جنگ» گفت: این پروژه از اواخر سال 92 یعنی بهمن ماه کلید خورد و حدود 3 ماه طول می‌کشد تا آماده شود. وی با اشاره به انیمیشن‌های قبلی این موسسه، ادامه داد: ما پیش از این چند انیمیشن هم ساخته‌ایم و آخرین آنها پروژه
«رویای آبی» بود که متاسفانه به دلیل اینکه متولیان امر از این پروژه حمایت نکردند با اینکه مقداری از کار جلو رفته بود اما فعلا تعطیل شده است. مسؤول موسسه استودیوی نشانه درباره «جاده جنگ» توضیح داد: این یک بازی کامپیوتری به سبک اول شخص جنگی است که این سبک با داستان هم تناسب بیشتری داشت و هم راحت‌تر بود چون سبک سوم شخص برنامه‌نویسی سخت‌تری دارد و شاید 2برابر اول شخص به انرژی و کار نیاز داشته باشد.در حال حاضر مرحله طراحی سطح‌بندی‌ این بازی تمام شده است و بعد از آن کار کدنویسی و برنامه‌نویسی و
تست اشکالات فنی شروع خواهد شد.


Page Generated in 0/0035 sec