printlogo


کد خبر: 209522تاریخ: 1398/2/26 00:00
اخبار

هجوم ملخ‌ها به مدارس فردیس
دانش آموزان 3 مدرسه در فردیس کرج با هجوم ملخ‌ها وحشت‌زده شدند. رئیس ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس در استان البرز از هجوم صدها ملخ به 3 مدرسه در شهر فردیس خبر داد و گفت: تیم‌های آتش‌نشانی برای مهار ملخ‌ها به این مدارس اعزام شدند. حسین عاشوری افزود: علت هجوم ملخ‌ها به این 3 مدرسه در شهر فردیس در دست بررسی است.
وی بیان داشت: آتش‌نشانی فردیس اقدامات کنترلی را برای مهار ملخ‌ها در سطح منطقه آغاز کرده است. رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس نیز گفت: این ملخ‌ها موسوم به ملخ شاخک کوتاه مراکشی هستند که بومی ایران بوده و از یک نقطه به نقطه دیگر مهاجرت می‌کنند. سیدمحسن موسوی افزود: تیم‌های جهاد کشاورزی در حال سمپاشی کانون‌های آلوده به ملخ در سطح شهر فردیس هستند که این نوع سم برای انسان خطری ندارد. وی ادامه داد: تاکنون هیچ‌گونه گزارشی از هجوم ملخ‌ها به مزارع کشاورزی فردیس دریافت نشده است. موسوی گفت: برای اطمینان از وضعیت موجود 2 تیم کارشناسی از جهاد کشاورزی استان البرز و شهرستان فردیس به مزارع کشاورزی و باغات این شهرستان  اعزام شده‌اند. طی 2 روز گذشته نیز هجوم هزاران پروانه موسوم به «قشنگ خانم» و «کرم پشمالو» در مناطقی از استان البرز گزارش شده است. از جمله هجوم هزاران کرم پشمالو به شهر گلسار استان البرز سبب اتخاذ برنامه‌های کنترلی در این منطقه شده است.


تشریح جزئیات آزمایش‌های پزشکی برای اعزام به حج
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر از حضور ۱۸۰۰ زائر بین ۶۵ تا ۸۰ سال در حج تمتع ۹۸ خبر داد. محمدتقی حلی‌ساز در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به اعزام پزشکان به حج تمتع ۹۸ گفت: حدود ۲۹۰ نفر از پزشکان متخصص از جمله پزشک عمومی، عفونی، قلب، اورژانس و داخلی با کاروان‌ها و همراه با زائران به حج اعزام می‌شوند. در واقع به ازای هر 2 کاروان یا هر ۳۰۰ نفر یک پزشک اعزام می‌شود. وی درباره زائرانی که استطاعت جسمی ندارند، خاطرنشان کرد: زائران ابتدا توسط پزشک کاروان معاینه شده و سپس آزمایش‌های غربالگری انجام می‌شود و چنانچه در آزمایش‌های غربالگری زائر با مشکلی برخورد کند، تست‌ها و آزمایش‌های تکمیلی انجام می‌شود. اولین خط قرمز ما در آزمایش‌های استطاعت جسمی، موضوع اعتیاد است؛ زائرانی که اعتیاد دارند حتی اگر به میزان کم مصرف کنند به‌هیچ‌وجه برای این سفر تایید نمی‌شوند، چراکه محدودیت‌های بسیار شدیدی در بحث انتقال مواد مخدر به عربستان وجود دارد. وی دومین موضوع آزمایش‌های استطاعت جسمی را بحث بیماری‌های اعصاب و روان عنوان کرد. در واقع زائری که به چنین بیماری‌هایی مبتلاست نمی‌تواند هنگام انجام اعمال تمرکز لازم را داشته باشد و در چنین مواقعی کل کاروان را معطل می‌کند، از همین‌رو هم به زائران توصیه می‌کنیم چنانچه به این بیماری‌ها مبتلا هستند داوطلب نشوند.


پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان
معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی گفت: امسال، مستمری‌بگیران حقوق اردیبهشت را با اعمال افزایش‌ها دریافت کردند و مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان خرداد پرداخت می‌شود. به گزارش مهر، رحیم اردلان با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی 2 گروه مستمری‌بگیر شامل حداقل‌بگیران و سایر سطوح دارد که در سال ۹۷، درصد افزایش مستمری سایر سطوح ۱۳ درصد بوده است، گفت: در سال ۹۸ این رقم به ۱۳ درصد و ۲۶۱ هزار تومان رسیده است. وی با اشاره به اینکه میزان حداقل دستمزد از یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان در سال ۹۷ به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۱ تومان در سال ۹۸ رسیده است، افزود: میزان درصد افزایش مستمری در سال ۹۷ حدود 5/19 درصد بود که این رقم به 5/36 درصد در سال ۹۸ رسید. وی ادامه داد: همچنین حق همسر از ۴۴ هزار و ۴۹۱ تومان سال ۹۷ به رقم بیش از ۵۰ هزار و ۲۷۵ تومان، حق اولاد از حدود ۸ هزار و ۹۸۵ تومان به ۱۰ هزار و ۱۵۳ تومان، بن از ۴۳ هزار تومان به ۴۸ هزار تومان و حق مسکن از ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۲ هزار تومان رسید.


Page Generated in 0/0039 sec