printlogo


کد خبر: 206258تاریخ: 1397/11/23 00:00
قانون در طرح تحول سلامت اجرا نشده است

گروه اجتماعی:‌ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طرح تحول سلامت مشکل مدیریتی بویژه در زمینه منابع دارد. اگر قانون برنامه ششم توسعه که تکلیف را روشن کرده است رعایت می‌شد، بخشی از مشکلات حل شده بود.
علی نوبخت به ایرنا افزود: در صورتی که پرونده سلامت الکترونیک در مراکز درمانی و بیمارستانی اجرایی می‌شد، در 30 درصد هزینه‌ها صرفه‌جویی شده و حتی شاید بهتر می‌توانستیم طرح تحول سلامت را اداره و اجرا کنیم. وی با بیان اینکه قانون در این زمینه رعایت نشده که این مشکلات را به همراه داشته است، اظهار داشت: تنها روش برای رفع این مشکل رعایت قانون است که در ماده 70 تا 74 قانون برنامه ششم توسعه، تکلیف تمام این موضوعات روشن شده است. نوبخت گفت: به دلیل اینکه قانون اجرا نشده، بسیاری از این دردسرها به وجود آمده است؛ انتظار می‌رود با مدیریت درست بخشی از این موضوعات به نتیجه مورد نظر برسد.
وی درباره  اینکه آیا وزیر بهداشت جدید می‌تواند از نظر مدیریتی برنامه بهتری برای اجرای طرح تحول سلامت داشته باشد، اظهار داشت: امیدواریم این موضوع محقق شود؛ باید جامعه پزشکی، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت همه دست به دست هم بدهند تا این کار مهم انجام شود. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: البته فقط هدف طرح تحول سلامت مهم است؛ استراتژی‌های طرح در برخی زمینه‌ها باطل بوده است و باید اصلاح شود. هدف این است که ملت در مراجعه به بیمارستان‌ها و خدمات گران درمانی با مشکل مواجه نشوند و آنها را تحت پوشش قرار دهیم، این هدف هم مقدس است.


Page Generated in 0/0032 sec