printlogo


کد خبر: 206254تاریخ: 1397/11/23 00:00
«وطن امروز» از برخی حاشیه‌های جالب فرهنگی- اجتماعی راهپیمایی میلیونی 22 بهمن گزارش می‌دهد
در سیل خروشان مردم

گروه اجتماعی: روز گذشته همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پایتخت و سراسر کشور حال و هوای دیگری داشت و حضور پرشور خانواده‌ها و مدیران و مسؤولان کشور در راهپیمایی 22 بهمن باعث شد بار دیگر تصاویر زیبایی از همدلی و وحدت اقشار گوناگون جامعه به وجود آید.
سالگرد پیروزی انقلاب در پایتخت با شور و شوقی خاص برگزار شد و آحاد مردم زیر بارش باران مسیر راهپیمایی را طی کردند و حضور سازمان‌ها و دستگاه‌های گوناگون در کنار افراد شرکت‌کننده در این مراسم باشکوه، حواشی جالبی را رقم زد. تعدادی از سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و خدماتی هم تلاش کردند در حاشیه این راهپیمایی عظیم خدماتی را به مردم و خانواده‌ها ارائه کنند.
رنگین‌کمان خانوادگی زیر بارش باران
حضور خانوادگی شهروندان یکی از ویژگی‌های مهم این مراسم بود. بسیاری از پدران و مادران به همراه فرزندان و کودکان خردسال خود در این مراسم شرکت کردند و با این حضور، سرمای زمستان به گرمای حضور در کنار خانواده تبدیل شد.
آزمون آنلاین‌ آیین‌نامه رانندگی
سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و خدماتی مانند سال‌های گذشته با برگزاری غرفه‌های گوناگون به استقبال جشن پیروزی انقلاب و راهپیمایان رفتند.
اجرای آزمون آنلاین‌ آیین‌نامه رانندگی در غرفه معاونت اجتماعی پلیس راهور یکی از برنامه‌های پلیس راهور در حاشیه راهپیمایی بود. سرهنگ مسعود جبارزاده، معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در حاشیه راهپیمایی باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به برنامه معاونت اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن پرداخت و اظهار داشت: در غرفه معاونت اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی برای نخستین‌بار آزمون آنلاین آیین‌نامه رانندگی برگزار شد. وی در ادامه به فعالیت غرفه کودکان پلیس راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: در این غرفه برای کودکان نمایش‌های عروسکی اجرا شد و همچنین همکاران به چهره‌آرایی و رنگ‌آمیزی صورت کودکان پرداختند.
علاوه بر این رئیس اجراییات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از خدمات ویژه پلیس راهور در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن و رسیدگی ویژه به جرائم رانندگی خبر داد. علی نصیرملا در ارتباط با خدمات‌رسانی واحد اجرائیات پلیس راهور پایتخت خاطرنشان کرد: در راستای خدمت‌رسانی پلیس راهور، بویژه واحد اجرائیات، در روز 22 بهمن این واحد نیز همگام با سایر ارگان‌ها در کنار مردم حضور داشت. وی تصریح کرد: شهروندان به وسیله معرفینامه به واحدهای رسیدگی متناسب با محل سکونت‌شان معرفی می‌شوند.
انجام مشاوره حقوقی
از دیگر برنامه‌های جانبی که روز گذشته و در جریان راهپیمایی 22بهمن انجام شد، برپایی غرفه‌هایی برای مشاوره حقوقی به مراجعه‌کنندگان بود. افراد با مراجعه به این غرفه‌ها می‌توانستند از مشاوره حقوقی در هر زمینه‌ای بهره‌مند شوند.
یادبود شهدا و ایثارگران
همچنین غرفه قرارگاه فرهنگی تشکل‌های شاهد و ایثارگر در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن برپا شده بود. همزمان با برگزاری راهپیمایی باشکوه 22 بهمن و 40 ساله شدن انقلاب، غرفه قرارگاه فرهنگی تشکل‌های شاهد و ایثارگر در مسیر راهپیمایی برپا شده بود و در این غرفه‌ها تشکل‌های شاهد و ایثارگر فعالیت‌ها و دستاوردهای خود را در معرض نمایش عموم قرار دادند. ارائه صنایع دستی و محصولات فرهنگی تولید فرزندان شهدا و ایثارگران، غرفه نقاشی کودکان و ارائه خدمات پزشکی به مردم از برنامه‌های این مجموعه غرفه‌ها بود. نمایش آثار و وسایل به جا مانده از شهدای مدافع حرم و شهدای منا از دیگر بخش‌های غرفه قرارگاه فرهنگی تشکل‌های شاهد و ایثارگر بود. در میان این وسایل، عمامه خونین شهید مدافع حرم محمدهادی ذوالفقاری، پیراهن نظامی شهید حسین همتی از شهدای مدافع حرم ارتش و آثاری از شهیدان مدافع حرم علی آقاعبداللهی، محسن فرامرزی، محمدحسن خلیلی، محمد اسداللهی و شهید فاجعه منا عمار میرانصاری به چشم می‌آمد.
برپایی چادر سلامت
اما افراد شرکت‌کننده در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن می‌توانستند ضمن عبور از مسیرهای راهپیمایی، وضعیت سلامت خود را نیز کنترل کنند. برپایی چادرهای سلامت هلال‌احمر در کنار شهرداری تهران زمینه انجام معاینات رایگان پزشکی و کنترل قند و فشار خون را برای افراد فراهم آورده بود.
ارائه خدمات تأمین اجتماعی
علاوه بر این، همزمان با ٢٢ بهمن، یک درمانگاه سیار و یک درمانگاه ثابت از سوی اداره کل تامین اجتماعی استان تهران به ارائه خدمات درمانی به بیماران پرداختند. درمانگاه سیار واقع در خیابان آزادی جنب شعبه ١٣ تأمین اجتماعی قرار داشت و خدمات درمانی سرپایی لازم را به راهپیمایان ارائه کرد. خدمات دارویی مورد نیاز نیز در این دو مرکز درمانی به مراجعه‌کنندگان ارائه شد. عدلی، مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران از تیم مجهز پزشکی و درمانی این دو درمانگاه یاد کرد و گفت: درمانگاه سیار که به ارائه خدمات درمانی رایگان به شهروندان پرداخت، دارای 2 پزشک، یک پرستار و یک تکنیسین دارویی بود.
 


Page Generated in 0/0031 sec