printlogo


کد خبر: 198486تاریخ: 1397/6/21 00:00
اخبار

توضیحات سرلشکر باقری درباره حمله موشکی به مقر تروریست‌‌ها در کردستان عراق
تعهد دادند، عمل نکردند  شلیک کردیم
سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» در حاشیه آیین دانش‌آموختگی دانشجویان انتظامی دانشگاه امین در جمع خبرنگاران درباره حمله موشکی به مقر تروریست‌ها در شمال عراق اظهار داشت: حزب منحله دموکرات کردستان سال ۷۵ تعهد کتبی داد علیه ایران عملیاتی انجام ندهد اما از سال گذشته به تحریک آمریکا و برخی کشور‌های منطقه این عهد را شکست و عملیات‌هایی را انجام داد که این برای ملت ایران قابل تحمل نبود. به گزارش میزان، وی افزود: البته چندین بار به آنها تذکر داده شد و اقلیم کردستان هم تلاش کرد از تحرکات این افراد ممانعت کند اما آنها نافرمانی کردند. سرلشکر باقری تاکید کرد: امروز هم ما اعلام می‌کنیم دولت عراق و اقلیم کردستان عراق نباید اجازه دهند در سرزمین‌شان مقر‌هایی علیه کشور همسایه ایجاد شود و به ناامنی بپردازند. واقعیت امر این است که آنها باید این مجرمان را تحویل جمهوری اسلامی دهند یا اگر نمی‌توانند تحویل دهند، از کشورشان اخراج کنند. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ما پای مواضع خود ایستاده‌ایم، گفت: اگر این اتفاقات ناامن‌ساز ادامه پیدا کند، اتفاقی که درباره مرکزیت آنها حادث شد و طی آن فرماندهان مجرم‌شان به سزای اعمال‌شان رسیدند، می‌تواند تکرار شود. طبق گزارش دفاع‌پرس، وی خاطرنشان کرد: حق دفاع از خود برای ملت ایران وجود دارد و ملت ایران از حق خودش استفاده می‌کند. ان‌شاءالله این عملیات درسی برای آنان باشد تا دیگر شاهد ناامنی در کردستان نباشیم. سرلشکر باقری همچنین گفت: این عملیات بحمدالله از دقت کار اطلاعاتی و طرح‌ریزی صحیح و فرماندهی صحنه برخوردار بود و با دقت پیش رفت و به همه اهداف خود دست پیدا کردیم. اینکه از فاصله زیادی موشک پرتاب شود و به محل جلسه برخورد کند، امری اتفاقی نیست و بیانگر قدرت ملت ایران است، ان‌شاءالله دیگر نیازی به تکرار اینگونه عملیات‌ها نداشته باشیم.

از سوءمدیریت‌ها و مشکلات اقتصادی گله‌مندیم
سردار غلامحسین غیب‌پرور صبح دیروز در مراسم آغاز رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج در مشهد خطاب به دشمن و فعالیت‌های روزافزون آن گفت: ما را از هجمه اقتصادی نترسانید، معترفیم بعضی از مشکلات اقتصادی مردم، کام همگان را تلخ کرده است، ما از سوءمدیریت بعضی از مدیران کشور ناراحت و گلایه‌مند هستیم، از اینکه از توان و ظرفیت فوق‌ا‌لعاده بسیج استفاده نمی‌شود گلایه‌مندیم اما این به معنای یاس و ناامیدی نیست. به گزارش میزان، وی افزود: ما در دوران دفاع‌مقدس و در طول 40 سال اثبات کرده‌ایم پای دین و انقلاب‌مان به فضل خدا خواهیم ایستاد.

ابراهیم الجعفری:
 حمله به کنسولگری ایران را حمله به خود قلمداد می‌کنیم
وزیر خارجه عراق با محکوم کردن حمله جمعه گذشته عناصر نفوذی و اغتشاشگر به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران و به آتش کشیدن آن تاکید کرد: بغداد این حمله را حمله به خود قلمداد می‌کند. به گزارش تسنیم، ابراهیم الجعفری اظهار داشت: اینگونه اقدامات (به آتش کشیدن کنسولگری ایران در بصره) از سوی دولت عراق، ملت و تظاهر‌کنندگانی که مطالبات مشروعی دارند، پذیرفتنی نیست و بیانگر خواسته آنها نیست. وی خاطرنشان کرد: این حمله تنها علیه  ایرانی‌ها نبوده بلکه آن را علیه خود نیز می‌دانیم، این افرادی که حمله کردند نماینده ملت و  دولت عراق نیستند، آنها فقط نماینده خود هستند و دستگاه قضایی عادلانه آنها را پای میز محاکمه خواهد کشاند و بزودی مشخص خواهد شد این افراد غریبه از سوی عناصری به خدمت گرفته و تحریک شدند که خواهان ضربه زدن به عراق و روابط آن با جمهوری اسلامی ایران هستند. الجعفری با بیان  اینکه نباید ملت، دولت و تظاهر‌کنندگان عراقی را به خاطر رفتار این  عناصر نفوذی و اغتشاشگر اجیر شده سرزنش کرد، اظهار داشت: روابط عراق و ایران در مسیر عادی خود حرکت می‌کند و برگرفته از حقایق تاریخی و جغرافیایی است، میان ما 1200 کیلومتر مرز، منافع مشترک و احترام متقابل وجود دارد و زائران ایرانی به زیارت عتبات مقدسه در عراق می‌آیند و عراقی‌ها نیز عتبات مقدسه در ایران را زیارت می‌کنند، همه این موارد به روابط حسنه میان ما منجر شده است.


Page Generated in 0/0030 sec