printlogo


کد خبر: 198180تاریخ: 1397/6/15 00:00
اخبار

در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید عنوان شد
قالیباف: مشکلات اقتصادی کنونی راه‌حل دارد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حداقل 6 میلیون خانوار در صورت ادامه وضع موجود، زیر چرخه اقتصادی له می‌شوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف روز گذشته در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید با طرح این سوال که آیا مشکل اقتصادی راه‌حل ندارد؟ گفت: اتفاقا راه‌حل مشکلات اقتصادی بسیار مشخص و شفاف است و وعده سرخرمن نیست. راه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت وجود دارد و می‌توانیم امروز تصمیماتی بگیریم که 3 ماه بعد نتیجه آن را مردم به وضوح ببینند، نه اینکه تنها مدیران آمار آن را نشان دهند. شهردار اسبق تهران با بیان اینکه مشکل حمل‌ونقل یکی از مشکلاتی است که در کوتاه‌مدت حل می‌شود، اظهار کرد: قیمت ارز و ثبات آن مشکلی است که باید به فکر آن بود. امروز برای مردم تثبیت قیمت ارز بسیار مهم‌تر است تا قیمت آن، حتما می‌توان قیمت ارز را تثبیت کرد. آیا واقعا مشکل پوشک قابل حل نیست؟ مدیریت و کنترل عرضه حتما قابل انجام است. وی با بیان اینکه در صورت ادامه وضع موجود، حداقل 6 میلیون خانوار زیر این چرخه اقتصادی له می‌شوند، گفت: آیا نمی‌توان در کوتاه‌مدت به فکر خانواده‌های ضعیف بود؟

در صدر هیأتی سیاسی - امنیتی
وزیر کشور عازم عراق شد
وزیر کشور در صدر هیأت بلندپایه سیاسی - امنیتی تهران را به مقصد بغداد، پایتخت عراق ترک کرد. به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در صدر یک هیأت بلندپایه سیاسی - امنیتی تهران را به مقصد بغداد ترک کرد. دیدار دوجانبه با وزیر کشور عراق از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه رحمانی‌فضلی به این کشور است. رایزنی و گفت‌وگو پیرامون برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین حسینی، مسائل مرزی و منطقه‌ای از موضوعات مورد بحث بین 2 طرف خواهد بود. وزیر کشور را در این سفر ذوالفقاری معاون امنیتی- انتظامی وزارت کشور، سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا، بازوند استاندار کرمانشاه و شجاعی‌کیاسری رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور همراهی می‌کنند.

وزیر دفاع به چین سفر می‌کند
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به دعوت همتای چینی خود در راس یک هیات بلندپایه دفاعی به چین سفر می‌کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ حاتمی در این سفر ضمن دیدار با وزیر دفاع چین، با تعداد دیگری از مقامات نظامی و سیاسی این کشور ملاقات و در زمینه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین روابط و همکاری‌های دوجانبه دفاعی گفت‌وگو و از برخی یگان‌های نظامی و واحد‌های صنعتی این کشور بازدید خواهد کرد. همچنین در این سفر امیر سرتیپ حاتمی به عنوان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران با تعدادی از مسؤولان اقتصادی جمهوری خلق چین دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

حضور خوبی در مسائل اقتصادی سوریه داریم
وزیر امور خارجه گفت: بازسازی سوریه و عراق، فرصت خوبی برای حضور شرکت‌های ایرانی است؛ این مساله هم نیاز سوریه و عراق و هم یک بازی برد - برد برای 2 طرف است. به گزارش مهر، محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران با اشاره به روند بازسازی سوریه اظهار داشت: بازسازی سوریه و عراق، فرصت خوبی برای حضور شرکت‌های ایرانی است؛ این مساله هم نیاز سوریه و عراق و هم فرصتی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و اشتغال برای ایرانیان و یک بازی برد - برد برای 2 طرف است. وی افزود: ما مدتی است در مسائل اقتصادی سوریه حضور خوبی داریم و این حضور با توجه به حضوری که ما در کنار مردم سوریه برای مقابله با داعش داشتیم، باید گسترش بیشتری پیدا کند. الان بازسازی سوریه و بازگشت آوارگان، کمک به امنیت و اقتصاد منطقه است. ظریف با اشاره به توئیت اخیر ترامپ درباره سوریه گفت: آقای ترامپ باید کنار بایستد و به کسانی که در سوریه با تروریسم مقابله کردند، اجازه بدهد کار خود را انجام دهند. روند آستانه تنها روند موفق برای کاهش تشنج در سوریه بوده و اگر دخالت دیگران نباشد، ما بهتر می‌توانیم این روند را به نتیجه برسانیم.
 


Page Generated in 0/0033 sec