printlogo


کد خبر: 198166تاریخ: 1397/6/15 00:00
اخبار

بازار سکه معکوس شد
دیروز بازار طلا و سکه در حالی کار خود را دنبال ‌کرد که قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید حدود 135 هزار تومان کاهش یافت. به گزارش ایسنا، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار با قیمتی معادل 4 میلیون و 555 هزار تومان داد و ستد شد. نیم سکه 2 میلیون و ۲1۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۷3 هزار تومان، سکه یک گرمی در بازار ۶۱2 هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و 616 هزار تومان قیمت داشت. طبق اعلام اتحادیه صنف طلا و جواهر، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳62 هزار و 460 تومان در طلافروشی‌ها داد و ستد ‌شد. گفتنی است هر اونس طلا در بازار جهانی نیز به ۱۱۹۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

زمزمه افزایش دوباره حقوق کارمندان
زمزمه افزایش دوباره حقوق کارمندان دولت از مهرماه شنیده می‌شود. به گزارش تسنیم، شنیده‌ها از برخی مقامات مسؤول در دولت حاکی است، درپی افزایش قیمت‌های اخیر و بروز برخی مشکلات معیشتی، دولت در حال نهایی کردن چند بسته حمایتی و معیشتی است که احتمالا یکی از این اقدامات افزایش دوباره حقوق کارمندان دولت است. بر اساس این گزارش، حقوق کارمندان دولت که در ابتدای سال جاری 10 درصد افزایش یافته بود، در این مرحله دوباره افزایش پیدا  می‌کند ولی نرخ افزایش هنوز در دولت نهایی نشده است. شنیده شده افزایش حقوق کارمندان از مهرماه سال 97 اتفاق خواهد افتاد.

رجیستری تبلت‌های سیم‌کارت‌خور آغاز شد
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای طرح رجیستری برای تبلت‌های سیمکارت‌خور خبر داد. حسین فلاح‌جوشقانی در این‌باره به مهر گفت: همه تبلت‌های وارداتی سیمکارت‌خور باید قبل از استفاده در شبکه مخابراتی کشور فعال‌سازی شوند. وی با بیان اینکه اجرای طرح رجیستری تبلت‌های سیمکارت خور از نظر فنی در شبکه ارتباطی کشور انجام شده است، اظهار داشت: هم‌اکنون هر کالای سیمکارت‌خور وارداتی، مشمول طرح رجیستری است. وی ادامه داد: خریداران کالاهای سیمکارت‌خور مانند تبلت باید در زمان خرید کدشناسه کالا (IMEI) و کد فعال‌سازی کالا را در سامانه همتا (۷۷۷۷) ثبت کنند تا کالا در شبکه شناسایی و رجیستر شود. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خاطرنشان کرد: طرح ثبت تجهیزات دارای سیمکارت با مشارکت وزارتخانه‌های ارتباطات، صنعت، اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و گمرک از سال گذشته به اجرا گذاشته شد و هدف آن مبارزه سیستمی با عرضه و فعالیت گوشی‌های همراه، تبلت و دیگر تجهیزات سیم‌کارت‌خور قاچاق و تقلبی بوده است.

گمرک شهید رجایی:
تولیدکنندگان پوشک مواد اولیه را ترخیص نمی‌کنند
معاون امور گمرکی گمرک شهید رجایی بندرعباس با بیان اینکه 2 برند معروف پوشک به‌رغم تسهیلات ویژه ترخیص مواد اولیه حاضر نیستند کالای خود را اظهار و ترخیص کنند، گفت:‌ به زور به آنها گفتیم کالای خود را اظهار کنند. به گزارش تسنیم، احمدرضا کمان‌ترکی با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص مواد اولیه پوشک، اظهار داشت: یکی از این شرکت‌ها 1855 تن مواد اولیه در 10 پارت و بارنامه پوشک بهداشتی در بندر شهید رجایی تخلیه کرده اما از اظهار آن به گمرک خودداری کرده است. وی با بیان اینکه 40 روز است چشم‌انتظار اظهار کالای وارداتی این شرکت‌ها هستیم، افزود: بالغ بر 40روز است بر اساس دستورالعمل 148 رئیس کل گمرک، شرکت‌های تولیدی می‌توانند تا 70درصد کالای خود را ترخیص کنند. در حال حاضر نیز شرکت‌های خودروساز، مواد غذایی، نهاده‌های دامی این کار را می‌کنند تا زمانی که بتوانند کد رهگیری از بانک عامل دریافت کنند. کمان ترکی به دیگر شرکت بزرگ و معروف پوشک اشاره کرد و گفت:‌ یکی از این شرکت‌ها بالغ بر یک میلیون و 664 هزار و 361 کیلوگرم خمیر کاغذ و 114 هزار و 553 کیلوگرم نوار کنار پوشک، 31 هزار و 565 کیلوگرم کاغذ سلیکون و نیز 46 هزار و 137 کیلوگرم فیلم پلی‌اتیلن برای ساخت پوشک در بندر شهید رجایی دارد که هنوز اظهار نکرده است. وی ادامه داد: همچنین دیگر شرکت معروف پوشک نیز 170 هزار تن کالا در 29 بارنامه به صورت فله در اختیار دارد که 27 کانتینر آن نوار کنار پوشک و 38 کانتینر خمیر کاغذ و 38 کانتینر نوار جاذب است. با رایزنی‌های انجام شده نماینده این شرکت یک بخش از کالاها را اظهار کرد تا بتواند آن را ترخیص کند. کمان ترکی تأکید کرد: این شرکت‌ها از پرداخت مابه‌التفاوت ارز نیز معافند.
 


Page Generated in 0/0034 sec