printlogo


کد خبر: 198107تاریخ: 1397/6/14 00:00
اخبار

پشت‌پرده شکایت یازالده از استقلال با اشتباه عجیب مدیران پیشین
بازیکنی پرتغالی به نام یازالده اخیراً شکایتی از باشگاه استقلال به فیفا ارائه کرده است. به گزارش تسنیم، این بازیکن اهل پرتغال اواخر دی‌ماه سال 96 به ایران آمد. حضور او در ایران بنا به درخواست باشگاه استقلال بود. با این حال قراردادی با این بازیکن امضا نشد اما چرا این بازیکن توانسته به فیفا شکایت کند؟ ماجرا از این قرار است که مسؤولان سابق باشگاه استقلال درخواستی به این بازیکن ارسال می‌کنند که به ایران بیاید و شرایط درخواست آنها باعث این شکایت شده است. مسؤولان باشگاه استقلال در نامه‌ای با امضای رضا افتخاری، مدیرعامل پیشین استقلال، تمام موارد را برای این بازیکن ارسال کردند؛ مواردی چون مدت زمان قرارداد، نحوه و زمان پرداخت آن، میزان پاداش و... در این درخواست وجود داشته است. در واقع این نامه شبیه دعوتنامه نبوده، بلکه مشابه پیش‌‌قرارداد بوده است. این بازیکن پرتغالی هم با اطمینان خاطر از عقد قرارداد با استقلال به ایران آمده بود که پس از انجام تست‌های پزشکی قراردادش را رسمی کند اما این اتفاق رخ نداد و در تست‌های پزشکی پذیرفته نشد. به همین دلیل یازالده اقدام به شکایت از باشگاه استقلال کرد. در واقع اشتباه عجیب مدیران استقلال این باشگاه را دچار دردسری عجیب کرده و این بازیکن که فقط در تست پزشکی باشگاه حضور یافته درخواست 450 هزار یورو کرده است. استقلالی‌ها نیز با استفاده از وکلای بین‌المللی در مقام دفاع از خود برآمده و باید دید در نهایت این ماجرا به کجا کشیده خواهد شد.

انتقال قدوس به آمیا در میان ۱۰ انتقال به صرفه فوتبال اروپا
سایت گاردین، انتقال ملی‌پوش فوتبال ایران به فرانسه را یکی از ۱۰ نقل‌وانتقال برتر مالی دانست. سایت خبری گاردین در گزارشی، به بررسی 10 انتقال به‌صرفه و  با ارزش (از نظر مالی) فوتبال اروپا پرداخت که انتقال 4/3 میلیون پوندی سامان قدوس از باشگاه اوسترشوندس سوئد به آمیای فرانسه هم در این بین دیده می‌شود. در بخشی از این گزارش درباره انتقال ملی‌پوش فوتبال کشورمان آمده است: قدوس دوملیتی که یکی از بازیکنان کلیدی گراهام‌پاتر در اوسترشوندس به شمار می‌رفت، اکنون برای مدافعان لوشامپیونه فرانسه یک خطر محسوب می‌شود. او در شهر مالمو به دنیا آمده و در تیم‌های سطح پایین سوئد رشد کرده است. قدوس بازی در پست‌های مهاجم، بال، بازیساز و هافبک مرکزی را تجربه کرده است. این بازیکن 24 ساله در اوسترشوندس، 41 گل در 93 بازی به ثمر رسانده و 25 پاس گل داده که 2 پاس آن، در ورزشگاه امارات لندن مقابل آرسنال در لیگ اروپا بود. این عملکرد خوب، زمینه‌ساز دعوت قدوس به تیم‌ملی سوئد، پیش از انتخاب او برای بازی در تیم‌ملی ایران بود.

وقتی قطری‌ها تیم‌ملی را فدای لیگ قهرمانان می‌کنند!
قطری‌ها قصد دارند در دیدار دوستانه تیم‌ملی کشورشان برابر فلسطین به بازیکنان السد و الدحیل استراحت دهند تا آنها در اختیار باشگاه‌‌های خود قرار گیرند و خود را آماده دیدار برابر پرسپولیس و استقلال کنند. به نقل از الرای، تیم‌های الدحیل و السد 2 نماینده قطر در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هستند و جالب اینکه هر 2 تیم در این مرحله با تیم‌‌های ایرانی رقابت دارند. السد توانست در ورزشگاه آزادی با نتیجه‌ 3 بر یک تیم فوتبال استقلال را از پیش رو بر دارد و از  طرف دیگر الدحیل هم در قطر با یک گل پرسپولیس را از پیش‌رو برداشت. لیگ قطر مانند دیگر لیگ‌های معتبر در این چند روز به‌خاطر بازی‌های ملی تعطیل است. قطری‌ها برای حضور قدرتمندانه نمایندگان خود در لیگ قهرمانان آسیا دست به اقدام جالبی خواهند زد. قرار است در دیدار دوستانه تیم‌ملی فوتبال قطر برابر فلسطین از ملی‌پوشان الدحیل و السد استفاده نشود تا آنها در اختیار باشگاه‌های خود قرار گیرند و با آمادگی بیشتری در لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند. روزنامه الرای قطر با تیتر «لیگ قهرمانان آسیا مهم‌تر از دیدار دوستانه برابر فلسطین است» نوشت: باید در دیدار دوستانه برابر فلسطین به بازیکنان السد و الدحیل استراحت داده شود، چراکه در شرایط کنونی لیگ قهرمانان آسیا و مصلحت باشگاه‌ها مهم‌تر از تیم‌ملی است.
 


Page Generated in 0/0036 sec