printlogo


کد خبر: 198035تاریخ: 1397/6/13 00:00
اخبار

با حکم حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای
حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها شد
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی طی حکمی حجت‌الاسلام مصطفی رستمی را به عنوان رئیس نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها منصوب کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای شیخ مصطفی رستمی دامت توفیقاته
اکنون که پس از یک دوره فعالیت ارزشمند و پرثمر، جناب حجت‌الاسلام آقای محمدیان از ریاست نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها کناره‌گیری کرده‌اند، ضمن تقدیر و تشکر فراوان از تلاش دلسوزانه و سلوک مهربانانه‌ ایشان، جنابعالی را که از فضلای جوان و پرانگیزه و آشنا و مرتبط با محیط دانشگاه می‌باشید، به پیشنهاد شورای نهاد، به ریاست نهاد مزبور منصوب می‌کنم.
دانشگاه مهم‌ترین مرکز تولید و گسترش و افزایش دانش و دانشمند است و همت و تعهد و تلاش مبارک استادان و مدیران این مرکز حساس، ترسیم‌کننده‌ چشم‌انداز آینده‌ کشور و رقم‌زننده‌ سرنوشت ملت است. حضور علمای دین و فضلای روشن‌بین حوزه‌های علوم دینی در کنار استاد و دانشجو و مدیر دانشگاهی، باید بتواند – به توفیق و هدایت الهی – خروجی مطلوب این تلاش مبارک و تعهد اخلاقی را تضمین کند و دانشگاه را پرورشگاه انسان‌های بزرگ و مدیران کارآمد آینده‌ کشور و دانش‌آموختگان صالح و فرزانه و پرکار و پرنشاط سازد؛ ان‌شاءالله. لازم است مجموعه‌های مرتبط از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت‌های علوم و بهداشت و مدیران مؤسسات آموزش عالی حمایت و همکاری لازم را با این نهاد معمول دارند.
توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
سیدعلی خامنه‌ای
۱۲ شهریور 97

«تهران» میزبان اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه
اجلاس سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه روز جمعه با حضور رؤسای جمهور 3 کشور در تهران برگزار خواهد شد. به گزارش تسنیم، سومین نشست سران جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه درباره تحولات سوریه، روز جمعه شانزدهم شهریورماه جاری در تهران برگزار می‌شود. پیش‌تر اعلام شده بود این اجلاس قرار است در شهر تبریز برگزار شود اما در نهایت تصمیم بر این شده است این اجلاس مهم از تبریز به تهران منتقل شود. اجلاس سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه
یک روزه و با حضور رؤسای جمهور 3 کشور و در سطح سران روز جمعه در تهران برگزار می‌شود. همراه هر یک از روسای جمهوری، تعدادی از وزرا هم به تهران خواهند آمد و لذا علاوه بر موضوع اجلاس، مذاکرات دوجانبه‌ای بین روسای جمهور و هیات‌ها نیز انجام خواهد شد. اجلاس نخست سران 3 کشور در سوچی روسیه و اجلاس دوم نیز در آنکارا برگزار شده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه:
پیشنهادهای اروپایی‌ها کافی نیست
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: پیشنهادهای متعددی از اروپایی‌ها دریافت کردیم اما این پیشنهادها کافی نیست و ما هنوز ضمانت‌ها و تعهدات لازم و عملی را دریافت نکرده‌ایم. به گزارش مهر، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در حاشیه نشست پیام 40 سالگی انقلاب اسلامی در آینه دیپلماسی رسانه‌ای درباره آخرین روند مذاکرات ایران با اتحادیه اروپایی درباره برجام در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مذاکرات ادامه دارد و پیشنهادهای متعددی دریافت کرده‌ایم، گفت: این پیشنهادها کافی نیست و ما هنوز ضمانت‌ها و تعهدات لازم و عملی را دریافت نکرده‌ایم. وی افزود: ما منتظریم پیشنهادهای عملی دریافت کنیم که از ضمانت‌های لازم اجرایی برخوردار باشند، بعد از دریافت این پیشنهادها ایران تصمیم مقتضی را درباره موضوع برجام خواهد گرفت.
 


Page Generated in 0/0035 sec