printlogo


کد خبر: 198016تاریخ: 1397/6/13 00:00
سخنگوی سازمان تعزیرات خبر داد
کشف دومین محموله میلیاردی پوشک

گروه اجتماعی: سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف دومین محموله میلیاردی پوشک و توقیف مواد شوینده تقلبی در کرج خبر داد.
به گزارش ایسنا، سیدیاسر رایگانی در جمع خبرنگاران گفت: 208 هزار بسته پوشک با ارزش 10‌میلیارد تومان در انباری در استان البرز کشف و ضبط شد. وی افزود: مالک این محموله قبلا نیز اقدام به احتکار یک میلیون و 200 هزار بسته پوشک به ارزش 30 میلیارد تومان کرده بود که توسط دستگاه‌‌های نظارتی و با حضور تعزیرات حکومتی کشف و ضبط شد. رایگانی با اشاره به اینکه پرونده‌‌های یادشده در حال رسیدگی است، گفت: ماموران دستگاه‌‌های نظارتی در گشت مشترک با تعزیرات حکومتی از یک انبار که محموله مواد بهداشتی و شوینده در آن نگهداری می‌شد، بازرسی کردند. وی تصریح کرد: در بررسی‌ها مشخص شد این محموله تولید سال 2013 میلادی است اما تاریخ تولید این اقلام دستکاری و تبدیل به سال 2019 میلادی شده است و بر همین اساس محموله یادشده توقیف و پرونده متهم این پرونده که قصد عرضه کالاهای تقلبی در بازار را داشت به تعزیرات حکومتی احضار شد.
ورود وزارت بهداشت
معاون کل وزارت بهداشت با تشریح جدیدترین وضعیت کمبودهای دارویی در کشور گفت: درباره مشکل پوشک، نهادی دیگری مسؤول است ولی وزارت بهداشت پیگیر این موضوع است و بی‌تفاوت نخواهد بود.  ایرج حریرچی در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت با تشریح جدیدترین وضعیت دارویی کشور اظهار داشت: در شرایط کنونی مشکل حادی در تامین دارو وجود ندارد و برخی کمبودهای دارویی نیز مقطعی است و بیماران نباید از این کمبودها نگران باشند.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره مشکل تهیه و افزایش قیمت پوشک و نوار بهداشتی عنوان کرد: مسلما این کالا متولی مشخص خود را دارد ولی با این وجود سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت جلسه‌ای برای کمک به حل این مشکل داشته است، به هر حال کالایی مثل پوشک جزو زیرمجموعه‌های سلامت نیز است و باید استانداردهای آن به دلیل استفاده کودکان به مراتب بالاتر باشد ولی با این وجود وزارت بهداشت در مجموع پیگیر این موضوع خواهد بود و بی‌تفاوت نیست.


Page Generated in 0/0032 sec