printlogo


کد خبر: 197998تاریخ: 1397/6/13 00:00
مشکل جدید شفر و استقلال در بازی با السد
ملی‌پوشان زیاد

استقلالی‌ها پس از پایان مرحله اول اردوی تیم‌ملی فقط ۵ روز فرصت دارند با تاکتیک‌های شفر برای بازی برگشت با السد هماهنگ شوند و همین موضوع ممکن است موجب اختلاف سرمربی آلمانی استقلال با کی‌روش شود.
پس از غیبت 2 ماهه کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی به ایران بازگشت و فهرست اسامی بازیکنان دعوت‌شده به تیم‌ملی را اعلام کرد که سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، وریا غفوری و علی کریمی ۶ بازیکنی بودند که از آبی‌پوشان پایتخت به اردوی تیم‌ملی فراخوانده شدند.
این در شرایطی است که این ۶ بازیکن، ستون اصلی استقلال در این فصل هستند و بویژه ساختار دفاعی این تیم به این بازیکنان وابسته است. ۶ بازیکن دعوت‌شده آبی‌ها در حالی در اردوی ۱۱ روزه تیم‌ملی مشغول آماده‌سازی برای جام ملت‌ها می‌شوند که استقلال باید ۲۶ شهریور در دیدار برگشت خود در قطر به مصاف السد برود تا خالق معجزه دیگری در فوتبال باشد و با شکست با اختلاف بیش از 3 گل این تیم قطری به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.
مرحله اول اردوی تیم‌ملی 20 شهریور به پایان می‌رسد و وینفرد شفر، سرمربی استقلال تنها ۵ روز بازیکنان خود را برای تمرین کارهای تاکتیکی در اختیار دارد. در اختیار نداشتن کامل بازیکنان خاطره خوبی را برای استقلالی‌ها یادآور نمی‌شود، زیرا آنها کمتر از 2 ماه پیش به همین علت در دیدار سوپرجام حاضر نشدند و درخواست تغییر زمان بازی را دادند که مورد قبول سازمان لیگ قرار نگرفت.
حالا دوباره این اتفاق با دعوت بازیکنان اصلی استقلال به تیم‌ملی تکرار شده است و با توجه به اینکه زمان بازی برگشت با السد و مرحله اول اردوی تیم‌ملی از مدت‌ها قبل اعلام شده بود، شفر و استقلالی‌ها دیگر دست بازی برای اعتراض ندارند. علاوه بر این، طرف حساب آبی‌ها کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود و نمی‌توان با ریش گرو گذاشتن و سلام و صلوات درخواست تعویق بازی برگشت را دهند.
مشابه این قضیه 2 سال پیش برای برانکو پیش آمد و تیمش در حالی که عملکرد خوبی داشت، مجبور شد ۶ بازیکن خود را برای اردوی امارات به تیم‌ملی بدهد. سرمربی پرسپولیس بعد از اردوی تیم‌ملی مدعی شده بود زمان اردوی ملی‌پوشان فوتبال ایران از قبل مشخص نبوده و موجب ناهماهنگی تیم پرسپولیس و خستگی بازیکنان ملی‌پوشش شده است. این اعتراض منشأ اختلاف کی‌روش و برانکو شد و فوتبالی‌های ایران را به 2 دسته هواداران کی‌روش و هواداران برانکو تقسیم کرد. اختلافی که به نظر می‌رسد احتمال رخ دادنش بین شفر با سرمربی پرتغالی تیم‌ملی زیاد باشد و جرقه‌های آن هم در صحبت‌های گذشته سرمربی آلمانی آبی‌ها دیده شده است.
آبی‌های پایتخت طبق برنامه سازمان لیگ باید روز ۲۲ شهریور به مصاف نفت مسجدسلیمان بروند اما به نظر می‌رسد باتوجه به داشتن ۶ ملی‌پوش و بازگشت تیم‌ملی از تاشکند در روز ۲۱ شهریور، به احتمال زیاد این دیدار به تعویق بیفتد. ماموریت سرمربی آلمانی آبی‌ها این است که تیمش را بدون حضور حسینی، چشمی، منتظری، غفوری، سهرابیان و کریمی آماده مصاف با السد کند تا حتی در صورت مصدومیت یا ناهماهنگی کامل این بازیکنان با دیگر بازیکنان استقلال برای انجام تاکتیک‌های مدنظرش، استقلال قدرت کافی را برای تقابل با السد داشته باشد.
 


Page Generated in 0/0041 sec