printlogo


کد خبر: 197942تاریخ: 1397/6/12 00:00
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان اعلام شد
همان ۲+۲

در جدیدترین رده‌بندی لیگ‌های برتر قاره آسیا از سوی AFC ، لیگ فوتبال ایران با ۲ پله صعود به رده پنجم رسید ولی این صعود تاثیری در سهمیه‌بندی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا نداشت. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا رده‌بندی جدید لیگ‌های برتر قاره کهن را اعلام کرد که لیگ برتر فوتبال ایران با 2 پله صعود در رده پنجم لیگ‌های برتر قاره کهن قرار گرفت. در این رنکینگ سوپرلیگ چین در رده اول قرار گرفت و کشور‌های قطر، کره‌جنوبی و امارات به ترتیب در رده‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.
در رده‌بندی جدید، لیگ ایران با کسب  983/78 امتیاز در بین تیم‌های غرب آسیا با یک پله صعود به رده سوم رسید. این بدان معناست که در صورت توزیع سهمیه‌های جدید برای فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا، طبق این رده‌بندی سهمیه کشورمان همچنان ۲+۲ باقی خواهد ماند.
بنا بر قوانین لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های اول و دوم رده‌بندی در هر منطقه سهمیه 1+3 خواهند داشت. یعنی با توجه به رده‌بندی جدید در منطقه غرب قطر و امارات با داشتن رده‌های اول و دوم سهمیه 1+3 دارند و ایران با قرار گرفتن در رده سوم سهمیه ۲+۲ خواهد داشت.
گفتنی است، سال گذشته شاهین رحمانی، عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفته بود: هنوز رده‌بندی جدید اعلام نشده است ولی پارسال با رده‌بندی‌ای که AFC اعلام کرد ایران در رده هفتم قرار گرفت و از سهمیه ۲+۲ برخوردار شد و با توجه به اینکه عراق مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب نکرد، سهمیه این کشور به ایران رسید تا سهمیه ایران 1+3 شود. اگر ایران در رده‌بندی جدید در رده هفتم بماند مثل سال گذشته سهمیه ۲+۲ خواهد داشت و اگر کسب مجوز عراق اثبات شود سهمیه ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ می‌شود.
با توجه به این اظهارات عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌رغم اینکه لیگ برتر فوتبال ایران صعود ۲ پله‌ای داشته است اما در سهمیه‌بندی کشورمان تاثیری نداشته است. از سوی دیگر، نیم سهمیه عراق امسال از سوی AFC تایید شد، در نتیجه ما در فصل
۲۰۱9- ۲۰۱8 در صورت عدم تغییر رده‌بندی‌مان سهمیه ۲+۲ خواهیم داشت. با این رده‌بندی، سرخابی‌ها به طور مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا می‌کنند و ذوب‌آهن و سایپا راهی مرحله پلی‌آف می‌شوند.
 


Page Generated in 0/0040 sec