printlogo


کد خبر: 197935تاریخ: 1397/6/12 00:00
اخبار

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورا  انتقاد کرد
واریز نشدن درآمدهای معاونت ترافیک به خزانه
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از حذف موضوع عدم تعامل معاونت حمل‌ونقل شهرداری با کمیسیون حمل‌ونقل شورا از گزارش عملکرد یک‌ساله شورا گفت: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک درآمدهای خود را به خزانه شهرداری واریز نکرده است. به‌گزارش ایسنا، محمد علیخانی درباره درآمدهای حمل‌ونقل و واریز آن به خزانه گفت: درآمدهای معاونت ترافیک به خزانه شهرداری واریز نشده است در حالی که بر اساس دستورالعمل‌ها هر درآمدی که در شهرداری کسب می‌شود، باید به خزانه واریز شود. وی افزود: تمام واحد‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری موظفند منابع درآمدی خود را در چارچوب قانون به خزانه واریز کنند اما بر اساس اطلاعات رسیده، در حوزه معاونت حمل‌ونقل تاکنون یک ریال از درآمدها به خزانه واریز نشده است. وی با اشاره به گزارش عملکرد یک‌ساله شورا و شهرداری گفت: در گزارش مطرح‌شده بود که معاونت حمل‌ونقل تعامل خوبی با کمیسیون حمل‌ونقل شورا نداشته است اما این موضوع مورد تحمل قرار نگرفته و از گزارش سانسور شده است.


منتفی شدن  استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش
عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از خارج‌ شدن طرح استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش از دستور‌ کار نمایندگان خبر داد. احمد امیرآبادی‌فراهانی، عضو هیات‌رئیسه مجلس به تسنیم گفت: نمایندگان طی نامه‌ای به هیات‌رئیسه پارلمان خواستار منتفی شدن طرح استیضاح سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش‌وپرورش شدند. وی افزود: نمایندگان امضاکننده طرح استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش نیز امضاهای خود را از این طرح پس گرفتند و تاکنون 5 امضا باقی مانده است. عضو هیات‌رئیسه مجلس با بیان اینکه نمایندگان به‌ دلیل بازگشایی مدارس امضاهای خود را از این طرح پس گرفتند، تصریح کرد: در این شرایط استیضاح بطحایی روز سه‌شنبه در صحن علنی پارلمان مطرح نخواهد شد.

رئیس مرکز برنامه‌‌ریزی آموزش‌وپرورش اعلام کرد
افزایش ۵ هزار نفری مربیان پرورشی
رئیس مرکز برنامه‌‌ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش‌وپرورش از افزایش ۵ هزارنفری مربیان پرورشی در سال تحصیلی جدید خبر داد. به گزارش فارس، اسفندیار چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های سراسر کشور اظهار کرد: در برخی پست‌ها و رشته‌ها، جذب داوطلب کافی وجود ندارد لذا باید برای الگوی توسعه  آموزشی، چاره‌ای اندیشیده شود. وی افزود: اولویت اصلی آموزش‌وپرورش این است که هیچ کلاسی مهرماه بدون معلم نماند، بنابراین در همین‌باره و در راستای تحقق تفویض اختیار، مسؤولیت تشخیص و به‌کارگیری نیروهای جدیدالاستخدام با استان‌هاست و ستاد تنها سقف نیروها را مشخص می‌کند. چهاربند از افزایش ۵ هزار نفری نیروهای حوزه پرورشی نسبت به سال قبل خبر داد و تصریح کرد: تعدیل مربی پرورشی قابل قبول نیست و این موضوع از طریق معاونت پرورشی وزارتخانه کنترل می‌شود لذا با توجه به سیاست‌های جدید آموزش و پرورش، اگر در جایی نیروی آموزشی مازاد وجود داشته است، می‌تواند در قسمت پرورشی فعالیت کند.


Page Generated in 0/0030 sec