printlogo


کد خبر: 197904تاریخ: 1397/6/11 00:00
در انتظار تغییرات احتمالی تیم‌ملی فوتبال
بازگشت وریا و علیپور

بعد از کش‌وقوس‌های فراوان در نهایت کارلوس کی‌روش اعلام کرد برای هدایت تیم‌ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۹ با فدراسیون فوتبال ایران به توافق رسیده و به تهران می‌آید. رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ از نیمه‌ دی‌ماه در کشور امارات برگزار می‌شود و تیم‌ملی فوتبال ایران با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن هم‌گروه است. نخستین اردوی آماده‌سازی تیم‌ملی برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از این هفته آغاز می‌شود و تیم‌ملی روز بیستم شهریورماه در یک بازی تدارکاتی در شهر تاشکند به مصاف ازبکستان می‌رود.
با توجه به برگزاری اردوی تیم‌ملی و بازی دوستانه با ازبکستان، بحث حضور بازیکنانی که به تیم‌ملی دعوت می‌شوند هم از نکات جالب حضور دوباره‌ کی‌روش در راس کادر فنی فوتبال ایران است. کارلوس کی‌روش همانند جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۵ استرالیا که فهرست تیم‌ملی را نسبت به جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل، جوان‌تر کرد و بازیکنانی نظیر سردار آزمون و مرتضی پورعلی‌گنجی این فرصت را پیدا کردند به ترکیب اصلی تیم‌ملی راه پیدا کنند، قصد دارد برای جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۹ امارات هم میانگین سنی بازیکنان تیم‌ملی را پایین‌تر بیاورد و حضور 2 لژیونر جوان فوتبال ایران؛ کاوه رضایی و علی قلی‌زاده هم در لیست جدید کی‌روش محتمل به نظر می‌رسد.
شنیده می‌شود سرمربی پرتغالی تیم‌ملی درباره دعوت از بازیکنان 2 تیم پرطرفدار پایتخت هم تصمیمات جدیدی گرفته است. وریا غفوری بازیکن سمت راست استقلالی‌ها که نتوانست در لیست نهایی کی‌روش برای حضور در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار بگیرد، برای این اردو به تیم‌ملی دعوت می‌شود. علاوه بر وریا، پژمان منتظری و روزبه چشمی هم در لیست کی‌روش برای بازی با ازبکستان حضور دارند و علی کریمی هم این شانس را دارد که بتواند به اردوی تیم‌ملی دعوت شود.
از باشگاه پرسپولیس تهران هم علی علیپور، آقای گل فصل گذشته لیگ برتر هم برای این اردو به تیم‌ملی دعوت می‌شود اما سیدجلال حسینی، کاپیتان سرخپوشان پایتخت دیگر جایی در لیست کی‌روش ندارد. شنیده می‌شود علاوه بر علیرضا بیرانوند که در جام‌جهانی حضور داشت و علی علیپور، محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا دیگر پرسپولیسی‌هایی هستند که در لیست جدیـد کی‌روش حضور دارند.
 


Page Generated in 0/0030 sec