printlogo


کد خبر: 197854تاریخ: 1397/6/10 00:00
برای گرانی خودرو اقدامی نکردند
انتقاد تعزیرات از وزارت صنعت

گروه اجتماعی: سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی می‌گوید تاکنون نه وزارت صنعت، معدن و تجارت و نه سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان، گزارشی مبنی بر گرانفروشی توسط خودروسازهای داخلی ارائه نداده‌اند. همچنین وی از وزارت جهاد و صنعت درخواست کرد برای گرانی میوه اقدام کنند.  به گزارش تسنیم، سیدیاسر رایگانی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهدافی که در سازمان تعزیرات دنبال آن بودیم، افزایش اختیارات بود. در همین ارتباط در چند حوزه اقداماتی را انجام دادیم که از آن جمله اصلاح قانون مبارزه با قاچاق و ارز بود که این لایحه در کمیسیون اقتصادی مصوب شد.
وی افزود: در مجمع تشخیص مصلحت نظام، بسته پیشنهادی تعزیرات برای افزایش صلاحیت و اختیارات، پذیرش اولیه شده و منتظریم مجمع جلسه بگذارد. وی به پرونده شرکت‌های وارد‌کننده خودرو پرداخت و گفت: در این باره 26 پرونده تشکیل شد که تاکنون حکم 11 پرونده صادر شده و 11 پرونده نیز برائت گرفتند. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا تعزیرات به موضوع گرانی سرسام‌آور خودرو ورود نمی‌کند، گفت: در بحث خودرو نخستین سازمانی بودیم که به صورت جدی وارد شدیم. اعتقاد داریم که گرانی متاسفانه وجود دارد. سازمان تعزیرات به عنوان یک سازمان رسیدگی‌کننده، وظیفه رسیدگی دارد. سازمان‌هایی مانند سازمان حمایت بگویند چه زمانی گزارش گرانی خودرو دادند اما ما رسیدگی نکردیم.
وی تصریح کرد: از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر گرانفروشی از سوی خودروسازهای داخلی به تعزیرات ارائه نشده است. این مقام مسؤول درباره گزارش‌های مردمی  درباره گرانفروشی خودرو نیز افزود: این گزارش‌ها به صورت موردی رسیدگی می‌شود اما گزارش کلی از مراجع رسمی نداشتیم.


Page Generated in 0/0038 sec