printlogo


کد خبر: 197832تاریخ: 1397/6/10 00:00
اخبار

بازار شبکه نمایش خانگی دونرخی شد!
محصولات شبکه نمایش خانگی که طی هفته گذشته با جهش ۴۰ درصدی قیمت خبرساز شده بودند،‌ در شهرستان‌ها با قیمتی متفاوت از تهران عرضه می‌شوند. به گزارش مهر، طی هفته گذشته قیمت فیلم‌ها و سریال‌های عرضه شده در شبکه نمایش خانگی به‌طور ناگهانی از ۶ هزار تومان به ۱۰ هزارتومان افزایش پیدا کرد و این شوک ناگهانی هشدارهایی درباره احتمال افت استقبال مخاطبان به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی را به همراه داشت اما فیلم‌ها و سریال‌های جدید عرضه شده با قیمت ۱۰ هزار تومان در بازار علاوه‌بر قیمت جدید، عنوان تازه‌ای را نیز روی بسته‌بندی‌های خود درج کرده‌اند؛ «ویژه تهران». پیگیری‌ها حکایت از آن دارد که این عنوان ویژه محصول ارائه شده در بازار استان‌های تهران و البرز است و ساکنان سایر استان‌های کشور همین محصولات را با درج عنوان «ویژه شهرستان‌ها» و ۲ هزارتومان ارزان‌تر دریافت می‌کنند. بر این اساس، فیلم سینمایی «لاتاری» که هفته گذشته نسخه خانگی ۱۰ هزار تومانی آن در فضای مجازی خبرساز شد، در شهرستان‌ها با قیمت ۸ هزار تومان عرضه شده ‌است و سریال تازه «ممنوعه» نیز با همین فرمول در تهران و شهرستان‌ها با 2 قیمت متفاوت روی بسته‌بندی به دست مخاطبان خود می‌رسد. این تفاوت قیمت در عرضه یک محصول فرهنگی در تهران و شهرستان‌ها از آن جهت غیرمنتظره و عجیب به نظر می‌رسد که استدلال اصلی شرکت‌های فعال در شبکه نمایش خانگی برای افزایش ۴۰ درصدی قیمت‌ها طی هفته گذشته، ناظر بر افزایش مواد خام اولیه به‌جهت افزایش قیمت دلار بود و مشخص نیست چگونه فرمول تعیین قیمت عرضه محصول در تهران و شهرستان‌ها (که اصولا هزینه بالاتری را برای شبکه توزیع آنها نسبت به عرضه محصول در پایتخت باید در نظر گرفت) به این دو نرخ متفاوت منتهی شده است.


«نزدیکی‌های بهشت» به جای «آرماندو» می‌آید
مجموعه تلویزیونی «نزدیکی‌های بهشت» به کارگردانی حسن هدایت از شنبه 10 شهریور روی آنتن شبکه یک خواهد رفت. به گزارش «وطن امروز»، مجموعه تلویزیونی «نزدیکی‌های بهشت» که جایگزین سریال آرماندو می‌شود، روایتگر داستان زندگی 3 خانواده است که در مسیر ازدواج فرزندان خود دچار مشکلاتی می‌شوند. مجید سعیدی، کاظم هژیرآزاد، سیامک اطلسی، زهرا سعیدی و جمشید شاه‌محمدی از بازیگران اصلی این مجموعه هستند که در کنار آنها تعدادی از بازیگران بومی استان لرستان هم ایفای نقش می‌کنند. این سریال گوشه‌هایی از طبیعت زیبای لرستان را نیز به تصویر می‌کشد و به این علت فضای سریال، تهرانی نیست. این سریال از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می‌رود.


دومینوی فساد اخلاقی به سینمای فرانسه رسید
«ژرارد دوپاردیو» هنرپیشه نامدار سینمای فرانسه و جهان از سوی زنی ۲۲ ساله متهم به تجاوز جنسی شده است. به گزارش فارس به نقل از ورایتی، «ژرارد دوپاردیو» هنرپیشه نامدار سینمای فرانسه و جهان از سوی زنی ۲۲ ساله متهم به تجاوز جنسی شده است. هنرپیشه‌ای که اسمش فاش نشده، دوپاردیو را در 2 مورد مجزا در تاریخ‌های ششم و سیزدهم آگوست به تعرض جنسی در خانه‌اش در پاریس متهم کرده است. این زن جوان در همان مرکزی که دوپاردیو تدریس می‌کند، دانشجو است. به گفته وی، به‌ خاطر تمرین نمایشنامه به خانه دوپاردیو در پاریس رفته است. «هرو تمیم» وکیل دوپاردیو به رسانه‌ها گفته که موکلش قویا تمام این اتهامات را رد می‌کند و شدیدا از این شکایت شوکه شده است و کاملا هرگونه تعرض، تجاوز یا هر اقدام جنایی را رد می‌کند. دوپاردیو دومین چهره سرشناس هنری فرانسه است که به تجاوز جنسی متهم می‌شود. «لوک بسون» کارگردان مشهور نخستین‌ فرانسوی بود که به تجاوز جنسی متهم شد و هنوز تحقیق درباره اتهامات تجاوز به هنرپیشه هلندی- بلژیکی «سَند وَن روی» در حال انجام است. این نخستین‌بار نیست که دوپاردیو خبرساز می‌شود. او سال ۲۰۱۳ در اعتراض به میزان مالیات فرانسه و در حرکتی نمادین برای پرداخت نکردن مالیات به کشور بلژیک نقل مکان کرد.


Page Generated in 0/0031 sec