printlogo


کد خبر: 197645تاریخ: 1397/6/5 00:00
فاز جدید کمبود و افزایش قیمت انواع لوازم خانگی آغاز شد
لوازم گرانی!

در روزهای نخست شهریورماه بازار شاهد فاز جدید افزایش قیمت لوازم خانگی از سوی شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده است و در این میان هیچ دستگاهی برخوردی با شرکت‌های متخلف نمی‌کند. در طول چند ماه اخیر بازار لوازم خانگی با رشد قابل توجه قیمت و کاهش عرضه شرکت‌ها روبه‌رو شده است که این موضوع مشکلات زیادی را برای مصرف‌کنندگان به وجود آورده است. البته گرانی لوازم خانگی حدود 3 ماهی است که از سوی شرکت‌ها اجرایی شده اما مسؤولان مدام از بررسی این موضوع سخن گفته و وعده‌های متعددی مبنی بر مدیریت بازار را اعلام می‌کنند ولی متأسفانه در روزهای نخست شهریورماه بازار باز شاهد فاز جدید افزایش قیمت لوازم خانگی از سوی کارخانجات است و در این میان هیچ دستگاهی برخوردی با شرکت‌های متخلف نمی‌کند. اوضاع این روزهای بازار لوازم خانگی از زبان کسبه بسیار نگران‌کننده است و آنها مدام از نبود کالا در بازار گله‌مند هستند.
یخچال 5 میلیونی به 11 میلیون تومان رسید
به اعتقاد فروشندگان لوازم خانگی، پیش از این شرکت‌ها محصولات خود را به صورت شرایطی به آنها می‌فروختند اما چند ماهی است که در ازای پول نقد کالا را یک‌ماهه آن هم با نامه‌نگاری‌های مختلف تحویل می‌دهند. جالب اینجاست رشد قیمت‌ها در انواع کالاهای لوازم خانگی به صورتی ادامه دارد که یک یخچال سایدبای ساید 5میلیونی به 11 میلیون رسیده که این موضوع اصلاً برای مردم منطقی نیست. محمدی یکی از فروشندگان لوازم خانگی در همین ارتباط به تسنیم می‌گوید: 2 کارخانه لوازم خانگی قیمت محصولات خود را 20 تا 27 درصد افزایش داده‌اند. این در حالی است که این شرکت‌ها 2 ماه گذشته نیز قیمت کالاهای خود را بیش از 50درصد گران کرده‌ بودند. وی با بیان اینکه وزارت صنعت اعلام کرده باید موجودی انبار را در سامانه جامع انبارها درج کنیم تا مشمول کالاهای قاچاق نشود، افزود: 2 روز است درگیر این سایت هستیم و هنوز نتوانسته‌ایم موجودی انبار خود را در آن به ثبت برسانیم.
شگرد کارخانجات در فروش لوازم خانگی با چندین برابر قیمت به فروشندگان
این فروشنده با اشاره به اینکه چند ماهی است شرکت‌ها کالا به ما نمی‌فروشند، گفت: این در حالی است که انبار کارخانجات لوازم خانگی پر از کالاست اما آنها ترجیح می‌دهند محصولات را با قیمت بالاتری به فروش برسانند. به عنوان نمونه بنده از اول اردیبهشت‌ماه پول کالاهای خود را پرداخت کرده‌ام ولی هنوز نتوانسته‌ام جنس‌های خود را تحویل بگیرم. فروشنده دیگری با اعلام اینکه  شرکت‌ها مدعی هستند کالاها را با قیمت مناسب در اختیار کسبه قرار می‌دهند، گفت: آنها در زمان تحویل جنس از ما می‌خواهند مابه‌التفاوت قیمت کالا را به حساب‌های ثالث واریز کنیم.
 


Page Generated in 0/0039 sec