printlogo


کد خبر: 197465تاریخ: 1397/5/30 00:00
اخبار

قانون بودجه جوابگوی نیازهای کشور نیست
آیت‌الله جنتی قانون بودجه کشور را مصوب سال ۱۳۵۱ دانست و گفت: این قانون جوابگوی نیازهای فعلی کشور نیست و باید اصلاح شود. به گزارش رسا، آیت‌الله جنتی در دیدار اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شاهرگ حیات اقتصادی کشور مسأله برنامه و بودجه است و شما هم موظف هستید به وظیفه الهی و قانونی خود عمل کنید. وی با اظهار نگرانی از کمبودها، گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی مردم، افزود: این مردم عزیز که همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند مستحق خدمت هستند و باید برنامه‌ریزی شما تحت تأثیر هیچ شخص و جریان سیاسی نباشد تا رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود و این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه جز حق و حقیقت مدنظر نمایندگان مجلس نباشد. آیت‌الله جنتی قانون بودجه کشور را مصوب سال 1351 دانست و گفت: این قانون جوابگوی نیازهای فعلی کشور نیست و باید اصلاح شود. دبیر شورای نگهبان در پایان با تأکید بر اجرایی شدن برنامه‌های 5 ساله کشور اضافه کرد: مهم‌ترین راه‌ برون‌رفت از مشکلات کشور توجه جدی و عملی به اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است.

قوه‌قضائیه در خط مقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی است
رئیس قوه‌قضائیه بیان کرد انتظار این است به دستگاه قضایی اعتماد شود. وی خاطرنشان کرد: شاید در اطلاع‌رسانی ضعف‌هایی وجود داشته باشد اما این نافی رسیدگی‌ها نیست. برخی در صداوسیما، روزنامه‌ها و سایت‌ها به گونه‌ای القا می‌کنند که گویی دستگاه قضایی بتازگی برخورد با مفاسد اقتصادی را شروع کرده است. این چه سخن خلافی است؟ قوه‌قضائیه از گذشته در خط مقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده است و در حال حاضر نیز با توجه به شرایط خاص کشور که دشمن به جنگ اقتصادی و روانی روی آورده است، به صورت ویژه و با تمرکز امکانات، با کسانی که از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند و انبار‌های چندصد هزار تنی از کالا‌های احتکارشده دارند تا در زمان خود به مردم فشار وارد کنند، برخورد می‌کنیم. به گزارش میزان، آیت‌الله آملی‌لاریجانی بار دیگر بر برخورد سریع، قاطع و شجاعانه اما در عین حال، عادلانه و متقن با مفاسد اقتصادی تاکید کرد و گفت: هیچ حد و مرزی جز رعایت شرع و قانون در برخورد‌ها قائل نیستیم و خطوط قرمز توهمی را نمی‌پذیریم. خداوند مقام معظم رهبری را حفظ کند که در سخنان اخیرشان در واکنش به برخی خواسته‌ها درباره نحوه برخورد با مفسدان فرمودند: شما مگر دادگاه هستید؟ از طرف دیگر، عده‌ای می‌گویند این برخورد‌ها سرمایه‌ها را فراری می‌دهد. ما کجا با سرمایه‌داری که سرمایه خود را به حق و با سود منطقی به کار گرفته است، برخورد کرده‌ایم؟ همانند گذشته از سرمایه‌گذاری‌های سالم و قانونی حمایت می‌کنیم و معتقدیم همه قوا باید دست به دست هم دهند و فضا را برای کسب و کار روشمند، مضبوط و قاعده‌مند باز کنند.

بیانیه سپاه درباره تجمع اعتراضی طلاب در قم
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید برخی شعارها و دستنوشته‌ها در تجمع اخیر طلاب و روحانیون در مدرسه فیضیه قم، هرگونه دخالت این نهاد در فرآیند برگزاری مراسم را تکذیب کرد.  به گزارش سپاه‌نیوز، در این بیانیه با اشاره به انتساب برخی حواشی  تجمع پنجشنبه ۲۵ مردادماه ۹۷ طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه در مدرسه فیضیه قم به سپاه، تصریح شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با محکومیت شدید برخی شعارها، دستنوشته‌ها و پلاکاردهای تجمع اعتراضی روحانیون و طلاب در قم، هرگونه دخالت این نهاد در فراخوان، دعوت سخنران و برگزاری این مراسم که بر اساس قرائن و شواهد موجود به صورت خودجوش برپا شده است را تکذیب و اعلام می‌دارد «سپاه هیچگونه برنامه‌ای برای حضور کارکنان خود در این مراسم نداشته است». در ادامه این بیانیه آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همانگونه که در بیان فرماندهان و مسؤولان ارشد و نیز مواضع رسمی خود اعلام داشته است،  با نصب‌العین قرار دادن منویات و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا امام خامنه‌ای مدظله العالی، حمایت، همکاری و کمک به دولت محترم برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را فریضه‌ای غفلت‌ناپذیر دانسته و همه امکانات و ظرفیت‌های خود را در این مسیر مبارک بسیج کرده است.
 


Page Generated in 0/0029 sec