printlogo


کد خبر: 197420تاریخ: 1397/5/30 00:00
به بهانه درخشش مافوق تصور حسن یزدانی
پسر خلف کشتی

فرقی نمی‌کند کجا و چه تورنمنتی؛ مگر می‌شود کشتی آزاد باشد، وزن 86 کیلوگرم باشد، حسن یزدانی هم باشد و طلای این وزن به کشتی‌گیر دیگری برسد؟ چه تصور محالی! حسن یزدانی، نابغه ایرانی کشتی جهان یکبار دیگر با سرعت هرچه تمام‌تر به عنوان قهرمانی و مدال طلا دست یافت. این بار در اندونزی و بازی‌های آسیایی 2018.
با شروع رقابت‌های کشتی، کاروان ایران در بازی‌های آسیایی برخلاف همیشه خیلی زود به مدال طلای تورنمنت‌های بین‌المللی دست یافت؛ این بار به وسیله کشتی‌گیری که خیلی وقت است رقیب ندارد. پسر جویباری کشتی ایران که انگار برای دستیابی به مدال طلا، عجله دارد و هیچ چیزی هم جز برتری قاطع بر همه حریفان، او را راضی نمی‌کند.
یزدانی روز یکشنبه در حالی که خیلی‌ها منتظر درخشش قابل پیش‌بینی‌اش بودند، بدون آنکه اجازه دهد تماشاگران حاضر در سالن و بینندگان تلویزیونی گرم شوند، ابتدا حریفی از کشور میزبان را 10 تایی کرد. بعد از آن هم برای رقیب هندی خیلی وقت نگذاشت و به چشم بر هم زدنی کار او را هم ساخت. البته عجیب اینکه در بازی ماقبل فینال 2 امتیاز به حریف مغول داد و مجبور شد برای پیروزی بر او، 12 امتیاز بگیرد!
یزدانی در بازی نهایی هم با امتیاز عالی، بسادگی و با سرعت (در عرض فقط 2 دقیقه) از پس حریف لبنانی برآمد تا بار دیگر همگان را به تحسین وادارد. او که بیشتر از آنچه برای رقابت در روز مسابقه وقت بگذارد، برای روزها و ساعت‌های تمرینی‌اش زمان صرف می‌کند با این مدال طلا، کلکسیون افتخاراتش را پس از طلای جهانی و المپیک هم تکمیل کرد.
شاهکار قهرمان جویباری که آمادگی فوق‌العاده بالایش همه را شگفت‌زده کرده، کار را به جایی رسانده که شاید فیلا به فکر تغییراتی در شکل مسابقات کشتی (کاری که بر آن اصرار دارد)، لااقل در وزنی که حسن یزدانی حضور دارد بیفتد. به نحوی که یزدانی را به عنوان نفر اول وزن خود اعلام کند و رقبای او را بر اساس زمانی که مقابل او دوام آورده‌اند یا امتیازی که توانسته‌اند از او بگیرند رده‌بندی کند!
او اوسین بولت کشتی جهان است. نابغه‌ای که همه ستاره‌های دوبنده‌پوش از قدرت و تبحرش لذت می‌برند. یکی از جمع بزرگ‌ترین‌ها، شاید در تاریخ. به او و داشتنش می‌نازیم. پسر خلف کشتی که باید به داشتنش بنازیم.


Page Generated in 0/0035 sec