printlogo


کد خبر: 197419تاریخ: 1397/5/30 00:00
سؤال‌‌‌هایی که شفر باید جواب آنها را بدهد
ابهامات بی‌پاسخ

درباره برخی مسائل باشگاه استقلال و عمدتا مسائل نقل‌وانتقالات ابهاماتی وجود دارد که با وجود طرح سوال، شفر و دیگر مسؤولان استقلال درباره آن پاسخگو نیستند. در اینکه شرایط تیمی استقلال نسبت به گذشته دستخوش تغییرات مثبتی شده و روند بهتری در این تیم شکل گرفته تردیدی نیست اما این رشد اتفاقی است که غیر از آن از باشگاه استقلال انتظار نمی‌رفت و  اگر غیر از این بود جای سوال داشت. بویژه که آبی‌ها از یک مربی کارکشته و کهنه‌کار آلمانی استفاده می‌کنند که به‌تازگی بابت ۵۰ سال حضورش در فوتبال جشن گرفته است. شفر باید هم استقلال را در جاده موفقیت قرار می‌داد اما با سرعتی بیشتر از سرعت کنونی. با این وجود درباره مسائل مربوط به این تیم در نقل‌وانتقالات ابهاماتی وجود دارد که از بین نرفته است. باوجود اینکه بارها در این موارد از شفر طرح سوال شده اما وی همواره با هوشمندی و ارائه یک پاسخ تکراری و قرار دادن قدرت شایعه‌‌سازی رسانه‌‌های ایران در کنار کیفیت فرش و خاویار و کباب ایرانی، از پاسخگویی به آنها طفره رفته است. اما می‌توان این ابهامات را در قالب چند سوال طرح کرد تا در صورتی که مسؤولان باشگاه استقلال یا شفر صلاح دانستند درباره آنها شفاف‌‌سازی کنند،
در غیر این صورت این ابهامات همچنان باقی می‌ماند.
بویان که بود، از کجا آمد و به کجا رفت؟
فصل گذشته و در حالی که تیم استقلال تشنه جذب یک مهاجم تمام‌کننده بود، ناگهان سر و کله یک هافبک خارجی ناشناخته در این تیم پیدا شد که رقم قرارداد او کم نبود و مدت قراردادش هم یک و نیم ساله بود. این بازیکن که از کشور صاحب فوتبالی هم به ایران نیامده بود، در عمل هم نشان داد هرگز در حد و اندازه‌های لیگ برتر ایران نیست و به‌قدری عملکرد ضعیفی داشت که شفر به‌رغم اینکه با اصرار این بازیکن را استقلالی کرد، هیچ توجیهی برای دفاع از او و حفظش برای فصل بعد نداشت. سوال درباره بویان این بود که وی از کجا آمد؟ چرا آمد و چرا رفت؟ حالا که با داشتن قرارداد از لیست کنار گذاشته شده است تکلیف مطالباتش در فصل جاری چه می‌شود و مسؤولیت ضرر و زیانی که با حضور او متوجه باشگاه استقلال شد را چه فردی بر عهده می‌گیرد؟ خود شفر که با اصرار او را استقلالی کرد یا مدیران سابق؟
فلسفه جذب میثم تیموری برای دفاع چپ چیست؟
شفر در حالی در پست دفاع چپ دست به جذب یک بازیکن جدید آن هم با قیمتی تقریبا بالا زد که در همین پست 2 بازیکن جوان به اسم آرمین سهرابیان و میلاد زکی‌پور داشت و با این شرایط  بازیکن سومی به اسم میثم تیموری گرفت. وقتی این اتفاق بیشتر زیر سوال می‌رود که بازیکن جذب شده با مصدومیتی جدی مواجه بود که هفته‌های زیادی از لیگ را به همین دلیل از دست می‌داد. پست‌‌های دفاع چپ و راست از جمله پست‌هایی است که معمولا مربیان 2 بازیکن تخصصی در آن دارند و برای روزهای مبادا نیز از بازیکنانی چند پسته یا جوان در این مناطق استفاده می‌کنند. جذب 3 بازیکن تخصصی در پست دفاع چپ اتفاق عجیبی در هر تیم می‌تواند باشد، بویژه اگر بازیکن سوم و جدید مصدوم باشد.
دلیل جذب بازیکنان مصدوم چیست؟
استقلال تیمی نیست که برای آن بازیکن آسیب‌دیده جذب کنند تا مدت‌ها زمان صرف بهبود این بازیکنان شود. شرایط تیم استقلال به نوعی است که بازیکن با این رویکرد جذب می‌شود که از همان روز اول بتواند قابلیت‌‌های خود را نشان داده و برای تیم مفید باشد. خریدهایی مثل طارق همام، فرشاد محمدی‌مهر، روح‌الله باقری و مرتضی تبریزی را باید در زمره خریدهای خوب این باشگاه دانست که از همان نخستین حضورشان تاثیرگذاری خود را نشان دادند. حتی دانشگر هم از همان روز اول در ترکیب ثابت استقلال قرار گرفت
و تاحدودی هم به این تیم کمک کرد اما بدیهی است خریدهایی مثل مرتضی آقاخان و میثم تیموری با علم به صدمه‌دیدگی آنها را باید از نقاط منفی نقل‌وانتقالات و ابهامات موجود باشگاه استقلال برشمرد.


Page Generated in 0/0032 sec