printlogo


کد خبر: 197399تاریخ: 1397/5/30 00:00
1392

بیانات در حرم مطهر رضوی (اول فروردین)
 در مساله‌ انتخابات و غیرانتخابات، همه باید تسلیم رأی قانون باشند؛ در مقابل قانون تمکین کنند. آن حوادثی که در سال ۸۸ پیش آمد- که برای کشور ضرر داشت و ضایعه‌آفرین بود- همه از همین ناشی شد که کسانی نخواستند به قانون تمکین کنند؛ نخواستند به رأی مردم تمکین کنند. ممکن است رأی مردم برخلاف آن چیزی باشد که من شخصی مایل به آن هستم اما باید تمکین کنم.
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم‌ (25 اردیبهشت)
 ان‌شاءالله شورای محترم نگهبان طبق وظایف قانونی خود، آن کسانی را که صلاحیت دارند، به مردم معرفی خواهد کرد. همه هم باید تابع قانون باشند. آنجایی اشکال پیش می‌آید که تخلف از قانون انجام می‌گیرد. سال ۸۸ اشکالاتی که وارد شد، خسارتی که به کشور وارد کردند و نگذاشتند کشور و ملت طعم آرای 40 میلیونی را درست بچشد، به‌خاطر تخلف از قانون بود.
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم (22 خرداد)
 بحمدالله روال انتخابات تا امروز روال خوبی بوده است. یکی از نکات برجسته و مثبتی که انسان مشاهده می‌کند- با خبرهایی که داریم، با اطلاعات آشکاری که وجود دارد- این است که گفتمان مردم در این انتخابات، گفتمان قانون‌گرایی است؛ با هر کسی صحبت می‌کنند، مصاحبه می‌کنند، مردم از تبعیت از قانون می‌گویند؛ این خیلی حادثه‌ باارزش و برجسته‌ای است؛ قانون‌گرایی. از بی‌قانونی مردم لطمه دیدند؛ در سال ۸۸ عدم تبعیت از قانون، لگد زدن به قانون، به کشور لگد زد؛ این را مردم دیدند... .
بیانات در دیدار مسؤولان نظام‌ (30 تیرماه)
 مقاطع تحویل مسؤولیت دولت‌ها جزو مقاطع خوب کشور و تاریخ سیاسی ما است. این جابه‌جایی دولت‌ها یکی از منت‌های بزرگ الهی است بر ما؛ یکی از فرصت‌های بزرگی است که در اختیار ما است ...البته این فرصت تبدیل می‌شود به تهدید، اگر چنانچه جور دیگری عمل شود؛ مانند آنچه که در برخی از کشورها انسان مشاهده می‌کند، که جابه‌جایی قدرت‌ها با زورآزمایی، با خونریزی، با خشونت همراه است که خوشبختانه در کشور ما اینجور نیست. البته در سال ۸۸ بعضی خطای بزرگی را مرتکب شدند، کشور را در لبه‌ یک چنین پرتگاهی قرار دادند، یک مشکل اینچنینی را برای کشور تدارک دیدند... .
بیانات در دیدار دانشجویان ‌(6 مرداد)
 یکی از برادرها به قضایای سال ۸۸ و این حرف‌ها اشاره کردند. من خواهش می‌کنم اگر چنانچه مسائل سال ۸۸ را مطرح می‌کنید، مساله‌ اصلی و عمده را در این قضایا مورد نظر و در مد نگاه‌تان قرار دهید؛ آن مساله‌ اصلی این است که یک جماعتی در مقابل جریان قانونی کشور، به شکل غیرقانونی و به شکل غیرنجیبانه ایستادگی کردند و به کشور لطمه و ضربه وارد کردند؛ این را چرا فراموش می‌کنید؟
بیانات در دیدار مردم آذربایجان‌شرقی (28 بهمن)
 بحث سر ملت آمریکا و مردم آمریکا نیست، آنها هم مثل بقیه‌ مردمند؛ بحث سر رژیم آمریکاست، بحث سر دولت آمریکاست. چطور می‌شود این چهره را با بزک و آرایش تغییر داد در مقابل چشم ملت ایران؟
خود ما ملت ایران چه کشیدیم؟ از زمان کودتای بیست‌وهشتم مرداد، نزدیک به 30 سال، بیست‌وپنج‌- شش سال، حکومت ظالمانه‌ محمدرضا- از بیست‌وهشتم مرداد [سال] ۳۲ تا سال ۵۷- و بعد هم از پیروزی انقلاب، مرتب آزار و اذیت و بدجنسی و خباثت نسبت به ملت ایران. حالا مردم تحریم اخیر را می‌بینند؛ اینها از اول انقلاب تحریم را شروع کردند... آخری آنچه مردم به چشم‌شان دیدند، فتنه‌ سال ۸۸ است. رئیس‌جمهور آمریکا با کمال وقاحت ایستاد و از فتنه‌گران در تهران حمایت کرد؛ حالا هم اخیراً دارند حمایت می‌کنند... .
 


Page Generated in 0/0030 sec