printlogo


کد خبر: 197376تاریخ: 1397/5/29 00:00
اخبار

مرجان سلحشوری مدالش را به شهید گیتی‌نما تقدیم کرد
نخستین بانوی مدال‌آور کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا، مدال نقره خود را به شهید محمدحسین گیتی‌نما تقدیم کرد.
«مرجان سلحشوری» بعد از کسب مدال نقره پومسه زنان در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: سطح مسابقات خیلی بالا بود. چون تک‌حذفی بود، همه مبارزه‌ها حکم فینال را داشت. نخستین بانوی مدال‌آور کاروان ایران در بازی‌های آسیایی تاکید کرد: قدری بدشانس بودم که نقره گرفتم. پیش از این مسابقات فقط به مدال طلا فکر می‌کردم. حالا هم این مدال را با افتخار به شهید گیتی‌نما تقدیم می‌کنم. زمان بدرقه تیم در کنار مزار شهید گمنام آرمیده در فدراسیون تکواندو جمع شدیم و به هر کدام از ما یک پلاک مزین به نام شهدای تکواندوکار را دادند. روی مدال من اسم شهید محمدحسین گیتی‌نما بود که برایم بسیار روحیه‌بخش بود.

سازمان لیگ جام قهرمانی را فعلا به پرسپولیس نمی‌دهد!
با وجود اینکه مدیر تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرده بود سوپرجام به آنها تحویل داده خواهد شد اما فعلا خبری از این موضوع نیست. مصطفی قنبرپور پس از تساوی پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان در هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر اعلام کرد سازمان لیگ فوتبال ایران تصمیم دارد روز یکشنبه سوپرجام را به باشگاه پرسپولیس تحویل دهد. با وجود ادعای مدیر تیم فوتبال پرسپولیس، پرونده تعیین قهرمان سوپرجام فوتبال باشگاهی هنوز از کمیته استیناف فدراسیون فوتبال خارج نشده است تا تکلیف تیم قهرمان مشخص شود. از این رو مسؤولان سازمان لیگ هیچ قصدی برای اهدای سوپرجام به پرسپولیسی‌ها ندارند چون که آیین‌نامه قوانین داخلی اجازه نمی‌دهد پیش از اعلام رای قطعی، اقدامی داشته باشند. سازمان لیگ فوتبال در نظر دارد در صورت تایید قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام، کاپ قهرمانی را در یکی از بازی‌های خانگی این تیم اهدا کند.

حاج‌صفی از المپیاکوس جدا می‌شود
یک سایت یونانی از پیوستن احسان حاج‌صفی به تیمی دیگر در یونان خبر داد. به نقل از اسپورت یونان، احسان حاج‌صفی مدافع تیم‌ملی فوتبال ایران، عملکرد خیلی خوبی در جام‌جهانی داشت و به همین خاطر زمزمه‌هایی مبنی بر رفتن این بازیکن به تیمی دیگر شنیده شده است. یک سایت یونانی خبر داد این بازیکن دیگر جایی در المپیاکوس ندارد و جدایی او از این تیم قطعی شده است. به همین خاطر پیشنهادی از یکی از تیم‌های یونانی برای او به دست سران المپیاکوس رسیده و این باشگاه در حال بررسی پیشنهاد دریافتی است. مدافع ملی‌پوش تیم‌ملی فوتبال ایران که می‌تواند در جام ملت‌های آسیا نیز که دی‌ماه برگزار می‌شود برای ایران به میدان برود، چند پیشنهاد از تیم‌های دیگر دارد و هنوز تصمیم نهایی خود را برای ماندن یا رفتن از المپیاکوس نگرفته است.

نظر آیت‌الله مکارم درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها
آیت‌الله مکارم‌شیرازی به استفتایی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها پاسخ داد.
متن استفتا که در خبرگزاری حوزه منتشر شده، به شرح زیر است:
با سلام؛
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در برنامه گفت‌وگومحور «مجله روز» رادیو معارف که با موضوع «حضور زنان در ورزشگاه‌ها؛ آری یا خیر؟» پخش شد، به بیان نکاتی پرداخته است که متن آن تقدیم حضور می‌گردد: دکتر «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، از موافقان اجرای این طرح در پاسخ به این اشکال که برخی مراجع تقلید اجرای این طرح را ضروری نمی‌دانند و ورود به آن را خط قرمز می‌دانند، گفت: قطعا به مراجع اطلاعات غلط داده‌اند واگرنه مراجع عظام تقلید به هیچ وجه مخالف اجرای این طرح با رعایت حدود شرعی نیستند.
1- لطفا نظر خود را درباره حضور بانوان در ورزشگاه به صورت شفاف و روشن بیان فرمایید.
2- آیا واقعا درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اطلاعات غلط به مراجع معظم تقلید رسیده است که تقریبا همگان مخالف حضور زنان در ورزشگاه‌ها هستند؟
پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی
با اهدا سلام و تحیت؛
جو حاکم در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان و آزاد بودن آنها سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می‌شود؛ اضافه بر این در بعضی انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند؛ بنابراین لازم است از حضور در این برنامه‌ها خودداری کنند؛ بویژه اینکه این برنامه‌ها را از رسانه‌ها می‌توانند ببینند و حضور آنها ضرورتی ندارد.


Page Generated in 0/0032 sec