printlogo


کد خبر: 197344تاریخ: 1397/5/29 00:00
اخبار

با تصمیم هیأت امنا فرهاد رهبر از دانشگاه آزاد رفت
با تصمیم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه عزل و طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد استان تهران به عنوان سرپرست معرفی شد. به گزارش مهر، صبح دیروز هیات ‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی‌اکبر ولایتی جلسه فوری تشکیل داد. در این جلسه، عزل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بررسی و با تصمیم اعضا، فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی عزل شد. محمدمهدی طهرانچی با تصمیم هیأت امنای دانشگاه به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد. وی  پیش از این رئیس دانشگاه‌ آزاد استان تهران بوده و از سال ۹۱ تا ۹۵ریاست دانشگاه شهید بهشتی را بر عهده داشته است. دانشگاه آزاد نیز با تأیید این خبر اعلام کرد: جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد و پس از بحث و بررسی موضوع مدیریتی دانشگاه، از زحمات فرهاد رهبر تقدیر و تشکر به عمل آمد و محمدمهدی طهرانچی به اتفاق آرا به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد.

آمادگی کمیته امداد برای دریافت نذورات
مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد برنامه این نهاد به مناسبت عید سعید قربان را تشریح کرد. به گزارش «وطن امروز»، ابوالقاسم رستگار، مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اعلام اینکه علاوه بر مساجد، مراکز نیکوکاری، دامپزشکی‌ها و شهرداری‌ها، دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور نیز آماده دریافت و توزیع نذورات قربانی میان نیازمندان است، گفت: کمیته امداد آمادگی دارد نذورات نقدی مردم را دریافت و نسبت به خرید و ذبح  و توزیع قربانی اقدام کند. وی با بیان اینکه نذورات قربانی‌ در بسته‌های 2 یا 3 کیلویی بین نیازمندان توزیع خواهد شد، اظهارداشت: سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بدسرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب‌العلاج در اولویت دریافت هستند. رستگارگفت: با توجه به نبود تجهیزات نگهداشت گوشت، نذورات مردمی در همان روز عید قربان بسته‌بندی و طبق نیازسنجی انجام‌شده میان نیازمندان توزیع می‌شود. مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد نذورات قربانی مردم به کمیته امداد در سال گذشته را 50 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 50درصد قربانی جمع‌آوری‌شده در سال 96 مربوط به 5 استان فارس، گلستان، کردستان، آذربایجان غربی و سیستان‌وبلوچستان بوده است. رستگار با اشاره به اینکه خیری دامغانی در 5 سال گذشته 2 هزار و 350 رأس قربانی را با کمک کمیته امداد بین نیازمندان توزیع کرده است، گفت: این نیکوکار هر ساله معادل دام‌های قربانی شده خیران سمنانی، گوسفند قربانی می‌کند. بر این اساس، امسال در سراسر کشور قربانگاه‌هایی با نام این خیر (امیرآبادی) ایجاد شده است. گفتنی است، مردم سراسر کشور می‌توانند مبلغ نقدی نذر قربانی خود را از طریق شماره‌گیری کد #1*8877*، واریز به شماره‌حساب 3333 نزد بانک ملی، تماس با تلفن نیکوکاری 0968877، از طریق نصب اپلیکیشن سنا  یا مراجعه به سایت  emdad.ir پرداخت کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خبر داد
اجرای قانون جریمه مشمولان غایب تا پایان امسال
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: قانون جریمه مشمولان غایب فقط تا پایان امسال اجرا می‌شود، لذا مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، فرصت محدودی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود دارند. به گزارش میزان، سردار بهرام نوروزی اظهار داشت: قانون جریمه مشمولان غایب تنها تا پایان امسال اجرا خواهد شد، لذا مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، فرصت محدودی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود دارند. وی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۲۰ هزار نفر از واجدان شرایط درخواست خود را ثبت کرده‌اند، افزود: مشمولانی که تا پایان سال ۹۷ بیش از ۸ سال غیبت دارند، می‌توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای بهره‌مندی از این امتیاز اقدام کنند. رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ یا تماس با شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از آخرین اخبار مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب مطلع شوند.


Page Generated in 0/0038 sec