printlogo


کد خبر: 197238تاریخ: 1397/5/27 00:00
چهارگوشه

سفر محرمانه رئیس اطلاعات مصر به تل‌‌آویو
منابعی در رژیم صهیونیستی از سفر محرمانه رئیس دستگاه اطلاعات مصر به فلسطین اشغالی و دیدارش با مقام‌های تل‌آویو خبر دادند. گفته می‌شود هدف اصلی این سفر ژنرال عباس کامل، مذاکره بر سر جزئیات طرح پیشنهادی مصر برای برقراری آتش‌بس طولانی‌مدت بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس، تسهیل محاصره نوار غزه و همچنین بهبود بحران انسانی در این منطقه بود. سفر رئیس اطلاعات مصر به فلسطین اشغالی در حالی است که پیش‌تر گفته شده بود نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ماه مه ‌طی سفری مخفیانه به قاهره، با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور این کشور دیدار و درباره یافتن راهکاری سیاسی برای پایان دادن به بحران غزه گفت‌وگو کرده بود.

کیتا رئیس‌جمهور ماند
تلویزیون رسمی مالی اعلام کرد ابراهیم ابوبکر کیتا با کسب بیشترین آرا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری، پیروز این انتخابات شد. بر این اساس، ابراهیم ابوبکر کیتا با کسب 17/67 درصد آرای دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری، به مدت 5 سال دیگر عهده‌دار منصب ریاست‌جمهوری در مالی شد. میزان مشارکت در این انتخابات 54/34 درصد بوده است. کیتا چهارم سپتامبر برای تصدی دومین دور ریاست‌جمهوری خود سوگند یاد می‌کند، در حالی که مأموریت دشوار احیای توافق صلح امضا شده در سال ۲۰۱۵ با شورشیان را در پیش دارد. مالی با وجود گذشت 5 سال از اقدامات نظامی با مشارکت فرانسه علیه گروه‌های تروریستی، همچنان با تهدیدات تروریستی مواجه است.

عمران‌خان رسماً نخست‌وزیر شد
نمایندگان پارلمان جدید پاکستان رهبر حزب تحریک انصاف را به‌عنوان نخست‌وزیر این کشور برگزیدند. عمران‌خان، سیاستمدار و بازیکن پیشین کریکت، امروز به‌عنوان نخست‌وزیر سوگند یاد خواهد کرد. حزب تحریک انصاف که عمران‌خان 65 ساله ریاست آن را بر عهده دارد در  انتخابات پارلمانی اخیر در پاکستان با کسب ۱۱۵ کرسی از مجموع ۲۷۲ کرسی پارلمان در جایگاه نخست این انتخابات قرار گرفت. طبق این گزارش، اسد قیصر همپیمان نزدیک نخست‌وزیر منتخب پاکستان به عنوان رئیس‌ پارلمان این کشور انتخاب شد. قرار است عمران‌خان پس از تشکیل کابینه در نخستین‌ سفر خارجی به ایران و سپس به دعوت پادشاه سعودی به ریاض سفر کند.

 


Page Generated in 0/0038 sec