printlogo


کد خبر: 197204تاریخ: 1397/5/27 00:00
اخبار

شهدای مظلوم منا، قربانی توطئه‌های آل‌سعود شدند
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه تهران، با اشاره به ایام دهه اول ماه ذی‌الحجه، یاد شهدای فاجعه منا را گرامی داشت و گفت: این شهدای مظلوم قربانی بی‌درایتی یا توطئه‌های رژیم خونریز آل‌سعود شدند؛ رژیمی که دست جنایتکارش آغشته به خون کودکان و مردان و زنان یمنی است. به گزارش مهر، ابوترابی‌فرد با اشاره به قانون پولی و بانکی کشور گفت: این قانون مربوط به سال ۵۱ است و ضروری است با لایحه‌ای این قانون اصلاح شود؛ هدف‌گذاری در بانک مرکزی در راستای رشد تولید ناخالص داخلی و ثبات نرخ ارز و جلوگیری از تکانه‌های سخت میان‌مدت و بلندمدت باشد. وی افزود: کشور دیگر ظرفیت این تکانه‌های ارزی را ندارد و رضایت کوتاه‌مدت و اهداف بی‌ارزش و ناپایدار را ملاک اقدامات‌تان قرار ندهید، چرا که اهداف و برنامه‌های کلان راه را برای اقتدار ملی هموار می‌کند.

دادگاه مفاسد اقتصادی علنی برگزار می‌شود
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در پایان  جلسه کمیسیون سیاسی- اجتماعی مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: دادگاه مفسدان اقتصادی علاوه بر علنی بودن، پس از فیلمبرداری از شبکه‌های مختلف صداوسیما پخش خواهد شد. وی از تشکیل پرونده‌های متعدد برای دانه‌درشت‌ها و عاملان فساد اقتصادی در موضوع ارز، سکه، طلا و خودرو خبر داد و افزود: با توجه به گستردگی این پرونده‌ها رسیدگی به این جرائم زمان‌بر خواهد بود اما به این معنا نیست که از حق قانونی خود کوتاه بیاییم. منتظری با اشاره به اینکه «شعبه‌های ویژه و قضات مجرب و کاردان در سطح کشور برای رسیدگی به پرونده‌های فاسدان اقتصادی در نظر گرفته شده است» خاطرنشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه ریاست قوه‌قضائیه بر سرعت و اتقان تاکید داشتند، دستگاه قضایی با رعایت این 2 اصل به این پرونده‌ها رسیدگی خواهد کرد. وی گفت: به ملت ایران اطمینان می‌دهیم قوه‌قضائیه با اجازه‌ای که رهبری صادر فرمودند با هجمه سنگین‌تری علیه اخلالگران اقتصادی وارد صحنه شده است و این مبارزه را تا ریشه‌کنی فساد ادامه خواهد داد. دادستان کل کشور به منفعت‌طلبان و سودجویان اقتصادی هشدار داد دست‌درازی آنها به اموال مردم و بیت‌المال با پاسخ قاطع دستگاه قضایی مواجه خواهد شد.

گروه «اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا تشکیل شد
رونمایی از نقشه جدید «شیطان»

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در کنفرانسی خبری از تشکیل «گروه اقدام ایران» خبر داد. بر این اساس، پمپئو گفت هدف این نهاد جدید که کاملا زیر نظر وی است، بررسی و هماهنگی همه اقدامات مرتبط با ایران در وزارت خارجه آمریکاست. ریاست این گروه بر عهده برایان هوک، مسؤول برنامه‌ریزی سیاست‌های وزارت‌ خارجه آمریکا خواهد بود. هوک در دولت «جرج دبلیو بوش» در سمت‌های مختلفی از جمله دستیار وزیر خارجه در سازمان‌های بین‌المللی، دستیار ارشد سفیر آمریکا در سازمان ملل، دستیار ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و... حضور داشت. برایان هوک هم در سخنان خود گفت: تیمی از وزارت خارجه آمریکا و وزارت خزانه‌داری به بیش از 24 کشور درباره تحریم ایران سفر کرده‌اند، هوک البته گفت تا چهارم نوامبر امسال تلاش می‌کنند صادرات نفت ایران به صفر برسد. پمپئو در کنفرانس خبری خود اذعان کرد: مسؤولیت برایان هوک تلاش برای اجرای راهبرد فشار حداکثری دیپلماتیک و اقتصادی ضدایران است. وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: راهبرد آمریکا در قبال ایران به یک راهبرد چندملیتی با مشارکت کشورهایی که خطر ایران را درک می‌کنند، تغییر می‌یابد، راهبردی که هدف آن افزایش فشار بر ایران تا زمانی است که شاهد تغییر زیادی در رفتار ایران در داخل و خارج باشیم. برایان هوک هم در این کنفرانس خبری در ادامه اتهامات ضدایرانی خود گفت: تهران «نیروی بی‌ثبات‌کنندگی و خشونت است». به گزارش تسنیم، هوک گفت: راهبرد آمریکا به تمام تهدیدهای ساطع از ایران رسیدگی می‌کند و «گروه اقدام ایران» بر اجرای این راهبرد تمرکز خواهد کرد. وی گفت: تیمی از وزارت خارجه آمریکا و وزارت خزانه‌داری تاکنون به بیش از
24 کشور درباره تحریم ایران سفر کرده و طی ماه‌های آتی به جاهای دیگر سفر خواهند کرد، تاکنون گفت‌وگوهای خوبی داشته‌ایم.


Page Generated in 0/0042 sec