printlogo


کد خبر: 197099تاریخ: 1397/5/24 00:00
اخبار

روایت عضو خبرگان از دیدار آیت‌الله‌ وحید با رهبر انقلاب
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت محبت و علاقه آیت‌‌الله‌ وحیدخراسانی به مقام معظم رهبری در مراسم غبارروبی حرم امام رضا(ع) بار دیگر بر همگان ثابت شد.
آیت‌الله محمدهادی عبدخدایی، عضو مجلس خبرگان رهبری که در مراسم غبارروبی حرم مطهر امام رضا(ع) حضور داشت، در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به دیدار و احترام آیت‌الله وحیدخراسانی به مقام معظم رهبری، گفت: آیت‌الله وحیدخراسانی همواره علاقه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی را نشان داده‌اند و در دیداری که در حرم امام رضا(ع) با معظم‌له داشتند، بار دیگر علاقه خود به ایشان را اثبات کردند. وی گفت: حضور علما در حرم امام رضا(ع) و محبت ایشان به یکدیگر نشان می‌دهد همه زیر پرچم ائمه اطهار و امام رضا(ع) می‌توانند دور یکدیگر جمع شده و با محوریت ولایت عمل کنند. بنده در جریان دیدار کوتاه مقام معظم رهبری و حضرت آیت‌الله وحید فاصله زیادی با ایشان داشتم اما محبت و علاقه مقام معظم رهبری و حضرت آیت‌الله وحیدخراسانی برای همه روشن است. عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: ضدانقلاب تلاش زیادی دارد تا تصویر دلخواه خود را از مراجع تقلید و علما به مردم نشان بدهد اما واقعیت این است که علما و مراجع تقلید همواره مدافع ولایت و نظام اسلامی بوده و هستند و دشمن آرزوی خود را به گور خواهد برد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در مراسم غبارروبی با اینکه بسیاری از علما و بزرگان حضور داشتند، مقام معظم رهبری با آیت‌الله وحیدخراسانی که روی ویلچر بودند، خوش‌وبش کرده و جویای احوال ایشان شدند.

سروری: مذاکره با آمریکا اقتصاد کشور را شرطی کرد
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مدیرانی که موجب بروز مشکلات اخیر در نظام اقتصادی کشور شدند باید مورد بازخواست قرار گیرند. پرویز سروری با اشاره به دلایل مخالفت رهبر انقلاب برای مذاکره با آمریکا، تصریح کرد: آمریکا در مذاکرات خود با دیگر کشورها  عادت کرده‌ بدون اینکه امتیازی دهد، امتیاز بگیرد. از سوی دیگر، آمریکایی‌‌ها هیچگاه پای میز مذاکره‌ای نمی‌نشینند که طرف مقابل‌شان دارای دست برتر باشد یا اگر هم به این مذاکره تن دهند، شرایط مذاکره را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که در نهایت اهداف مورد نظر آنها تامین شود. مذاکره با آمریکا نتیجه‌ای جز تحمیل اهداف این کشور به طرف مقابل نخواهد داشت.
سروری افزود: عامل مهم دیگری که نباید از آن غافل شد اینکه مذاکره با آمریکا بشدت اقتصاد کشور را شرطی کرده و  توسعه اقتصادی کشور را معطل نتیجه مذاکره با آن خواهد کرد. در نتیجه با مطول شدن مذاکرات، بزرگ‌ترین آسیب‌ها به تولید داخلی کشور  وارد می‌شود.

صیادان بوشهری از بند سعودی‌ها آزاد شدند
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر و عسلویه گفت 3 صیاد بوشهری اسیر در بند سعودی‌ها آزاد شدند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیدعلی‌اصغر عرب‌لو با بیان اینکه 3 صیاد بوشهری بیش از یک سال پیش هنگام صیادی در اطراف سکوی نفتی فروزان به علت ورود غیرمجاز به آب‌های سرزمینی عربستان به وسیله نیرو‌های گارد سعودی دستگیر شدند، اظهار داشت: با رفع توقیف قایق این صیادان آنان آزاد و وارد اسکله جفره در بندر بوشهر شدند. وی افزود: نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر با پیگیری‌های بسیار، نامه‌نگاری‌های متعدد، به مدد وزارت امور خارجه و نمایندگی ایران در نیویورک و مذاکرات متعدد با سعودی‌ها توانست زمینه آزادی این صیادان را فراهم کند. رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر و عسلویه تصریح کرد: در این مدت نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر به صورت مداوم و مستمر با خانواده صیادان در ارتباط بوده و وضعیت آزادی صیادان در بند را پیگیری کرده است. ورود غیرمجاز صیادان بوشهری به آب‌های سرزمینی عربستان سعودی به علت آشنا نبودن صیادان به حدود مرز‌های آبی 2 کشور بار‌ها اتفاق افتاده است.
 


Page Generated in 0/0031 sec