printlogo


کد خبر: 196836تاریخ: 1397/5/20 00:00
اخبار

غبارروبی مضجع مطهر امام رضا(ع) با حضور رهبر انقلاب
همزمان با ماه ذی‌القعده و ایام زیارت مخصوص رضوی، مراسم غبارروبی مضجع شریف ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی‌الرضا علیهماالسلام، صبح روز پنجشنبه با حضور رهبر حکیم انقلاب اسلامی برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این مراسم معنوی مراجع تقلید آیات عظام مکارم‌شیرازی و وحیدخراسانی و آیت‌الله مصباح یزدی، به همراه جمعی از علما، مسؤولان و خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان خراسان حضور داشتند.

به‌خاطر برخورد با محتکران انجام شد
تقدیر آیت‌الله امامی‌ کاشانی از قوه‌قضائیه
خطیب موقت جمعه تهران از عملکرد قوه‌قضائیه در برخورد با محتکران تقدیر کرد. آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه دیروز (۱۹ مرداد) تهران، با بیان اینکه در قرآن کریم هم کلمه «فساد» و هم کلمه «مُفسد» آورده شده است، اظهار کرد: «حرص»، «آرزو» و «کبر و استکبار» ریشه‌های فساد هستند. آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه در روایت داریم آدم حریص به مقصد نمی‌رسد، گفت: آدم حریص همیشه نگران، مضطرب و پریشان است مال او از بین برود و مدام در پی آن است که مال خود را پنهان کند. خطیب موقت جمعه تهران با بیان اینکه «حرص» عذاب خدا را به همراه دارد و آدم حریص در قیامت روسیاه است، افزود: انسان محتکر هم در آخرت بی‌آبروست و هم در دنیا؛ تاریکی کسانی که برای جمع کردن اموال مردم شهوت دارند، روزبه‌روز بیشتر می‌شود. آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه کسانی که با گناه احتکار به قبر وارد شوند، همه مال‌های دنیایی‌شان در قبر به «کثافت» تبدیل می‌شود، گفت: دور تا دور ما را دشمنان از آمریکا، صهیونیسم و آل‌سعود، فرا گرفته‌اند و در این شرایط گناه احتکارکنندگان چند برابر می‌شود. از قوه قضائیه تشکر می‌کنم؛ مسؤولان قضایی دیروز درباره موضوعی که در یکی از شهر‌ها برنج احتکار شده بود صحبت کردند و مجازات‌های در نظر گرفته شده برای آن را هم گفتند. این کیفر‌ها و مجازات‌ها برای کشوری که استکبار در حال جنگ با آن است، بسیار لازم است. قوه‌قضائیه و رئیس آن، وظایف خود را در برخورد با محتکران به خوبی انجام می‌دهند.

در جریان سفر واعظی به آنکارا مطرح شد
علاقه‌ ترکیه به توسعه سرمایه‌گذاری در ایران
رئیس دفتر رئیس‌جمهور تسریع در معرفی رئیس ترکیه‌ای کمیسیون مشترک اقتصادی 2 کشور را عامل موثری در پیشبرد همکاری‌ها دانست. به گزارش فارس، محمود واعظی که برای ابلاغ پیام حسن روحانی به رئیس‌جمهوری ترکیه پنجشنبه عازم این کشور شده بود، عصر پنجشنبه در ادامه دیدارهای خود با مقامات ترکیه با رخسار پیکچین، وزیر تجارت ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد. واعظی در این دیدار با اشاره به اراده روسای جمهور ایران و ترکیه برای افزایش همکاری‌‌های تجاری - اقتصادی بین 2 کشور و رسیدن به نقطه هدف‌گذاری شده، گفت: نقش بخش‌‌های خصوصی 2 کشور در تحقق این هدف بسیار مهم است  و باید آنها را به فعالیت بیشتر تشویق کرد. وی افزود: ایران به سهم خود آماده است تسهیلات لازم را برای توسعه همکاری‌‌های 2 کشور فراهم آورد. واعظی تسریع در معرفی رئیس ترکیه‌ای کمیسیون مشترک اقتصادی 2 کشور را عامل موثری در پیشبرد همکاری‌ها دانست. وزیر تجارت ترکیه نیز در این ملاقات با تاکید بر اهمیت گسترش روابط بخش خصوصی 2 کشور گفت: شرکت‌‌های ترکیه علاقه‌مند به تجارت و سرمایه‌‌گذاری در ایران هستند و اطلاع دارم برخی از آنها در حال حاضر ۲ میلیارد دلار در ایران  سرمایه‌‌گذاری کرده‌‌‌اند. آنها آماده هستند در صورتی که موانع سرمایه‌‌گذاری از میان برداشته و تسهیلات بیشتری تخصیص داده شود، میزان سرمایه‌‌گذاری خود در ایران را تا میزان قابل توجهی افزایش دهند. وی ادامه داد: حجم تجارت موجود بین 2 کشور با هدف 30 میلیارد دلار تعیین شده از طرف روسای جمهور 2 کشور فاصله دارد و باید تلاش کنیم به این سقف برسیم.
 


Page Generated in 0/0035 sec