printlogo


کد خبر: 196701تاریخ: 1397/5/17 00:00
پرونده جدید در فوتبال ایران
احتمال محرومیت چندماهه بازیکن پرسپولیس

قرارداد انتقال بازیکن تیم فوتبال سایپا به پرسپولیس از نیم‌فصل دوم لیگ برتر هجدهم در حالی منعقد شد که باشگاه تراکتورسازی مدعی داشتن قرارداد با این بازیکن ملی‌پوش شده است.
هر چند باشگاه پرسپولیس از فعالیت در فصل نقل‌وانتقالات هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر محروم بود اما با تلاش و تدبیر مسؤولان، این باشگاه توانست با چند بازیکن خوب از جمله سروش رفیعی، مهدی ترابی، مهدی شریفی و مهدی شیری قرارداد منعقد کند تا از نیم‌فصل دوم این بازیکنان را در اختیار داشته باشد.
این بازیکنان براساس توافقی که انجام شد  یا در باشگاه دیگر یا در تیم خودشان به بازی ادامه
می دهند تا نیم‌فصل دوم به جمع سرخپوشان اضافه شوند. یکی از این بازیکنان مهدی ترابی، ملی‌پوش جوان تیم سایپا است.
ترابی که جزو آینده‌داران فوتبال ایران  است با رایزنی‌های مسؤولان باشگاه پرسپولیس و موافقت باشگاه سایپا به تیم پرسپولیس پیوست و قرار است نیم‌فصل اول را در سایپا سپری کند و برای نیم‌فصل دوم پیراهن پرسپولیس را بر تن کند.
بعد از این انتقال بود که باشگاه تراکتورسازی مدعی شد ترابی با این تیم قرارداد دارد و پرسپولیسی‌ها مرتکب تخلف شده‌اند. تراکتوری‌ها ادعا می‌کنند این بازیکن قرارداد انتقالش به تراکتورسازی را امضا کرده و باید برای گذراندن سربازی به تبریز برود.
شکایت تراکتورسازی به فدراسیون فوتبال باعث شد پرونده جدیدی در فوتبال ایران باز شود؛ پرونده‌ای که پیچیده خواهد بود و تا هفته‌ها سوژه این 3 باشگاه خواهد شد. کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال نیز مهدی ترابی را احضار کرده تا مشخص شود وی با تراکتورسازی قراردادی امضا کرده است یا نه.
خبرنگاران کسب اطلاع کردند باشگاه پرسپولیس دفاعیه خود را برای این پرونده آماده کرده و حتی اعتقاد دارد در صورت امضای قرارداد توسط ترابی، وی را اغفال کرده‌اند، ضمن اینکه تراکتورسازی به بخش خصوصی واگذار شده و دیگر نمی‌تواند بازیکن سرباز بگیرد.
با این حال در صورتی که ترابی با باشگاه تراکتورسازی قرارداد امضا کرده باشد و بعد از آن با پرسپولیس هم قرارداد جدیدی امضا کرده باشد، احتمال محرومیت چندماهه وی وجود دارد. با این حال، این بررسی‌ها باید در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال انجام شود.


Page Generated in 0/0033 sec